Mise Sinaj

SMRTÍCÍ TAJEMSTVÍ STAROVĚKÉHO RUKOPISU STŘEŽÍ BIBLICKÁ HORA CHORÉB… Dva vědci – jeden v Amsterdamu a druhý v Atlantě – jsou zavražděni. Zpočátku se zdá, že mezi nimi existuje jediná spojitost: Lang Reilly. Koneckonců oba muži pracovali pro jeho nadaci. Jenže když někdo po Langovi pro výstrahu vystřelí, jen podpoří jeho odhodlání dobrat se pravdy. Pátrání zavede Langa do Bruselu, Káhiry, Vídně, Tel Avivu… až k nebezpečnému tajemství pohřbenému hluboko v minulosti. Jak souvisejí vraždy vědců s nedávno objeveným starověkým rukopisem? Jaká odhalení obsahuje a kdo je ochotný zabíjet, jen aby zabránil jeho rozšifrování? Aniž by narušil již tak křehkou rovnováhu sil na Středním východě, musí Lang zůstat naživu dost dlouho, aby našel odpověď na záhadu, s níž si historikové nevědí rady už celá staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333685/big_mise-sinaj-Jag-333685.jpg 442

Lang Reilly 3.

Romány, Thrillery, Historické romány

Vydáno: , Mystery Press

The Sinai Secret, 2008

Kniha Mise Sinaj

jasněblond007
13.03.2020

Třetí díl z devítidílné série. Tak jak už to bohužel bývá, pokud je kniha čtivá, ale málo prodejná, jelikož obsahuje intelektuální obsah a historii, tak se další díly neproloží a nevydají v CZ.

Staráknížka
15.01.2019

První kniha od tohoto autora - je to na rychlé čtení a bez velkého přemýšlení. I když problémy s chemií a fyzikou mě zaujaly (ve fyzice jsem zaostala u principu zatloukání skoby do zdi a chemii jsem na základní škole učila - ale nic takového). Je až s podivem, že svět ještě pořád existuje přes tu záplavu nejrůznějších cvoků.

mi-380
24.10.2018

„Člověče, vy máte ale smůlu, teď tu byl“ dalo by se při komentáři využít cimrmanovské rčení. Ano, se vším, co v této knize najdeme, už tu někdo byl: templáři, archa úmluvy, tajemná agentura, bondovské přesuny, bondovské řešení konfliktů. Ale čte se to relativně dobře, vlastně přesněji poslouchá se to dobře a rychle s mikrofonem v levém uchu při jízdě na kole, kdy při řešení složitějších dopravních situací nevadí drobný výpadek soustředění. Autor se poměrně často blýskne znalostí a popisem různých reálií v evropských velkoměstech a mě se přitom příjemně zableskne v paměti, protože jsem blázen do cestování a většinu těch míst znám osobně také. Překlad je občas roztomile komický. Příkladem budiž půllitrový tuplák piva nebo vytrvalé používání slova kondominium.
60 % (zatím 30 hodnotících s průměrem 78 %).

Danuše7
26.08.2018

Když je něčeho moc, je toho příliš. i uctívání se zvrhne ve fanatismus. A jestli Mojžíš nebyl tím, za kterého ho církev vydávala se stejně úplně s určitostí nedozvíme.

Dandulka
24.07.2018

Hezky napsané. Jako obvykle začínám od posledního dílu, ale naštěstí mi to nijak nevadí.

Elea
03.05.2018

Kniha je nepříliš náročná oddechovka, hodně dobře se čte, ale doporučuji příliš nepřemýšlet - o zápletce ani historických údajích. Nevadily mi jen informace z fyziky a chemie, protože mé znalosti v těchto oblastech jsou zhruba na úrovni autorových.

EvaEma
29.03.2018

Kniha se čte hezky, na jeden zátah, ale už mě rušily informace, které jsem si přečetla v předcházející knize. Někdy jsem měla pocit, jako kdyby je autor jen vzal a okopíroval. Některé informace zase nedotažené, jako by byly psané z rychlíku a místy jsem jen kroutila hlavou, jak moc neuvěřitelné to bylo. Času stráveného u této knihy nelituji, mělo to spád, ale vracet se k ní (ani k dalším případným v pořadí) nebudu.

cedos
13.02.2018

Po dvou předchozích dílech tak trošku zklamání. Kniha se sice dobře četla, má spád, linku příběhu, ale nějak jsem měla pocit, že jsem nečetla předchozí díly a ztrácela se v návaznosti. Inzerovaná zápletka --- ta mysteriózní část, tam nějak úplně chyběla a to na úkor přílišné akčnosti a až neuvěřitelných možností hlavního hrdiny. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale na druhou stranu si neumím představit o čem by asi tak mohlo být další pokračování ...