PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První díl... co k tomu říct? Je čtivý a skvělý, zybtečně nenatahovaný... Autorka snad mohla jsem trochu víc vysvětlit, co se to vlastně děeje, ale k tomu slouží další díly, takže to vlastně tolik nevadí.

29.05.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Můj asi neojblíbenější díl. Scény mezi Jeřábem a Aeli jse si vždycky užívala. Manonin příběh mě také zajímal, ale ne tolik. Co se dlo ve Zlouvalu mi bylo vlastně jedno, takže tyhle pasáže jsem jenom rychle prolétla a zase se vrátila do Wendlynu.

29.05.2019 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Moc hezké. Jako první díl je to samozřejmě nejlepší, ale věřím i v další díly. Rozhdon doporučuji, i když Šest vran, které jsem ještě nečetla budou asi lepší.

29.05.2019 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Koenc dost odfláknutý a ani příběh tohot dílu se mi moc nelíbil, ale jako závěrečné pokračování v dobré sérii... není to zase tak zlé.

29.05.2019 4 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Na téhle sérii i na Apollónově pádu je vidět, že já stárnu, ale Riordanův styl je stále stejný. jenže už mu docházejí nápady. Co mě dřív bavilo, mě teď nudí a ani nová mytologie už to nezachránila. Magnus je však sympaťák a přeci jen, některé nové informace se postaraly o to, že jsem byla schopná přelouskat celou knihu.

29.05.2019 3 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Pomoct! Už od začátku byla celá tahle série slabá, což ještě zhoršovaly povedené série z pera Ricka Riordana (Percy Jackson, Bohové Olympu...) tenhle díl je prostě příšerný, od začátku až do konce. Moc mě mrzí, že jsem za něj utrácela peníze... Další díly už rozhodně číst nebudu.

29.05.2019 odpad!

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

První díl byl skvělý, ale tohle mě zklamalo. Horko těžko jsem se prokousala první polovinou knihy, ale pak jsem to zavřela a už nedokázala pokračovat. Hrdinka se chová divně, Kai zase nepochopitelně a Arcus... to nevyžaduje komentář. Skutečně slabé...

25.05.2019 2 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Moc hezké, i když se nejedná o můj nejoblíbenější díl. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, ale snad se to zlepší. Kniha je však čtivá, místy vtipná a rozvíjí příběh, který se mi moc líbil.

21.05.2019 4 z 5

Kaldera Kaldera John Flanagan

Nejsem si jistá, ale připadá mi, že Flanagan jednoduše zmáčknul přeškrtaný děj prvních třech knih série do jedné. Už to není prostě ono, i když jsem se ráda dozvěděla o dalších části hraničářského světa.

Myslím, že už mu docházejí nápady, což se ovšem po tolika knihách není co divit. Už Úmrlčí tváře mi přišly trochu slabší, ale tohle je už vyloženě nudné (až na pár krátkých scén). Stejný pocit má i z posledních tří dílu HU (ty s Madie), takže by Flanagan podle mě udělal nejlíp, kdyby ty série skončil a nesnažil se je na sílu rozšiřovat o nudné knihy.

21.05.2019 2 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Hezký díl, ale ne tak dobrý, jako ten první. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, i když se v pozdějších dílech třeba vybarví lépe. Doufám.

21.05.2019 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jednoduchý čtivý příběh se sympatickým hlavním hrdinou a hezkou zápletkou. Nejedná se o nejlepší díl série, ale rozhodně se řadí do popředí.

21.05.2019 5 z 5

Umrlčí tváře Umrlčí tváře John Flanagan

Velmi smutné a už ne tak dobré, jako předchozí díly, ale pořád skvělé. Lepší, než 75% fantasy literatury pro mládež dnešní doby.

21.05.2019 3 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Myslím, že toto je nejslabší dílo od mé velice oblíbené autorky Jane Austenové. Ale i přesto je tato kniha poutavější, než velká část dnešních "zamilovaných" románů. Nemám moc, co bych k tomu dodala. Jane Austenová sice nemá nejoriginálnější zápletky, její styl je někdy moc rozvláčný a uhlazený, ale já ji mám přesto (nebo možná právě proto) ve velké oblibě a nedám na ni dopustit.

19.05.2019 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Moc hezký příběh. Přiměřeně fantasmagorický, s pěknou lovestory a super vedlejšími hlavními postavami. A stejně si myslím, že Isabela je z celé té party nejlepší.

19.05.2019 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Sice se skoro nic nestalo, ale mně se to stejně líbilo. Tahle série prostě patří k mým oblíbeným :D

19.05.2019 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

škoda, že tahle série neskončila tady. já mám ráda i ty další tři díly, ale jako trilogie by to bylo přeci jen trochu lepší. Čtenář však získá v dalších dílech další odpovědi, což je spolu s happyendem neco, co vyvažuje mírnou bezúčelnost následujících třech dílů.

19.05.2019 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Za Amatis a Simona dávám body dolů, ale jinak hezké. Clary sice spíš řešila svoje problémy s Jacem, než zničení světa a svého šíleného bratra, ale stejně mám tuhle hrdinku hodně ráda. Rozhodně stojí za přečtení.

19.05.2019 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Ani jeden díl z celé série bych neoznačila za nudný, ale tohle už bylo trošku suchopárné... happyend na konci byl zcela očekávatelný a ani moje tolik oblíbená mrcha - královna víl - mi nedokázala moc zvednout náladu. Ale stejně, jestli jste přečetli předchozí knihy, tohle vás rozhodně bude bavit.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Já sice ráda čtu knihy jen pro čtení, ale tohle bylo až moc... obšírné, popisné a zdlouhavé. první polovinou knihy jsem se musela doslova prokousat a ani druhá část něbyla tak světoborná, aby to vyvážilo špatný dojem získaný v začátcích četby. Já sice knihy nerada odkládám nedočtené, ale tady jsem skutečně několikrát uvažovala, že se na to vykašlu a jen si vyjedu nějaký rozbor díla, abych věděla, o čem to vlastně je. Opravdu mě to nebavilo a celkově mi Dickens moc nesedl.

19.05.2019 odpad!

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Je těžké se vyznat v tom, o čem to vlastně je. Dějová linka je celá taková zamotaná a moc jsem nepochopila... "co tím chtěl autoř říci". Ale kniha se čte docela dobře, takže na zabití času perfektní.

19.05.2019 2 z 5