Ženu ani květinou...

Ženu ani květinou...

Kniha Ženu ani květinou ... vypráví o tom, co všechno zraňuje mužské ego, a co všechno jsou ženy schopny snášet ve jménu takzvané osudové lásky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25567/zenu-ani-kvetinou.jpg 3.9295
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Mony, Belami

PetiJelinkova
včera

Příběh, ze kterého mrazí a o to víc, když jsem četla s vědomím, že takové situace sama autorka doma zažívala.

JIVaJaH
30.10.2017

První dotyk s touto autorkou. Lehce uvěřitelný příběh o důvěřivé ženě, která chtěla být poblíž mužské náruči. Tuto mužskou náruč však lepší vůbec nepoznat. Žárlivý, alkoholický, nevyvážený, nevyzrálý, ješitný, do sebe zahleděný Marek. Číst, poučit se!

ladush
29.09.2017

Knihy Simony Monyové (Ingrové) nesou jasné poselství a řekla bych, že v drtivé většině do nich prosakují osobní zkušenosti autorky. O to více příběh získává na síle.
U této knihy mě celkem zklamal závěr - otázka je, zda bylo záměrem, aby byl tak jednoznačný, nebo se jen promítla představa hl. hrdinky o tom, jak z toho všeho "ven". To už se však nikdy nedozvíme...

AndreaP.
14.08.2017

Já mám ráda všechny její knihy, které stihla za svůj krátký život napsat. Akorát musím upřímně říct, že mám jeden problém, a sice ten, že po čase jsem si už nepamatovala, o čem vlastně ty knihy byly. Jako by mi splývaly všechny dohromady.

EvikU.
07.04.2017

Je to čtivý a souhlasím. Autorka volala o pomoc i skrz knihy, ale nikdo neslyšel. :-(

Dannielle
07.02.2017

Každý kdo zná trošku o životě spisovatelky ví ,že píše o svém životě jen to trošku pozmění. Nejsem psychiatr a proto nechápu ,nechápu ,nechápu ............... jak si může inteligentní žena takhle nechat vymydlit mozek. Proč tak zoufale žebrá o lásku u mužského odpadu. Za co ho miluje, jak pořád opakuje. Chvílemi mi ji ani nebylo líto. Říkala jsem si ,,patří ti to blbko,, V románu to naštěstí dopadlo dobře. Ale spisovatelka tolik štěstí neměla.

Karolína18
29.01.2017

Možná, že jsem příliš upjatá, ale mně se zkrátka nelíbí, jak stísněný mám pocit po dočtení jakékoli knihy od této autorky. Rozhodně bych do její bibliografie nesahala pro oddychovou četbu, protože na tento druh literatury musí mít člověk náladu.
Reginu bych zřejmě v normálním životě nesnesla, protože to, co ona byla ochotná podstupovat ve jménu lásky, považuji za zcela neztotožnitelné s jakýmikoli romantickými city.
Marek je kapitola sama pro sebe a ani jako padouch nebyl dvakrát dobrý. Jeho násilné a ubohé chování by mu v 98% u žádné ženy neprošlo, takže byl grázl na nic, nebýt toho, že mu Regina nedokázala vzdorovat z neopodstatněné zamilovanosti.
V závěru mi tedy byla stokrát příjemnější Saša a samozřejmě Zita, která, ať už vedla jakýkoli milostný život, v hlavě to měla srovnané.

S1M0NE
15.01.2017

Přečteno za jeden den. Nejvíc děsivá je kniha v kontextu osudu samotné autorky. Četla jsem někde, že autorčiny knihy doporučují i psychologové svým klientům v poradnách. Podle mě je tato kniha dobře napsaná sonda do duše člověka sužovaného tyranským partnerem. Doporučila bych knihu nejen těm, kteří uvízli v podobné situaci, ale i všem ostatním, aby pochopili, jak takové domácí násilí může vznikat a proč není tak jednoduché se z něj vymanit. Osud samotné autorky je tím nejděsivějším příkladem. (SPOILER:) Hrdinka knihy se sice na konci dokáže z destruktivního vztahu vymanit, i když ne vlastním přičiněním, Monyové se to bohužel nepoštěstilo. (KONEC SPOILERU) Nejvíc mrazivá pro mě byla poslední strana knihy, kde v poznámce o nakladatelství je uvedeno jméno autorčina manžela (a jejího vraha). Celý příběh tím podle mě dostává nový mrazivější kontext.

marketka7279
04.01.2017

ze života aneb nikdy pořádně nevíte že se to děje třeba i u vašich sousedů... aneb jak sama tam někde napsala větu křičela jsem hop dávno před samotným skokem.

jana0520
17.11.2016

Všechny knihy Simony mají jedno společné téma: Kam až jsme ochotny zajít ve jménu lásky. Upřímně, je mi z toho smutno. I já jsem si něčím podobným po prvním rozvodu procházela. K fyzickému násilí naštěstí nedošlo, ale kdybych se z toho nevymanila, myslím, že by po čase přišlo. Přesto trvalo téměř deset! let, než jsem našla sílu vyhodit ho z mého bytu. Co utrpí psychika a sebevědomí netřeba psát. Dodnes mě zaráží, jaké my ženy jsme slepice(bez urážky) a jak rychle u nás vzniká závislost na chlapovi? Proč to děláme? A jestli to máme zapotřebí? Chyba je v nás své srdce totiž nemáme u sebe, ale u něj! A tím pádem nejsme u svých pocitů, ale u jeho a na problém máme zaděláno! Rada? Vykašlat se na chlapa a žít svůj život. Ten pravý, který nás bude milovat, přijde až my se naučíme milovat sebe. Přeji všem ženám, které tímto procházejí, sílu najít svou vlastní lásku k sobě a svou sebe-hodnotu coby ženy. Simona zaplatila cenu nejvyšší. A s ní bohužel i její děti.

