Případ Pegasus

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298507/big_pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3.3153

Lang Reilly 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Pegasus Secret, 2005

Kniha Případ Pegasus

Madelisi
24.05.2022

Obsahově nijak unikátní, snaha uchovat tajemství z počátků křesťanství tu byla už mnohokrát. Jestli se jednalo o originální zápletku v roce vydání originálu, nedokážu posoudit.

Nikterak nevybočuje z žánru, hrdina ženoucí se po pomstě procestuje polovinu Evropy. Do toho se schovává před policií a padouchy.

Mám jenom jeden menší problém se začátkem - proč si nikdo ani na okamžik nemyslel, že obětí první vraždy měla být přítelkyně hrdinové sestry a ne jeho sestra?

Dále mi vadily nepřesnosti v reáliích.
Nevěřím, že se do Velké Británie kdy mohlo dostat bez kontroly pasu a že kdy bylo v Itálii obvyklé, že většina obchodů má v neděli otevřeno.

cantona
18.10.2021

Bohužel musím napsat, že jsem se u čtení tohoto románu nudil. Napětí vůbec žádné a nevím jestli to bylo překladem, ale občas jsem netušil co vůbec čtu. Příběh se mi zdál dost odfláknutý a abych byl upřímný, zrovna jsem dočetl a už ani nevím a čem to bylo... Další díl sice vlastním, ale začnu s četbou až nebude nic jiného...

pydla
14.06.2021

Jsem zklamán. Mám rád podobné příběhy, ale tahle kniha mi přijde odfláknutá, autor se asi jen chtěl svést na vlně o templářích a Ježíšovi. Nic nového se nedozvíte, autor nejde do hloubky problému, vsuvka dopisů deníku od mnicha byla spíše rušivá, příběhu nijak nepomohla. Napínavá taky zrovna moc nebyla a bojové scény, pomlčet.
Za mne určitě ne. Sáhněte raději po jiné knize.

Pavla-Adina
31.05.2021

Kniha se příliš podobala tématům, které znám z TV nebo jiných knih. Není to prostě můj žánr.

Ondra519
04.12.2020

Oblíbené téma, zajímavý koncept, svižné tempo. Takto bych shrnul první díl série – Případ Pegasus , ve které je hlavním hrdinou právník - Lang Reilly. V knize se střídají historické roviny se současností – vše pak tvoří umně poskládaný celek. Templáři, církev, největší tajemství v dějinách. Autor čtenářům namíchal chutný koktejl Martini s vodkou – protřepat, nemíchat - stříknutý Indiana Jonesem. Já sám osobně si toto pití doplňuji plátkem citrónu a pomerančovou šťávou. Právníka doprovází samozřejmě atraktivní žena, jak také jinak. Trojici hlavních postav pak doplňuje jeho přítel/rádce, který představuje protipól jeho dobrodružné povahy. Přesto, že mají naprosto odlišné pojetí života, celkem lehce spolu konverzují v latině a rozjímají nad filosofickými tématy. Kniha se čte dobře, je prošpikovaná odkazy na historická fakta. Je cítit, že se autor při psaní dobře bavil. Doporučuji sérii otevřít.

zdendula31
26.11.2020

Jak tuto knihu někdo mohl srovnávat s Šifrou Mistra Leonarda to nepochopím.

Oli1104
12.08.2020

Ale tak proc ne. Kniha byla ctiva, i kdyz, jak uz zde psali prede mnou, preklad je skutecne tristni.
Lang je na muj vkus prilis velky “superhero”, to me vcelku rusilo, Supermana jsem cist nechtela.
Historicke vsuvky me bavily.
Takze v podstatne ok kniha.

jprst
02.08.2020

Pro mě zbytečná ztráta času věnovaného četbě této knihy. Knih s tématikou templářů jsem už několik přečetl, ale tuto považuji za vyloženou slabotu. O templářích jsem se nedozvěděl nic nového, děj příběhu také žádný zázrak a nevyvedený závěr to dorazil. A poučení pro mě? Knihám tohoto autora se zatím (a možná i trvale) vyhnu.