Ženu ani květinou...

Kniha Ženu ani květinou ... vypráví o tom, co všechno zraňuje mužské ego, a co všechno jsou ženy schopny snášet ve jménu takzvané osudové lásky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25567/big_zenu-ani-kvetinou-Ovh-25567.jpg 3.9395

Kniha Ženu ani květinou...

Puntíkatýhrnek
31.12.2022

Určitě neuznávám žádnou formu násilí na nikom, ale hlavní hrdinka totální " Blběna" u které jsem měla chuť sama jí jednu střihnout...Ukázkový případ, kdy jsem chování hlavní hrdinky nedokázala pochopit, protože od začátku věděla do čeho jde. Za mne nudný a otravný příběh s tématem stále dokola. A většina knih autorky je na jedno brdo, je mi velmi líto jejího osudu, ale nechápu, jak mohla napsat tolik bestsellerů, když to není ani vtipné, ani poučné, ani napínavé, prostě nic... Za mě nedoporučuji...

twigxi
02.09.2022

Mrazive cteni po tom, co zjistite, ze kniha je asi temer autobiograficka. Bohuzel, autorka asi nemela jinou inspiraci (nebo se potrebovala vypsat) a proto jsou vsechny jeji knihy jako pres kopirak.

lil320
12.07.2022

Moc líbilo, depresivní knihy mám raději, než červenou knihovnu, kde vše dobře skončí za všech okolností.

Loriss
17.06.2022

“Marek by mě raději zabil, než abych ho opustila.”
Knihy Simony Monyové jsem kdysi dávno četla jako lehké, nenáročné a často komediální čtení. Postupem času ale začal převažovat tíživý a depresivní tón a na autorku jsem zanevřela. Její tragická smrt mě přesto šokovala. Ve zprávách, které byly zveřejněny po její smrti, uváděla, že právě kniha Ženu ani květinou.. je popisem vztahu s jejím manželem a vrahem. Když nyní knihu znovu čtu, musím konstatovat, že je to sice kratičké, ale mrazivé memento o anatomii patologických partnerských vztahů, které od nadávek a facek mohou vést až ke kudle v břiše.. Konec je otevřený, ale čtenář již ví, že happy end se nekonal. Jméno vydavatele aka vraha v tiráži je pak opravdovou smutnou tečkou příběhu..

jajcak
16.05.2022

Výborné čtení, jako už u několika knih - jsem si řekla, že autorky je velká škoda. Barvitě popisuje diskutabilní téma. Zajímavý vhled do hlavy manželky, která tyto - pro mě nepochopitelné věci - snáší.

ArwenAragorn
19.08.2020

Můj náhodný výběr a první od Simony Monyové. Knížka o tom, jak my ženské dokážeme být blbé - a to nemyslím ve zlém.

MamaKnihomolka
01.01.2020

Příjemná, čtivá oddechovka. Velmi silné téma a příběh.
Člověk se zamyslí jaké vnitřní pocity a trápení týrané ženy mají a jak těžké je z toho vycouvat ( pokud to někdy ještě jde). Celkově ke knížkám autorky jsem se dostala až dlouho po její smrti a tato mě obzvlášť zajímala už jen proto, že vím jak autorka skončila a čím si prošla.

Doubravka1975
24.08.2019

Krátký smutný příběh ze života. Možná inspirovaným jejím vlastním životem a pokud jsem dobře pochopila konec, tak, tak si ho možná autorka představovala. Bohužel u ní to dopadlo jinak.... a je mi to moc líto. Však taky ten název knihy a obálka mluví za vše