petunkav petunkav komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Velice smutná kniha - ale skvěle napsaná.
Není to klasické plynutí děje - časté přeskakování z minulosti do současnosti mi přišlo zajímavé.

22.06.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak za mě moc pěkné čtení. Kniha je svižná, tajemná, skvělá.
Určitě zkusím i další knihy autorky.

15.06.2017 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Tak za mě hodně slabé.
Téma - podle mě velice dobré.
Ale to pojetí - velmi strohé, kapitoly stejně dlouhé jak přes kopírák, věty velice jednoduché, často mi to přišlo jako sloh mých náctiletých dětí.
No a ten závěr - jak z červené knihovny.
Nebývám takto kritická, ale tentokrát to bohužel jinak hodnotit nejde.

07.06.2017 2 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Stejně skvělé jako první díl. Nechci se opakovat, ale za mě opravdu super. Až je mi líto, že mám dočteno.

05.06.2017 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Tak za mě tedy moc vyvedená kniha. Hromada děje, žádné zbytečně dlouhé popisování. Sice mě zpočátku Pavel Vencl moc nenadchl jako osoba, ale každého hrdinu nebo hlavní postavu není nutné obdivovat. Prostě byl svéráz, ranař, žil svůj život jinak.
Jako první jsem četla sérii Platnéře, která se mi taky líbila.
Ale tohle je úplně něco jiného.
Hodně autorů píše ve svém stylu, ve své linii a moc se jednotlivými díly neodlišuje.
U pana Niedla ale toto neplatí.
Hned sáhnu po pokračování. Zajímá mě, co bude s Pavlem dál.

24.05.2017 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Kniha se mi líbila. Jednu hvězdu jsem ubrala pro moc zdlouhavé popisování přírody, okolí a pocitů. Někdy opravdu přehnané a zbytečně protáhlé.
Dalším mým pocitem je, že to snad ani nepsal stejný spisovatel, co napsal Ranhojiče. Je to úplně jiné - tím netvrdím, že špatné.

25.04.2017 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Další díl z této pro mě zatím povedené série - opět vyvrací mou nechuť číst severské autory.
Pěkná, svižná a docela i zamotaná detektivka.
Časem budu v dalších dílech o Erice a Patrikovi pokračovat.

10.04.2017 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Musím se přidat k většině kladných hodnocení.
Kniha je mou první od této autorky a jsem velmi spokojená. Překonala jsem svůj vlastní předsudek, že severští autoři mi nesedí. Mají takový pro mě zvláštní specifický styl. Ale nikdy neříkej nikdy - se mi zde opět potvrdilo.
Příběh zajímavý, pěkně propletený. Určitě se pustím do dalších dílů.

30.03.2017 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Úsměvným a velice příjemným způsobem popsaná doba minulá. Pěkné, reálné a místy i vtipné čtení.

23.03.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Po delší době jsem se pustila opět do sladké oddechovky. Splnila přesně to, co jsem očekávala - lehká, nenáročná a s dobrým koncem. Přesně to jsem teď chtěla a potřebovala číst. Takže já jsem spokojená.

20.03.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Toto je už moje druhá kniha od dvojice autorů. Opět jsem spokojená. Detektivka má zajímavý propletený děj - názory, že je místy přehnaná nesdílím. Je to opravdu hodně zamotané, děj se po určité části odvíjí úplně jiným směrem.
Někdo má názor, že je děj přehnaný, reakce postav neúměrné - mě se ale nezdá. Těžko soudit, co je v psychicky náročné situaci správné nebo přehnané a co ne.
Mě se Hypnotizér líbil, určitě si přečtu další knihy s detektivem Linnou.

08.03.2017

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Opět podle očekávání skvělé.............

01.03.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni náhodou a úplně mě dostala.
Skvělá, napínavá, neotřelá, úžasná..... Jsem opravdu nadšená. Krásně jsem se u ní bála.
Vraha jsem sice po půlce knihy tušila, ale nic to neubralo na celkovém dojmu.
Už se těším na další knihy autora.

22.02.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Opět velmi zdařilá detektivka, moc se mi líbila.

17.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

O knize jsem četla pozitivní i negativní hodnocení. Trošku jsem se bála, jaká doopravdy bude.
Ale za mě - moc se mi líbila. Těžké téma války je uchopeno s rozvahou. Kniha mě vtáhla. Nevyvolávala ve mě špatné pocity, jako třeba jiné knihy z této strašné válečné doby. Všechno zlé, co je zde popsáno, je jaksi zvláštně zjemněno, odlehčeno. Všeho je tak akorát - pro dobrý pocit z pěkné knihy.

07.02.2017 5 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Za mě opět pěkné, zábavné a oddychové čtení.

06.02.2017 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi v podstatě líbila. Je specificky psaná, takový trošičku jiný styl. Možná pouze jiná doba, nevím.
Jediné, co bych vytkla, jsou občas zdlouhavá a nezáživná místa.

25.01.2017 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

I poslední díl je velice vydařený. Jsem moc ráda, že jsem dala na doporučení a do celé série se pustila. Nemám co vytknout.

18.01.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Už dlouho jsem od Agathy Christie žádnou dektivku nečetla.
Ale tato klasika mě nezklamala. Napínavá, svižná, moc pěkná..........

16.01.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět jsem spokojená, humorná oddychovka........

11.01.2017 5 z 5