Případ Pegasus

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298507/pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3.3128

Lang Reilly (1.)

The Pegasus Secret (2005)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

stafbul

Kniha se dobře četla....jinak téma zpracované klasicky americky...

petrxx11
21.12.2017

Nuda, nuda, šeď. Stokrát převařené téma templářů, rovněž mnohokrát omletá otázka Kristova zmrtvýchvstání. Psáno patrně pro tupější americké čtenáře. Hlavní hrdina sice zvládá základy latiny (bez toho by zápletka prostě nefungovala), ovšem neví třeba, co a kde byla Arkádie. Všechny akce jsou nějak zvláštně nedotažené, často musí zapracovat nějaký deus ex machina, aby hlavní hrdina přežil a mohli jsme se posunout někam dál.
Co té knize ale dodalo, je překlad. Překladatelka očividně kromě běžných idiomů nezná ani reálie, takže kniha je plná perliček, pokud to chci nazývat slušně. Když jí nedocvakne, tak to prostě střelí od boku.
Hlavní hrdina bydlí v "kondominiu". - Není to nic sprostého, je to docela normální bytový dům s byty v osobním vlastnictví.
Paranoia neznamená, že člověka opravdu někdo sleduje. - To je sice pravda, ale v originále je to obráceně. A vychází to ze známého citátu Woody Allena "To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou."
Kapitán Kidd prý schoval svůj poklad na Long Island Sound. - No, ještě že ten Sound nepřeložila jako zvuk, ale stejně se "na něm" nic schovat nedá, maximálně v něm. Je to totiž Longislandský průliv a traduje se, že známý pirátský kapitán tam ukryl část svého pokladu - pravděpodobně na jednom z ostrůvků.
Toporný překlad některých vět ani radši nebudu uvádět.

Vevericka.eva
17.12.2017

Vlastně docela dobrá kniha, bohužel v rámci žánru opět stejné téma - Ježíš byl člověk - vážně to někoho dnes ještě překvapí? Příště bych ocenila zpracování něčeho míň profláklého. Jinak hrdina OK, proč ne právník se superschpnostmi, to tu ještě nebylo.
Děj vcelku akční, četlo se to dobře.

Danuše7
15.12.2017

moc se mi líbil příběh, byl napínavý a čtivý. už jsem si v knihovně našla pokračování.

Radosek
21.10.2017odpad!

Moc jsem se na tuto knihu těšil, ale slátanina, kterou jsem dočetl se skřípěním zubů do poloviny, mě moc zklamala. Obyčejně knihy neodkládám před dočtením poslední stránky, ale tentokrát jsem udělal výjimku. Vyprávění zdlouhavé, těžkopádné a neuvěřitelné.
Za mě - škoda času...

Killingjoke
03.10.2017

Tématika Templářů mne dlouhodobě baví a zajímá, což byl ostatně důvod, proč jsem sáhl po této knize. No a ještě teď se nestačím divit příběhu, jenž ve své "velikosti" chutnal mnohem hůř, nežli dort pejska a kočičky...

Co se týče historických pasáží o zkáze Templářského řádu fajn. Sic to jsou informace, které nejdou nijak do hloubky a k jejich napsání není potřeba víc, než si zadat heslo: "Templář" na You Tube a podívat se na nějaký ten dokument. Dokonce i konspirace uvedená v této knize se tam v jednom z dokumentů najde... A dokonce mi ani nevadí míchání nějaké té konspirace, něčeho co možná bylo, možná nebylo, s thrillerem. Ale ono se to musí aspoň trošku umět. V téhle knize absolutně nefunguje thrillerová a příběhová linie. Hlavní hrdina je typický americký superhrdina, jehož osobní motivace a bolístky mi zůstaly absolutně cizí. Fakt už mě tyhle ploché typy amerických nadlidí nebaví a že jich teď na trh vydavatelé tlačí až běda. Příběh jede podle klišovité šablony, hrdina se pohybuje z bodu A do bodu B, jen aby navštívil co nejvíc evropských států, přičemž se nevyhne kopám mrtvol a velice trapné ironizaci Evropanů. Prostě je to celé průmyslově a měl jsem pocit že i na zakázku psané. Konec je čtenáři znám už dávno před půlkou, ze samotných Templářů autor udělal naprosté dementy, kteří sice vzhledem k letité tradici močí do nočníku, ale už jim nevadí používat mobil a při bohoslužbě mít přes rameno zavěšený AK-47. Náš všeschopný americký právník si je všechny podává bez větších obtíží. Ne, tohle vážně nedávám!

