petunkav petunkav komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Opět super kniha na chvíle oddychu. Vtipně napsané, lehké a náladu povzbuzující čtení. Jen mám také výhrady ke konci knihy. Určitě zbytečně useknuté, dalo by se vše pěkně rozvést a dál jejich život popsat.

14.01.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po přečtení knihy jsem hodně rozladěná. Osudy popisovaných žen byly bezpochyby velmi těžké, velmi znepokojující. Kniha je emotivní, smutná, ale i poutavá. Jen mi tak trošku nesedl styl psaní. Obsahuje hodně záznamů, údajů z archivů. Chápu, že jsou to kompletní údaje, ale některé části jsou díky tomu hodně hodně vleklé. Celkově bych knihu ale doporučila.

07.01.2015 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Opět ji musím hodnotit kladně - jako první díl. Moc pěkné a poutavé čtení.

11.12.2014 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Kniha není tak poutavá jako první díl, ale i přes to je čtivá. Popisované roky po návratu domů byly pro autorku velice náročné, je to silný příběh.

12.11.2014 5 z 5

Znamení kříže Znamení kříže Chris Kuzneski

Kniha mě absolutně nadchla. Je to první kniha s tímto námětem, kterou jsem četla. Děj mi nepřišel vůbec zbytečně vleklý, právě naopak. Bylo těžké se od ní odtrhnout.
Jsem ráda, že jsem se do tohoto druhu literatury pustila. Už mám doma další knihu autora.

11.11.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Čekala jsem od této hodně doporučované knihy trošku víc. Děj je od počátku hodně předvídatelný. Ale jako lehké čtení můžu všem doporučit.

28.10.2014 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Kniha mě nadchla. Opravdu se nedá ani slovy popsat, jak moc mě pohltila. Od Johna Irvinga je to první kniha, která se mi dostala do ruky - ale určitě ne poslední.

14.10.2014 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha mě chytla hned od začátku, moc pěkně se četla. Je velmi dobře napsaná, žádné dlouhé popisování historických událostí. Za mě super.

08.10.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Super oddechovka. Určitě se nedá očekávat nějaký hlubší příběh, je to prostě knížka na jeden dva večery, takové odpočinkové čtení. Vtipné, čtivé.

29.07.2014 5 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Jako všechny knihy, které jsem od autorky četla, je i tato velice poutavá. Je těžké se od čtení odtrhnout. Určitě doporučuji.....

28.07.2014 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Kniha se čte velmi dobře - prostě jedním dechem. Příběh mě opravdu zaujal, chystám se i na druhý díl. Ale jak píší ostatní - těžko můžu autorku pochopit. A vystavit takovému nebezpečí i mé dítě.............

14.05.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Bohužel mě kniha moc nenadchla - nakonec jsem ji ani nedočetla. Nečekala jsem nic podobného jako Harry Potter, to určitě ne. Zarazilo mě, že Harry se tak krásně poutavě čte - do této knihy jsem se nemohla začít. Zkoušela jsem to do půli knihy, ale bohužel jsem to vzdala.
Zkusím to třeba za rok dva znovu - třeba zrovna na takový druh knihy právě nemám tu správnou náladu.

02.05.2014 1 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to silný příběh, ne moc rozvláčně napsaný. Mrazí z toho v zádech, ale bohužel to tak bylo. Hodně se kniha podobá filmu Šindlerův seznam.
Za mě doporučuji, ukazuje pravou tvář té šílené doby.

02.05.2014 5 z 5