Akta Julián

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

JAKÉ TAJEMSTVÍ SPOJUJE NACISTICKÉHO DŮSTOJNÍKA A ŘÍMSKÉHO CÍSAŘE? Dona Huffa, blízkého přítele Langa Reillyho a bývalého agenta CIA, někdo brutálně zavraždil. Před svou smrtí se Don v Seville věnoval psaní knihy o důstojníkovi SS Ottovi Skorzenym. Je možné, že by někdo spáchal vraždu jen proto, aby jeho kniha nikdy nespatřila světlo světa? Lang je odhodlaný zjistit pravdu, a tak se vydává po stopách, které za sebou Huff při svém výzkumu zanechal. Pátrání ho vyšle na zběsilou honičku po celé Evropě a Lang se postupně noří hlouběji a hlouběji do záhady, jejíž kořeny sahají do dob položení základů katolické církve. Ve Vatikánu nakonec objeví šokující tajemství, které se týká nejen druhé světové války, ale také bouřlivých časů římské říše. Organizace, která se zbavila Langova přítele, však udělá cokoli, aby zabránila jeho odhalení. I kdyby měla obětovat další životy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329753/akta-julian-QCq-329753.jpg 3.947
Série:

Lang Reilly (2.)

Orig. název:

The Julian Secret (2005)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Akta Julián

Přidat komentář
Dandulka
31.10.2018

Pěkná minisérie. Místy trochu moc popisná, ale příběh je hezký.

Danuše7
06.04.2018

napínavé a poučné.

Dixinka
30.03.2018

Pěkné. Tematika značně podobná jiným autorům, ale hezky psaný děj.

Vevericka.eva
08.02.2018

Napinave, misty predvidatelne, ale jinak pekne ctivo.

Elea
18.11.2017

Průměrná kniha, podle mého názoru slabší než první díl. Chování hlavního hrdiny bylo občas na hranici debility.

pobijecmuch
14.11.2017

Rozhodně lepší než první díl. Historická linka je velmi dobrá, ale dějově takový obyčejný průměr. Když to dáte dohromady vyjde vám kniha, která sice při čtení pobaví, ale zítra už nebude vědět co jste četli.

ThomasRuhe
10.10.2017

Žánrový průměr. Nejzajímavější jsou ty pasáže, kde se probírají historické události. Slabší než první díl.

Veha89
10.09.2017

Skvělá zápletka, čtivý styl psaní, vtipné, napínavé, prostě vše, co jsem potřebovala. Rozhodně lepší překlad a stylistická úprava než u Případu Pegasus.

babicka_amalka
28.04.2017

Případ Pegasus se mi líbil víc, ale ani tohle není špatné, jen to má poněkud pomalý rozjezd;

mmmisulka.r
28.04.2017

Myslíte si, že konspiračních teorií na téma božství, církve a svatého grálu bylo napsáno víc než dost a že už vás nic nemůže zaskočit ani překvapit? Pche! Mýlíte se!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček!

Jaruš7
27.04.2017

K perfektnosti bych trochu toho cukru nahradila pepřem s chilli, jinak fajn. Mám sto chutí jet zase na poznávačku, Francie a Itálie jsou mé srdcovky.
Julián - Flavius Claudius Julianus - římský císař 331 - 363, (viz wikip.) jako jeho vzor Alexandr zemřel v pouhých 32 letech na válečné zranění. Byl všestranná činorodá , osobnost, vzdělaná v právu, v rétorice, psal knihy, staral se o města, soudnictví a vojsko, kterému vděčil za svůj vzestup. Charakteristika jeho vlivu a působení je pro autora knihy výzvou pro tento pozoruhodný náhled na odvážný počin - "neúspěšného znovunastolení pohanského náboženství s novoplatonovou filosofií. Byl to boj a útok na křesťanskou církev. Julián pozval do paláce vůdce znepřátelených sekt , jejichž argumenty dobře znal a dopřál si příjemnou zábavu při pohledu na jejich vzájemné rozepře." citace z wikip.
Jeho pestrý život je velmi dobře zdokumentován a jako typ pro film, seriál a knihy je doslova ideální.
Pro román autor skvěle vybral indicie - které jako poselství pro budoucno jsou hodny Juliánovy bystrosti a vtipu. ( V tom je opět jeho majstrštyk).
Můj názor - kdyby takhle byla servírovaná, kdysi povinná četba a historie, byly se čtenářské řady rozrostly víc.
Není nad to, když vás do historie vtáhne tajuplnost se špetkou logické ironiky od
Římského Císaře, jako námět pro budoucí generace k zamyšlení, zpoza zašlých dvoutisících let.
Díky googlu jsem cestovala s příběhem a spatřila zříceninu hradu Montségur , Nekropolis v Římě a Vatikán, úžasné.
Možná stačí něco znalostí, něco skutečných doteků historie a něco odvážné inspirace, aby byl příběh hodný čtenářské pozornosti.
Další autorova kniha Mise Sinaj bude opět o historickém artefaktu - pokladu, že by Archa úmluvy ? Zatím žádná notace, jen Jeho ukázka, jako lákadlo je v knize Akta Julián, toť můj tip, těším se.

DariDerek
14.04.2017

Pro mě byl tento díl určitě lepší než první, protože už jsem věděla, kdo je kdo a co se dělo, takže jsem se mohla ponořit jen do hlavní linie příběhu a nepřemýšlet nad drobnostmi. Více bude zveřejněno v recenzi, jenž bude zveřejněna na portále www.Chrudimka.cz :-)

Jana77
17.03.2017

Nevšední spojení pohanství a nacistů se zdá být zárukou pro kvalitní příběh a opravdu tomu tak je. Akční scény se střídají s relativně klidnými pasážemi a nic knize neubírá na čtivosti.

trudoš
12.03.2017

Ze souboje s žánrově podobnými díly Stevea Berryho a Raymonda Khouryho mi konspirační thrillery Gregga Loomise stále vycházejí vítězně. Sice je to pořád o několik délek za Danem Brownem, ale už to není tak očividný pastiš, plný buď historického nesmyslu nebo náboženského patosu. Má to vlastní osobité kouzlo a především bezděčný vtip, který udržuje v ideální rovině informační nadstavbu s akčním odlehčením. Obzvláště hrdinovy nesnáze s mercedesem CLK Cabrio mě absolutně odzbrojily.
Jako druhá kniha série mají Akta Julián tu výhodu, že nepotřebují nic zdlouhavě vysvětlovat, a tak zápletka nabírá obrátky hned z kraje. Slabší je však autor v celkové koncepci, protože na to, jak dlouho graduje napětí, pak poměrně chudě odbude finále. Postava právníka Langa Reillyho se ovšem vyprofilovala do sympatické image stárnoucího Harrisona Forda, který k dobrodružství přistupuje s dospělou rozhodností a svéhlavostí, s jakou v mládí za Studené války čelil každodennímu nebezpečenství agenta v terénu.