Nejsem věřící, takže mě nějaká taškařice mezi církví a konspirátory nemůže rozhodit. Osobně si ale myslím, že i samotná církev zůstává k této knize hluchá. Druhý Brown (a to ho taky považuji za velmi průměrného spisovatele) se prostě nekoná... Chtěl jsem dát aspoň dvě hvězdičky, protože se to i přes svou tupost četlo docela svižně, ale to rozuzlení příběhu, ty závěrečné kapitoly... nic tak hloupého jsem nečetl posledních 10-15 let. Dávám tedy jednu hvězdičku, protože si pořád myslím, že na opravdový odpad ještě někdy narazím. Zjistil jsem si na internetu, že série má už 9 knih. No jestli u nás vyjdou všechny, tak už mě opravdu nic nepřekvapí. Já u toho určitě nebudu, protože se jistojistě vyhnu hned knize druhé.

dagmar7028
29.09.2017

Knihu v tak otřesném překladu jsem ještě nečetla. Věty bez přísudku a beze smyslu, dlouhá souvětí poskládaná naprosto nesmyslně, anglický slovosled - nepřekládala to paní překladatelka google translátorem??? Některá několikařádková souvětí je třeba číst několikrát, ale stejně nepochopíte jejich smysl.
Škoda, kniha je zajímavá, i když na úroveň knih Dana Brownem bych ji nepřiřazovala. Tady je děj často příliš rozvleklý a ztrácí spád. Uvidíme, jestli další díly této série budou alespoň lépe přeložené, jinak nezbude, než sáhnout po originále.

akinomV
25.09.2017

Příjemné počtení, spíše taková oddechovka. Příběh alá Šifra mistra Leonarda, ale četlo se to dobře.
Děj má spád, postavy jsou víceméně sympatické, zápletka dobrá. Pokud člověk nečeká nějaký wow efekt, tak je to správná volba.

Veha89
23.08.2017

Příběh je poutavý, mám ráda historická témata a záhady. Styl psaní u této knihy je dobrý, čtivý, jen mi to kazily občasné chyby v překladu, chybějící či přiházená slova a překlepy.

ThomasRuhe
28.04.2017

Chtěl jsem si přečíst něco ve stylu Dana Browna, a dostal jsem tip na Loomise. Určitě mne příběh a styl vyprávění nezklamal. Takže spokojenost, a možná zkusím i jeho další díla.

cedos
23.04.2017

Napínavé, akční, zajímavé ... leč již poněkolikáté stejná zápletka na stejné téma, jen hrdinové se mění :) .... ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Je to prostě "oddycháč"

