petunkav petunkav komentáře u knih

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Super pohodové humorné čtení. Velmi příjemné, zkusím i jiné knihy autora.

04.01.2017 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Kniha mě moc neoslovila. Téma skvělé, jen podle mě ne moc dobře zpracované. Zdlouhavé pasáže, nepotřebné rozpravy s mrtvými, celkově slabé.
Některé části a pasáže jsem jen prolistovala. Zajímal mě opravdu jen úplný závěr - jestli dívka přežije.

02.01.2017 2 z 5

Někdy příště Někdy příště Tomáš Toman

Nemůžu říct, že špatné, spíš takové zvláštní.
Vůbec jsem neměla pocit, že kniha je od českého autora - bylo to takové americké. Tím nechci říct, že by to bylo špatně.
Celou knihou se nese myšlenka - uvědom si své chyby a ponauč se. Konec tragický....
Ale pravdou je, že mě zajímá, kam se hlavní hrdina vrtne dál - zkusím i další díl.

24.11.2016 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Z knihy jsem lehce rozpačitá. Nemůžu říct, že by byla špatná, spíš tak jaksi zvláště napsaná. Zpočátku jsem se úplně ztrácela a moc nechápala, o co vlastně jde. Je to jaksi chaotické - přitom velmi dobré a zajímavé téma.
Zkusím ještě jinou knihu autora.

15.11.2016 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Budu se opakovat, ale opravdu se mi knihy Petera Maye líbí. Je skvělé, že nečerpá stále z jednoho prostředí. Čínská série se mi líbí stejně jako série ostrovní. Každá série je úplně jiný styl, jiné čtení. Ale obě moc pěkné a napínavé.

11.11.2016 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Je to sranda od začátku až do konce. Po přečtení jsem zkusila audio verzi a také super. :)

09.11.2016 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět pěkná česká detektivka....

09.11.2016 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Opět super čtení. Možná o fous lepší než první díl. Prostě skvělá.........

12.10.2016 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Knihou jsem nadšená. Byla mi doporučená a po přečtení musím potvrdit, že právem. Je to prostě příběh z minulosti - žádné dlouhé historické popisy apod. Hned sáhnu po druhém díle.

12.10.2016 5 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Toto je moje první kniha od Ivanky Deváté. Je to hodně podobný styl jako Bety a její Vejce a já apod.
Pěkné, lehké, pohladí po duši. Úsměvné, nenáročné a hrozně příjemné čtení.

02.10.2016 5 z 5

Francouzova zátoka Francouzova zátoka Daphne du Maurier

Knihu jsem brala jako oddechovku a to mi také splnila. Na můj vkus byla až moc "přeslazená". Možná jsme na tenhle druh čtiva neměla přesně tu správnou náladu - nevím. Každopádně špatná nebyla, žádné dlouhé popisy a vleklé části.

29.09.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Je to velice silný a emotivní příběh. Určitě je ale pravdou, že na přečtení této velmi citlivé knihy je potřeba dozrát.
Děj se dá shrnout do jedné věty - ten ale není až tak podstatný. Podstatné je velmi krásné popsání pocitů a myšlenek samotného člověka.
Určitě skvělá k zamyšlení. :)

26.09.2016 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Detektivka se mi líbila. Svižná, vcelku napínavá, závěr docela zajímavý. Určitě se k autorce ještě někdy vrátím.

26.09.2016 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Trilogii ostrova Lewis i Ostrov Entry jsem četla a byla jsem nadšená. Této knihy jsem se trošku bála - přece jen úplně jiné prostředí, bála jsem se, že budu zklamaná. Čína je sama o sobě dost specifická. Ale byla jsem příjemně překvapená. Je to tedy úplně jiné než první trilogie - je to i trošku jinak psané. A to je moc dobře.
Kniha se mi moc líbila - je pravda, že čínské názvy ulic jsem si moc do paměti nevrývala. A na čínská jména se dalo zvyknout. Konec malinko zvláštní, ale jinak nemůžu proti knize nic říct. Určitě se pustím do dalších dílů.

12.09.2016 5 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Kniha se mi líbila - žádné náročné čtení to není. Lehká, celkem legrační, místy trošku trhlá a přitažená oddychovka. Ale i takové mám čas od času ráda.

24.08.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Hodnocením knih Petera Maye se už opakuji - ale opět skvělé.

24.08.2016 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla.
Zpočátku jsem se nemohla moc začíst, ale postupně se kniha vcelku pěkně rozjela. Měla jsem tip na vraha a bála jsem se od půli knihy, že děj bude takto předvídatelný a dál už se nic zajímavého nestane. Opak byl pravdou, byla jsem mile překvapena. Můj tip byl lichý - a za to jsem byla moc ráda.
Určitě zkusím další autorčinu knihu.

16.08.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Budu se opakovat, ale opět skvělé. Moc pěkně psané, děj má spád, žádné obtížné a zbytečné pasáže.
Už se těším na další............

09.08.2016 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

O knize jsme slyšela hodně negativů - proto jsem ji zkusila vyslechnout v audio formátu.
Na rovinu říkám, že bych ji opravdu nepřečetla.
Je to určitá forma sebemrskačství, utápění se v něčem, co autora určitě hodně poznamenalo a změnilo. Chápu tíhu autorovi situace, ale........... Opravdu to bylo moc.

04.08.2016 2 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Po přečtení knihy jsem velice zklamaná. Těšila jsem se, podobné téma mám hodně ráda. Bohužel se ale nadšení nekonalo. Místy jsem se v ději ztrácela, moc mi to nedávalo smysl. Velké rozčarování z vraždy sestry - nakonec vlastně bez konce a řešení. Zakončení nijaké, prostě to vše (skrývání a pronásledování) ustalo na základě článku v novinách.
Kniha mi vůbec nic nedala, místy jsem se musela přemlouvat k dočtení - nerada nechávám nedočtené knihy.

04.08.2016 3 z 5