Zrádný labyrint

Apollónovo strastiplné putování pokračuje! Kdysi mocný bůh Apollón, nyní ale puberťák jménem Lester Papadopoulos, pokračuje v napravování svých chyb. A Zeus mu dává co proto. Poslal ho osvobodit pět pradávných zdrojů proroctví z moci tří ďábelských římských imperátorů. Navíc dopustil, že si ho zotročila paličatá polobožská holka jménem Meg! S pomocí přátel se Apollónovi povedlo přežít první dvě martyria. Teď ale musí s Meg vstoupit do zrádného labyrintu a najít třetího imperátora, který je přímo zosobněním vraždy, mučení, šílenství a výstřednosti. Vyhnaného olympského boha čeká ten nejbídnější, nejtrapnější a nejstrašnější týden za jeho více než čtyři tisíce let dlouhý život!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388698/big_zradny-labyrint-pyy-388698.jpg 4.5173

Apollónův pád / Apolónov pád 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Burning Maze, 2018

Kniha Zrádný labyrint

Feliska764

(+ SPOILER) Musím říct, že jak jsem tuhle sérii ze začátku četla spíš proto, abych se dozvěděla, jaké jsou další osudy mých oblíbených i neoblíbených postav z předchozích dílů (kam zmizla Annabeth?!), tak u tohohle dílu mě příběh opravdu chytil. Apollón má znatelný vývoj k lepšímu, a o Meg pořád nevím, co si myslet. Obecně musím říct, že mi přijde, že postavy v téhle sérii mají vývoj, což je super. Líbí se mi satyro - oblačná rodinka a potěšil mě návrat Grovera.
Ale Jason? Jen si oblíbím, tak takhle dopadne? No, přestává mi vadit Piper, tak uvidíme, jak dopadne ona.

LucyBlack

Jsem obrovský fanda Riordana. Jeho knihy jsem objevila před třemi roky a když se vracím k jeho sériím, je to hlavně z nostalgie. Podobná díla už nevyhledávám, protože Percy Jackson je úžasný, ale pro děti. Když jsem si před třemi lety přečetla Apollónův pád, bylo to dost zklamání. Najednou to nebylo tak zábavné a nešlo to tak rychle, jako Percy Jackson, nebo Bohové Olympu. Teď jsem se k sérii vrátila a všimla si něčeho, co moje dětské já kvalitně přehlédlo. Apollónův pád obsahuje mnoho kulturních narážek, narážek z oboru hudby, filmu, zeměpisu, dějepisu atd. Zatímco v Percy Jacksonovi nebyla zmínka o politice, Apollónův pád má na ni mnoho narážek. Je tam zmíněno mnoho informací k Percy Jacksonovi, co se v předešlých sériích vůbec nevyskytovali. Proč? Protože se do dětského příběhu vůbec nehodili, děti by je neměli šanci pochopit.
Dávám této sérii pět hvězd, ale z trochu jiných důvodů než předešlým sériím autora. Doporučuju spíše čtenářům s kulturním rozhledem, nebo těm, kterým nevadí trochu popřemýšlet - Apollónúv pád je pět knih, ale ne o bojování s monstry. Spíš o změně, vývoji a psychologii boha, co najednou zakusí smrtelnický život. Není lehké takovou situaci uvěřitelně napsat, ale Rick to dokázal. (této knize jsem dala čtyři hvězdy, protože byla trochu slabší než další čtyři, jako série je ale na pět hvězd)

zirafinec
03.10.2021

Skvělé. Já tuhle sérii prostě miluju. Asi mám radši Percyho Jacksona, ale stejně je tato kniha úžasná. Stoprocentně doporučuji.

hana4834
01.08.2021

Chvilku mi trvalo než jsem se zase zacetla ale pak to chytlo spad hned jdu na pokračování

luculi
21.04.2021

Tento díl s labyrintem byl o něco slabší, nicméně jsem si Apollóna oblíbila a jeho putování ve smrtelném těle mě bavilo. Tato série se mi zdá o něco jiná než ty předchozí, nepůsobí to už tak dětsky a pohádkově, nebo jak to nazvat :-D...

Rollman
21.10.2020

Tři za mnou, dvě přede mnou. Otázkou je, zda je stále o co stát. Mohu Vás uklidnit, že je. Třetí díl této série, která se vyznačuje hlavně vtipem, došla do bodu, kdy se vtip posouvá na druhou kolej a začíná jít do tuhého. Třetí díl je ten zlom, kdy Vám dojde, že autor začíná experimentovat a i když se jedná o stejnou šablonu, je kniha v mnoha věcech odlišná. Samotný Apollón prochází opravdu postupně razantními změnami a začíná si uvědomovat, že jako Bůh byl sobecký zmetek. Každopádně, akce je dostatek, postavy mají spoustu prostoru si pro sebe ukrást svých pět minut slávy a jako vždy zde potkáme i staré známé. Největší šok však přichází ke konci, kdy jsem se dostal do bodu, že mi slzy tekly proudem. A to je přesně to, ač to nerad píšu, co jsem po těchto knihách chtěl. Člověk má strach o postavy a je zde konečně reálná hrozba smrti. Je to smutné, je to drastické, ale tady se konečně začalo jet na plné obrátky a osudovost nabírá úplně nový směr. Konec opět indikuje velké věci a mám pocit, že ta smutná aura jen tak neskončí. PLNÝ POČET!!!!

Mikus
24.08.2020

Třetí Apollón jede v mnoha ohledech ve stejných kolejích jako jeho předchůdci. Stejný styl psaní, stejná šablona děje, stejný humor. Každý, kdo už měl se světem řeckých a římských polobohů co dočinění, dostane to, co chce. A možná i něco navíc. Z trojky je totiž cítit určitá změna. Riordan si dovoluje víc než obvykle a knize to velmi svědčí. Zrádný labyrint je proto osvěžením v pomalu usínající sérii a já opět hořím zvědavostí, jak bude příběh pokračovat, a jakých zvratů se dočkáme příště.

ElikaS
29.05.2020

(+ SPOILER) Uff, pro mě tento díl úplně vybočoval. Jsem zvyklá, že knížky jsou napínavé, ale hlavně se u nich pobavím a nasměju, ale tentokrát došlo i na slzy. Kdo by mohl čekat, že nám Riordan začne vraždit oblíbené postavy? Jason mi bude chybět, sice mi chvilku trvalo, než jsem si k němu našla cestu, ale nakonec se zařadil mezi mé nejoblíbenější postavy.