Jaruš7
21.04.2017

Čekala jsem kurióznější odhalení, ale i toto bylo interesantní . Tajemství obrazu Nicolase Poussina 1594 - 1665 největšího francouzského malíře XVIi století. V jeho obrazech jsou antičtí hrdinové+ filozofové, postavy Starého a Nového zákona, obrazy mají symbolismus, hádanky a tajné mapy a co hlavní příběhy, děje, takže psavému nadšenci na jeho díla stačí pozorný pohled a z postavení osob, prostředí a barev vytvoříte příběhy, a to u každého jeho díla. V Louvru je jeho parádní sbírka. Pro fajnšmekry "perlový náhrdelník" z jeho děl.
Takže, není se co divit tomuto počinu. A asi další přibudou, vždyť jeho dílo má souhrnný název "Nejkrásnější svět".
Šifra ... od D.B. byla první tohoto žánru, a už to, má tu sílu nečekaného překvapeni.
Případ Pegasus - jeho historická , tajemná zápletka je dobře, logicky vysvětlená, tento detail spolu s pátráním Langa R. s přibývajícími zločiny vytvořil poutavý příběh Další vlákno v příběhu vede k úvahám, jak a čím bylo podložené toto téma pro obraz po tolika století. Je známo, že malíř žil převážně v Římě, a neboť vatikánské sbírky jsou bohaté na ledacos, tak možná ta iniciativa musela mít tu šifru, aby mohla být na světle. Možná přeháním, ale logiku to má, protože za prohřešky vůči církvi a jejímu výkladu, byly tresty kruté.
Kniha s tímto tématem mě bavila a některé citáty byly, no jedna radost.

ladyfromskye
21.04.2017

Moje první knižní zkušenost s tímto žánrem. Líbilo se mi to, jen si myslím, že tempo by mělo být svižnější. A pak mě hodně zklamal konec. Ne že bych happy endy neměla ráda, ale tady vážně vyzněl tak nějak nelogicky a nepatřičně.

sona8058
12.04.2017

Tak tohle jsem potřebovala! Dobře promyšlený příběh, který mě zavedl na různá světová místa. Lang mě dokázal pobavit i ve chvílích, kdy jsme byla nervózní hrozným způsobem! Tahle kniha si zaslouží moje doporučení a já se nemůžu dočkat, až se pustím do další knihy od Gregga Loomise :-)

gad
29.03.2017

Nečetlo se to špatně. Další teorie o roli templářů v historii. Myslím, že skousnu i pokračování Akta Julián.

Elea
19.03.2017

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, děj byl zajímavý, měl spád, hlavní hrdina přijatelně sympatický. Sice jsem již četla lepší knihy s historickou zápletkou, ale i tato stojí za přečtení.

cori
15.01.2017

Taková pohádka o neohroženém právníkovi, který umí latinsky, v době studené války dělal agenta a nyní má všude po světě známé, kteří mu pomohou. Zápletka trochu přitažená za vlasy. Záporáci kvůli jednomu obrazu, který by bez povšimnutí visel v obýváku na zdi, vyhazují domy do vzduchu a vraždí všechny, kteří na ten obraz jen koutkem oka spočinuli. Konec s přejetým čoklem je docela vtipný.

Hadroska
02.01.2017

Kniha se mi líbila, ale četla jsem už lepší knihy s historickou tématikou. Počkám, co ukáže druhý díl tohoto autora.

v.july
28.12.2016

Slabší průměr, ze začátku to vypadalo na zajimavou zápletku, ale ve finále na ni nebylo vůbec nic zajimavého a konec byl plitký, slabý a neuspokojivý.

kalache
28.12.2016

...munice,mudroval Lang,je jako peníze na dovolené - bez ohledu na to,kolik máte,tak je to vždycky málo...jako tahle kniha,což?...

miloslav0399
01.12.2016

Kniha mě dost zklamala. S podobnou, nebo spíš úplně stejnou tématikou, jich existuje spousta a já se nechal zlákat reklamou, že zrovna tahle je v něčem jiná. Není. Akční momenty jso popsané dobře, ale hlavní postavy mě v ničem nezaujaly a především ústřední myšlenka mi přišla více než pochybná. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

