Případ Pegasus

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298507/pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3.3141

Lang Reilly 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

The Pegasus Secret, 2005

Kniha Případ Pegasus

Oli1104

Ale tak proc ne. Kniha byla ctiva, i kdyz, jak uz zde psali prede mnou, preklad je skutecne tristni.
Lang je na muj vkus prilis velky “superhero”, to me vcelku rusilo, Supermana jsem cist nechtela.
Historicke vsuvky me bavily.
Takze v podstatne ok kniha.

jprst

Pro mě zbytečná ztráta času věnovaného četbě této knihy. Knih s tématikou templářů jsem už několik přečetl, ale tuto považuji za vyloženou slabotu. O templářích jsem se nedozvěděl nic nového, děj příběhu také žádný zázrak a nevyvedený závěr to dorazil. A poučení pro mě? Knihám tohoto autora se zatím (a možná i trvale) vyhnu.

jasněblond007

První díl z devítidílné série. Tak jak už to bohužel bývá, pokud je kniha čtivá, ale málo prodejná, jelikož obsahuje intelektuální obsah a historii, tak se další díly neproloží a nevydají v CZ.

Kubikulka
07.09.2019odpad!

Nevím jaký je originál, ale překlad Leony Malčíkové je tragický - kostrbatý, místy chybí slůvko, v nakladatelství Mystery press nejspíš nezaměstnávají editora. Už asi vím, jak se cítí dyslektici.

Staráknížka
15.01.2019

Druhá kniha od téhož autora - začátek tragický a dál se to až moc nelepší. O templářích si vždy ráda něco přečtu, ale někteří autoři informace jen recyklují a upravují. Vždycky je fajn mít pár známých z mosadu apod, kterí dobře střílejí, řídí rychlá auta a mají spoustu dalších užitečných známých. Ale nakonec se to četlo docela dobře.

Dandulka
31.10.2018

Pěkné, čtivé, chytlavé. Vzhledem k tomu, že jsem tuto séírii četla na přeskáčku, měla jsem v tom malinko zmatek, ale nevadí.

stafbul
02.09.2018

Kniha se dobře četla....jinak téma zpracované klasicky americky...

petrxx11
21.12.2017

Nuda, nuda, šeď. Stokrát převařené téma templářů, rovněž mnohokrát omletá otázka Kristova zmrtvýchvstání. Psáno patrně pro tupější americké čtenáře. Hlavní hrdina sice zvládá základy latiny (bez toho by zápletka prostě nefungovala), ovšem neví třeba, co a kde byla Arkádie. Všechny akce jsou nějak zvláštně nedotažené, často musí zapracovat nějaký deus ex machina, aby hlavní hrdina přežil a mohli jsme se posunout někam dál.
Co té knize ale dodalo, je překlad. Překladatelka očividně kromě běžných idiomů nezná ani reálie, takže kniha je plná perliček, pokud to chci nazývat slušně. Když jí nedocvakne, tak to prostě střelí od boku.
Hlavní hrdina bydlí v "kondominiu". - Není to nic sprostého, je to docela normální bytový dům s byty v osobním vlastnictví.
Paranoia neznamená, že člověka opravdu někdo sleduje. - To je sice pravda, ale v originále je to obráceně. A vychází to ze známého citátu Woody Allena "To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou."
Kapitán Kidd prý schoval svůj poklad na Long Island Sound. - No, ještě že ten Sound nepřeložila jako zvuk, ale stejně se "na něm" nic schovat nedá, maximálně v něm. Je to totiž Longislandský průliv a traduje se, že známý pirátský kapitán tam ukryl část svého pokladu - pravděpodobně na jednom z ostrůvků.
Toporný překlad některých vět ani radši nebudu uvádět.

Den pro Šakala
Den pro Šakala
Slib mlčení
Slib mlčení
Reportér
Reportér
Syn
Syn

spiknutí templáři agenti, agentky tajemství

Gregg Loomis
americká