Zrádný labyrint

Zrádný labyrint obálka knihy
Mé hodnocení:

Apollónovo strastiplné putování pokračuje! Kdysi mocný bůh Apollón, nyní ale puberťák jménem Lester Papadopoulos, pokračuje v napravování svých chyb. A Zeus mu dává co proto. Poslal ho osvobodit pět pradávných zdrojů proroctví z moci tří ďábelských římských imperátorů. Navíc dopustil, že si ho zotročila paličatá polobožská holka jménem Meg! S pomocí přátel se Apollónovi povedlo přežít první dvě martyria. Teď ale musí s Meg vstoupit do zrádného labyrintu a najít třetího imperátora, který je přímo zosobněním vraždy, mučení, šílenství a výstřednosti. Vyhnaného olympského boha čeká ten nejbídnější, nejtrapnější a nejstrašnější týden za jeho více než čtyři tisíce let dlouhý život!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388698/zradny-labyrint-pyy-388698.jpg 4.5130

Apollónův pád / Apolónov pád 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Burning Maze, 2018

Kniha Zrádný labyrint

Rollman
21.10.2020

Tři za mnou, dvě přede mnou. Otázkou je, zda je stále o co stát. Mohu Vás uklidnit, že je. Třetí díl této série, která se vyznačuje hlavně vtipem, došla do bodu, kdy se vtip posouvá na druhou kolej a začíná jít do tuhého. Třetí díl je ten zlom, kdy Vám dojde, že autor začíná experimentovat a i když se jedná o stejnou šablonu, je kniha v mnoha věcech odlišná. Samotný Apollón prochází opravdu postupně razantními změnami a začíná si uvědomovat, že jako Bůh byl sobecký zmetek. Každopádně, akce je dostatek, postavy mají spoustu prostoru si pro sebe ukrást svých pět minut slávy a jako vždy zde potkáme i staré známé. Největší šok však přichází ke konci, kdy jsem se dostal do bodu, že mi slzy tekly proudem. A to je přesně to, ač to nerad píšu, co jsem po těchto knihách chtěl. Člověk má strach o postavy a je zde konečně reálná hrozba smrti. Je to smutné, je to drastické, ale tady se konečně začalo jet na plné obrátky a osudovost nabírá úplně nový směr. Konec opět indikuje velké věci a mám pocit, že ta smutná aura jen tak neskončí. PLNÝ POČET!!!!

Mikus
24.08.2020

Třetí Apollón jede v mnoha ohledech ve stejných kolejích jako jeho předchůdci. Stejný styl psaní, stejná šablona děje, stejný humor. Každý, kdo už měl se světem řeckých a římských polobohů co dočinění, dostane to, co chce. A možná i něco navíc. Z trojky je totiž cítit určitá změna. Riordan si dovoluje víc než obvykle a knize to velmi svědčí. Zrádný labyrint je proto osvěžením v pomalu usínající sérii a já opět hořím zvědavostí, jak bude příběh pokračovat, a jakých zvratů se dočkáme příště.

ElikaS
29.05.2020

(+ SPOILER) Uff, pro mě tento díl úplně vybočoval. Jsem zvyklá, že knížky jsou napínavé, ale hlavně se u nich pobavím a nasměju, ale tentokrát došlo i na slzy. Kdo by mohl čekat, že nám Riordan začne vraždit oblíbené postavy? Jason mi bude chybět, sice mi chvilku trvalo, než jsem si k němu našla cestu, ale nakonec se zařadil mezi mé nejoblíbenější postavy.

DUNIKO
26.04.2020

(+ SPOILER) Tak to byl o moc lepší díl než ten předchozí.Opět vtipné, poučné a napínavé s velmi působivými koncem.Jen škoda toho Jason:(:(:(

