Případ Pegasus

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298507/pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3.3136

Lang Reilly (1.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

The Pegasus Secret (2005)

Kniha Případ Pegasus

Staráknížka

Druhá kniha od téhož autora - začátek tragický a dál se to až moc nelepší. O templářích si vždy ráda něco přečtu, ale někteří autoři informace jen recyklují a upravují. Vždycky je fajn mít pár známých z mosadu apod, kterí dobře střílejí, řídí rychlá auta a mají spoustu dalších užitečných známých. Ale nakonec se to četlo docela dobře.

Dandulka
31.10.2018

Pěkné, čtivé, chytlavé. Vzhledem k tomu, že jsem tuto séírii četla na přeskáčku, měla jsem v tom malinko zmatek, ale nevadí.

stafbul
02.09.2018

Kniha se dobře četla....jinak téma zpracované klasicky americky...

petrxx11
21.12.2017

Nuda, nuda, šeď. Stokrát převařené téma templářů, rovněž mnohokrát omletá otázka Kristova zmrtvýchvstání. Psáno patrně pro tupější americké čtenáře. Hlavní hrdina sice zvládá základy latiny (bez toho by zápletka prostě nefungovala), ovšem neví třeba, co a kde byla Arkádie. Všechny akce jsou nějak zvláštně nedotažené, často musí zapracovat nějaký deus ex machina, aby hlavní hrdina přežil a mohli jsme se posunout někam dál.
Co té knize ale dodalo, je překlad. Překladatelka očividně kromě běžných idiomů nezná ani reálie, takže kniha je plná perliček, pokud to chci nazývat slušně. Když jí nedocvakne, tak to prostě střelí od boku.
Hlavní hrdina bydlí v "kondominiu". - Není to nic sprostého, je to docela normální bytový dům s byty v osobním vlastnictví.
Paranoia neznamená, že člověka opravdu někdo sleduje. - To je sice pravda, ale v originále je to obráceně. A vychází to ze známého citátu Woody Allena "To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou."
Kapitán Kidd prý schoval svůj poklad na Long Island Sound. - No, ještě že ten Sound nepřeložila jako zvuk, ale stejně se "na něm" nic schovat nedá, maximálně v něm. Je to totiž Longislandský průliv a traduje se, že známý pirátský kapitán tam ukryl část svého pokladu - pravděpodobně na jednom z ostrůvků.
Toporný překlad některých vět ani radši nebudu uvádět.

Vevericka.eva
17.12.2017

Vlastně docela dobrá kniha, bohužel v rámci žánru opět stejné téma - Ježíš byl člověk - vážně to někoho dnes ještě překvapí? Příště bych ocenila zpracování něčeho míň profláklého. Jinak hrdina OK, proč ne právník se superschpnostmi, to tu ještě nebylo.
Děj vcelku akční, četlo se to dobře.

Danuše7
15.12.2017

moc se mi líbil příběh, byl napínavý a čtivý. už jsem si v knihovně našla pokračování.

Radosek
21.10.2017odpad!

Moc jsem se na tuto knihu těšil, ale slátanina, kterou jsem dočetl se skřípěním zubů do poloviny, mě moc zklamala. Obyčejně knihy neodkládám před dočtením poslední stránky, ale tentokrát jsem udělal výjimku. Vyprávění zdlouhavé, těžkopádné a neuvěřitelné.
Za mě - škoda času...

Killingjoke
03.10.2017

Tématika Templářů mne dlouhodobě baví a zajímá, což byl ostatně důvod, proč jsem sáhl po této knize. No a ještě teď se nestačím divit příběhu, jenž ve své "velikosti" chutnal mnohem hůř, nežli dort pejska a kočičky...

Co se týče historických pasáží o zkáze Templářského řádu fajn. Sic to jsou informace, které nejdou nijak do hloubky a k jejich napsání není potřeba víc, než si zadat heslo: "Templář" na You Tube a podívat se na nějaký ten dokument. Dokonce i konspirace uvedená v této knize se tam v jednom z dokumentů najde... A dokonce mi ani nevadí míchání nějaké té konspirace, něčeho co možná bylo, možná nebylo, s thrillerem. Ale ono se to musí aspoň trošku umět. V téhle knize absolutně nefunguje thrillerová a příběhová linie. Hlavní hrdina je typický americký superhrdina, jehož osobní motivace a bolístky mi zůstaly absolutně cizí. Fakt už mě tyhle ploché typy amerických nadlidí nebaví a že jich teď na trh vydavatelé tlačí až běda. Příběh jede podle klišovité šablony, hrdina se pohybuje z bodu A do bodu B, jen aby navštívil co nejvíc evropských států, přičemž se nevyhne kopám mrtvol a velice trapné ironizaci Evropanů. Prostě je to celé průmyslově a měl jsem pocit že i na zakázku psané. Konec je čtenáři znám už dávno před půlkou, ze samotných Templářů autor udělal naprosté dementy, kteří sice vzhledem k letité tradici močí do nočníku, ale už jim nevadí používat mobil a při bohoslužbě mít přes rameno zavěšený AK-47. Náš všeschopný americký právník si je všechny podává bez větších obtíží. Ne, tohle vážně nedávám!

Nejsem věřící, takže mě nějaká taškařice mezi církví a konspirátory nemůže rozhodit. Osobně si ale myslím, že i samotná církev zůstává k této knize hluchá. Druhý Brown (a to ho taky považuji za velmi průměrného spisovatele) se prostě nekoná... Chtěl jsem dát aspoň dvě hvězdičky, protože se to i přes svou tupost četlo docela svižně, ale to rozuzlení příběhu, ty závěrečné kapitoly... nic tak hloupého jsem nečetl posledních 10-15 let. Dávám tedy jednu hvězdičku, protože si pořád myslím, že na opravdový odpad ještě někdy narazím. Zjistil jsem si na internetu, že série má už 9 knih. No jestli u nás vyjdou všechny, tak už mě opravdu nic nepřekvapí. Já u toho určitě nebudu, protože se jistojistě vyhnu hned knize druhé.

spiknutí templáři agenti, agentky tajemství

Gregg Loomis
americká