prochajda
24.10.2016

Nerozumím a nechápu, jak může být někdo tak slepý a důvěřivý a chtít žít vedle někoho tak nezodpovědného, žárlivého, závistivého a hlavně nebezpečného a ještě ho nakonec omlouvat. V tomhle případě snad záchrana přišla včas.

spackova.p
04.08.2016

Zajímavý a čtivý příběh.

LucieD81
03.08.2016

Skvělá kniha, se spoustou ironického humoru, za kterým se schovává spousta smutku, který patrně odrážel autorčin život. Velmi dobrá kniha, určitě doporučuji.

Marluksa
29.07.2016

Co dodat?! Prostě jsem se opět skvěle bavila.

Jia
13.06.2016

Autorce se podařilo dobře vystihnout složitý vztah týrané ženy k muži, kterého miluje a nenávidí současně. Čtivá a poučná knížka na neveselé téma.

petunkav
08.02.2016

Zhodnotím jen krátce - prostě ze života.

Mruskulka
05.02.2016

Tak tenhle příběh mě vážně vzal a pochopila jsem, jak přemýšlí žena, která je psychicky/fyzicky napadána mužem, kterého miluje. Otevřela mi oči.

alexis818
23.08.2015

První kniha od této autorky.Je psaná hezky ,svižně,mohla být obsáhlejší.Trochu mě zaskočil konec.

alexis818
23.08.2015

hojchna
10.05.2015

Myslím, že by dané téma šlo zpracovat do obsáhlejší knihy. Taky mě trochu zarazil konec.

Askarinka
22.04.2015

Tak žádné velké literární dílo to tedy není, ale čte se to dobře... Knížku jsem měla hned přečtenou. Určitě se k jejím knížkám ještě vrátím, je to takové povídání ze života.

RobertRoberts
11.03.2015

Kniha o úspěšné brněnské herečce, která zřejmě prodělala kompletní lobotomii. A nikdo ji o zákroku poté neinformoval. Bezmozek - jediný název pro hlavní hrdinku. Svobodná matka, která sbalí neúspěšného nezaměstnaného herce, velmi úspěšného v oblasti alkoholismu a násilí. Nastěhuje si ho k sobě, nechá se jím vyžírat, mlátit, zamykat. On je žárlivý, majetnický, uráží ji a ona to snáší „ve jménu lásky“. Pak si ho i vezme a čeká s ním i dítě. Co na to říct. Stupid bitch. V jedné větě tam říká něco jako. „Ještě že dnes malý není doma. Hlavně aby nás příště neviděl jak mě mlátí a kope do mě. I když - co když žádné příště už nebude?“. Znám ve svém okolí několik podobných žen a můžu na to jen říci „Každý svého štěstí .....“

Každopádně se o žádné převratné literatuře mluvit nedá, ale naprosto chápu, že může ve svých knihách mluvit z duše leckteré ženě a snad i proto byla u nás svého času nejprodávanější českou autorkou.

Jajina555
03.02.2015

Hezké čtení opravdu ze života.................

Klára90
11.01.2015

Naprosto děsivý, ale pravdivý příběh. Je šílené, jak růžové brýle dokáží člověka zcela oslepit a nechá se dobrovolně deptat. Přečteno za dva dny, na příběh ale jen tak nezapomenu.

Dandy1
31.12.2014

Názorná ukázka jak muž může umět manipulovat s ženou a dostat ji tam kam chce. Osvobodit se je těžké...

knihamouder
16.09.2014

Mrazivý příběh, odhalení tajemství autorčina života? Kdo ví. Čtivé, odstrašující, smutné, poučné.

Šánka
06.09.2014

Chápu, že se chytrá, schopná a dokonce soběstačná ženská může zamilovat do takového chlapa, ale když zjistí, co je zač, nechat se týrat a bít - tak to nechápu !!!

amysa
22.08.2014

Knížka se mi líbila, ač je téma velmi citlivé a bolestné... Úplně mě při čtení mrazilo, když jsem četla s vědomím, že stejné situace Simona sama doma prožívala a i přesto o nich dokázala psát s takovým nadhledem... Jen mě trošku mrzí, že příběh samotný má otevřený konec, takže lehce tápete, jestli je pro Reginu nakonec dobrý nebo špatný... Jak to dopadlo se Simonou všichni víme, ale já si zkrátka alespoň v té knížce přála více té naděje a klidně i jasný happyend, protože ženy, které si tímhle projdou, si ho jednoznačně zaslouží... 3,5 hvězdičky a určitě budu v četbě knížek autorky pokračovat...

Kabi
09.07.2014

Smutný příběh, ale zajímavý a poučný. Moc pěkně se kniha četla.

niknikita
24.03.2014

Když jsem to četla, bylo mi z toho příběhu smutno, jako bych cítila něco tragického...