Jass
22.02.2020

(+ SPOILER) Tenhle díl mě naprosto rozložil... Jako... No, dobře, nejdřív bez spoilerů. K Apollónovi se přidají další nám známé postavy a ukáže se, že ne všechno je tak sluníčkové jak by se mohlo zdát - plusové body za to, protože jakkoli je mi to líto, v životě prostě ne všechno vychází a tihle dva to měli vážně těžké... Bavilo mě to číst a všechno... stejně jako u minulého dílu nejsem schopná nějak odůvodněně vyvrátit všechnu tu kritiku (protože si houby pamatuju), ale mě to bavilo.
A teď už konečně se SPOILERY, protože...
To jako vážně... Wow, teda, od Riordana jsem tohle nečekala... Jako... už v dřívějších sériích někoho zabil, takže by mě to asi nemělo překvapovat, ale víte co je na tom nejhorší? Jason nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější postavy... prostě mi přišel takový moc... jako Ken a klasicky dokonalý? No, nevím, prostě jsem vždycky měla radši Lea, nebo Percyho, nebo Nica a... Teď se cítím tak zatraceně provinile, že jsem ho neměla radši, protože umřel... no, má tohle logiku? Každopádně jsem to totálně obulela a... no, i když mi bude moc chybět, tak doufám, že se žádné oživování konat nebude... protože, to by tomu naprosto ubralo...

HockeyGirl
16.12.2019

Riordan je jeden z mých oblíbených autorů, jeho fantasy knihy mám ráda. Bohužel třetí díl Apollónova pádu se mi už tak moc nelíbil, jako např. Percy Jackson. Trochu mě zklamala tato kniha, která není zrovna lehká (na počet stránek). Dost věcí se tam opakuje i s předchozími díly, byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Ještě budu zvažovat, zda se pustit do dalších Riordanových knížek.

kklepkaa
29.11.2019

Rickovi knihy jsem si fakt oblíbila a zvykla jsem si, že každý rok alespoň jednu jeho knihu dám. Bohužel Apollónova série mi moc k srdci nepřirostla, ale i tak se na další díl dokážu jakž takž těšit.
Tenhle díl mi přišel rozhodně nejlepší z celé série, to ale neznamená, že by se autor vrátil ke kvalitě z dob Percyho Jacksona. Co mi přijde fajn, že se stále potkáváme s hrdiny z předchozích příběhů. A vyřešení celého problému se mi stále nezdá ani trochu blízko...

Terva
20.09.2019

AŽ K NOVU VZHLÉDNE hora Ďáblova
až vzplanou slova vrytá v paměti
a Tibera svá těla pochová
pán změny pozná výzvy prokletí.

NIC SE NEZMĚNILO. Stále jsou tu nedořečené situace, málo akce a nuda. Například hádanky v labyrintu mohly být více propracované a napětí vám mohlo mrazit krev v žilách. Ale Bohům žel, ne. Dokonce i jednotvárnost odpovědí je tak nezáživná až jsem si říkal, proč to vůbec čtu. Ani mluvící šíp tu zase nedostal svůj prostor. Jsem zklamán.

Malá ochutnávka:
VŠAK SLUNCE MUSÍ nejprv jižně jít
skrz bludiště, kde v parných oblastech
tam vládce oře jako vítr dlí,
a vymámit z něj mluvčí záhad dech.

JAK JE JIŽ ZVYKEM U TÉTO SÉRIE, opět proběhla bitva o něco důležitého a opět jsme jí nemohli prožít. Byla stručně zahrnuta do jednoho malého odstavce a pak už nic. Nejhorší však je myšlenka a provedení těch padesáti lodí za sebou. To už bylo moc i na mě. Pana Riordana teď na hodně dlouho zasunu do hlubokého nevědomí a zatím se jeho dalším dobrodružným knihám zdaleka vyhnu.

A K ZÁPADU SE V PALÁC musí dát,
tam dcera matky původ rozpozná,
jen kopytnáč se vůdcem může stát
tou stezkou v soupeřových botičkách.

VLASTNĚ SE TAK PARADOXNĚ stává nejlepším na této knize úvodní Temné proroctví. To samo o sobě je dobrodružnější a tajemnější než celý příběh A tak je tu hodnocení. Není to valné a báseň prorocká mě vlastně donutila dát o jednu hvězdu víc, než jsem měl původně v plánu. Také na to měl vliv celkem hojného počtu asi dvaceti citátů, které jsem Ricku Riordanovi vložil na jeho profil.

AŽ POZNÁ TŘI a k řece přijde včas,
pak teprv bude slunce křepčit zas.