Sarfias
26.11.2016

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězd dát. Nakonec jsem nedala plný počet, přestože kniha byla čtivá a příběh, i když nepřinesl zase až tak nového, celkem zajímavý. Nicméně, jak se říká, tak na zadek jsem si z toho zrovna nesedla.
Z počátku jsem byla rozčarovaná, nebyla jsem si jistá, jestli je kniha napínavá anebo otravně rozplizlá. Ke konci se mi začalo celé dění velmi líbit. Jen samotný konec, závěr, byl tak podivný, že jsem netušila, co si o tom myslet.
Celkově mám z knihy stále smíšené pocity.
Čtyři (a půl, kdyby to šlo) hvězdy dávám proto, že podobné náměty se mi líbí, ale nesrovnávala bych to s Šifrou mistra Leonarda. I když jsem tuto knihu četla již dávno, stále na ni mám velmi dobré vzpomínky a myslím, že tato kniha není lepší. Snad jen nahlíží některé věci zase z jiného úhlu pohledu.

happy-smile
16.11.2016

No tak nevím no... Podle mě se o nic výjimečného nejedná a kniha mě spíše nudila, nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Druhý díl už si nejspíš nepřečtu...

Liduka
11.11.2016

Z knihy mám smíšené pocity. Četla se dobře a pořád se tam něco dělo, přesto mi tam prostě něco chybělo. Asi jsem čekala trochu jiné rozuzlení.

orinka3
21.10.2016

Dočetla jsem. Hlavní hrdina mi silně připomínal Muže z Acapulca. A ten konec, kdy nechali přejet psa, ten ubral další hvězdičky! Čte se to dobře, ale vážně se to brát nedá.

bosorka1044
20.10.2016

Pokud toužíte po klasické "brownovštině", kde se hlavní hrdina náhodou dostane ke klíči k tajemství, které by mohlo otřást světem, pak je Případ Pegasus to pravé. Pátrání, které od jedné stopy vede k další, staleté tajemství, které kdosi brání i za cenu lidských životů a závěrečné dilema, zda stojí za to, vynést vše na povrch a zpochybnit tak samotné pilíře křesťanské víry. Za mě to tato kniha splňuje na sto procent, a proto pět hvězd.

pobijecmuch
29.09.2016

Velmi podprůměrný, až naivní akční thriller, kde autor ukradl několik nápadů od jiných spisovatelů - Brown, Cussler, Child.
Příběh je zbytečně zdlouhavý a návraty do minulosti k templářům absolutně zbytečné. Nejhorší je jakási nadřazenost hlavního hrdiny, který se pohybuje po Evropě s heslem "já jsem Američan a kdo je více".
Kniha mně absolutně zklamala a doufám, že vydavatel již další "bláboly" tohoto pána nebude vydávat. Jsou to opravdu vyhozené peníze.
Jednu hvězdu dávám za humornou scénku s templáři oblečených v kroužkové zbroji, kteří měli v ruce samopal AK-47.
A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci - ty potvory vám vlezou všude. :-)

Andy6
20.09.2016

Celkem čtivá knížka s prvky Dana Browna,ale zdaleka ne tak dobrá. Hlavní postava Lang není jako Robert Langdon i když se snaží :-). občas moc omáčky a zytečné zacházení do historie. Ale docela to šlo.

Pavluskap
09.09.2016

Knížka se mi líbila. Začátek příběhu byl super, zajímavá zápletka, prostředek mě však trochu zklamal, přišlo mi, že se děj vlekl a chvílemi jsme se ztrácela, ale konec měl zase docela spád, byla jsem zvědavá, jak to dopadne a žádná velká bomba. Celkově jsem čekala víc, možná i proto, že jsem se na knihu dost těšila, takže takový lepší průměr.

Joges
05.09.2016

Docela jsem se na knihu těšil, ale nakonec to byl jen takový průměrný čtenářský zážitek. Šifře mista Leonarda se Případ Pegasus zdaleka nevyrovná. Obsahem se titul blíží například knihám Vandenberga (Osmý hřích, Akta Gogata atd.). Loomisův hrdina má tak jedinečné schopnosti, že všemi problémy a peripetiemi proplouvá témeř jako Superman, přitom je popsán jen povrchně, příběh tím pádem utápí. Ke knize ani k hlavní postavě jsem si nevytvořil žádný vztah, škoda.

spiknutí templáři agenti, agentky tajemství

Gregg Loomis

Gregg Loomis