petunkav petunkav komentáře u knih

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Z knihy jsem byla lehce zklamaná. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale druhá půlka knihy se trochu rozjela. Postavy v knize mi moc nesedly - povrchní, namyšlení zbohatlíci. A konec - ten mě tedy dost zarazil. Zvláštní, nečekané.

24.07.2016 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Budu se opakovat, ale opět skvělé. Těžko psát něco víc.

11.07.2016 5 z 5

Štěstí.cz Štěstí.cz Valerie Freiová

Nic velkého jsem od knihy nečekala a tak to také bylo. Přečíst se dá.............

08.06.2016 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Úžasné čtení. Opět nečekané, krásně se prolínající, konec nepředvídatelný. Nemám ráda, když od půlky knihy vím nebo alespoň tuším, kdo a co udělal. Určitě si přečtu další díl ze série.

24.05.2016 5 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

I poslední díl této série se mi moc líbil. Opět moc pěkné oddychové čtení, opět mě kniha nutila přemýšlet o svém životě a o mých vlastních hodnotách.

24.05.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Těžko se mi k této knize píše komentář. Téma - těžké, náročné a velmi silné. A samotná kniha? Skvěle podává toto velmi náročné téma, aby bylo čtivé. Ale otázkou je, jestli čtenáře nechytne spíš těžký osud lidí, než kniha jako taková. Za mě je pravdou obojí. Při čtení jednotlivých osudů se až tají dech. Vše je ale skvěle skloubené - minulost se současností. Hodně se zamýšlí nad vinou a odpuštěním, nad samotnými city a myšlenkami.
Líbila se mi.

05.05.2016 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Taková jednoduchá oddechovka. Není špatná, jen prostě nenáročná. Nic velkého se od ní očekávat nedá.

27.04.2016 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Je to první kniha, kterou jsem od této spisovatelky přečetla. Děj je pěkný, místy dost předvídatelný, místy překvapí. Ale měla jsem problém knihu zpočátku pochopit - začíst se. Knihu vypráví více postav a opravdu je někdy těžké poznat, např. v přímé řeči, kdo zrovna mluví. Zpočátku jsem měla chaos i v tom, kdo je kdo.

19.04.2016 4 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Opět skvělé čtení. Je to trošku něco maličko jiného než první kniha autorky, ale také povedená. Určitě přečtu i poslední "díl".

13.04.2016 5 z 5

Jako spousta ostatních čtenářů musím napsat, že se ke knihám pana Herriota čas od času vracím - a ráda. Je to skvělá oddychovka, humorná, lehká. Tak nějak mě vždycky pohladí po duši.

30.03.2016 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Moc pěkné oddychové čtení. Zamyšlení nad životem, jaký každá z žen vede, mě také tak nějak nutilo přemýšlet o životě a okolí kolem mě. Vypadnout z pěvně zajetých kolejí, zastavit se a podívat se, jak to vlastně všechno je. Určitě si přečtu další pokračování. Moc se těším.

18.03.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Toto byla první kniha, kterou jsem od autora četla. Celkově splnila moje očekávání - mám ráda takovéto dějově obsáhlejší knihy. Je pravda, že některé části v druhé poloviny knihy byly hodně vleklé, ale nic hrozného. Určitě se k autorovi ještě za čas vrátím.

18.03.2016 5 z 5

Anděl zkázy Anděl zkázy Robert Crais

Jako všechny detektivky od tohoto autora - moc pěkná. Napínavá, zajímavě propletená - skvělá.

24.02.2016 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knihu jsem četla až po Aristokratce a byla jsem na ni hodně zvědavá. A nezklamala! Moc hezká, místy mi běhal až mráz po zádech. Skvělá...........

08.02.2016 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Zhodnotím jen krátce - prostě ze života.

08.02.2016 5 z 5

Dusím se ve vlastní šťávě Dusím se ve vlastní šťávě Betty MacDonald

Opět spousta vtipu a spousta životních zážitků a scén, které zapadají i do dnešní doby.
Skvělá.............

26.01.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Po knize jsem sáhla po spoustě doporučení. A opravdu nezklamala.
Krásně se prolíná děj ve dvou obdobích, všechno do sebe zapadá. Žádná hluchá místa, skvělé a napínavé čtení. Určitě se pustím do dalších autorových knih.

26.01.2016 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Jedním slovem - ze života. Žena, která chce všechno skvěle zvládnout a ne vždy se jí to daří. Myšlenka bývá dobrá, ale ty konce.......
Já jsem si knihu užila a ráda se k ní někdy vrátím.

20.01.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Hned po dočtení prvního dílu jsem vzala do ruky druhý díl. Ani nebylo poznat, že čtu jinou knihu - děj skvěle navazoval. Opět hromada hlášek a reakcí na ně. Spousta vtipu. Skvělá, nenáročná, oddychová kniha pro zlepšení nálady.
Určitě zkusím i Deník kastelána.

20.01.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá, opravdu skvělá..... Takhle už jsem se dlouho u žádné knihy nenasmála.
Nedá se očekávat žádný hlubší děj, ale tato kniha za úkol nic takového opravdu nemá.
Určitě ji ještě někdy otevřu.

19.01.2016 5 z 5