Případ Pegasus

Případ Pegasus https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298507/bmid_pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3 156 56

Lang Reilly série

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Pegasus Secret , 2005

Pavluskap
09.09.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila. Začátek příběhu byl super, zajímavá zápletka, prostředek mě však trochu zklamal, přišlo mi, že se děj vlekl a chvílemi jsme se ztrácela, ale konec měl zase docela spád, byla jsem zvědavá, jak to dopadne a žádná velká bomba. Celkově jsem čekala víc, možná i proto, že jsem se na knihu dost těšila, takže takový lepší průměr.

Joges
05.09.2016 3 z 5

Docela jsem se na knihu těšil, ale nakonec to byl jen takový průměrný čtenářský zážitek. Šifře mista Leonarda se Případ Pegasus zdaleka nevyrovná. Obsahem se titul blíží například knihám Vandenberga (Osmý hřích, Akta Gogata atd.). Loomisův hrdina má tak jedinečné schopnosti, že všemi problémy a peripetiemi proplouvá témeř jako Superman, přitom je popsán jen povrchně, příběh tím pádem utápí. Ke knize ani k hlavní postavě jsem si nevytvořil žádný vztah, škoda.

Romi156
01.09.2016 2 z 5

Hlavní hrdina mě takřka po celou knihu iritoval svým "amerikánstvím" a neskutečno blahoskonností ke svému evrospkému (rozuměj - zaostalému) okolí - s chutí opravuje drobnou nepřesnost v anglickém přirovnání použítém německou přítelkyní (vytahuje se opakovaně), načež bezelstně přizná, že mluví pouze anglicky (chlubení se latinou, nezbytnou pro děj, nepočítám, protože z příběhu konstrukt ční jako bolavý palec), zatímco opravovaná zvládá kromě rodné němčiny také angličtinu nebo italštinu ... Kniha mne dost zklamala a nejspíš už autorovi nedám druhou šanci.

jiri77
30.08.2016 2 z 5

Jednoduchý ,chvílemi bez smyslu a hlavně nudný konspirační thriller. Často jsem se nutil knihu vůbec dočíst. Velké zklamání.

radovan1687
25.08.2016 odpad!

Vyhozené peníze, nuda a stupidita na ntou

Dryáda
16.08.2016

Kdybych hodnotila nedočtené knihy, dostalo by to nejspíš odpad. Minimálně za prvních 100 stran, přes které jsem se prokousala, a které byly neskutečně nudné. Šifře mistra Leonarda to nesahá ani po kotníky ani dějem, ani napětím a čtivostí, ani hlavní postavou (zase jednou hezký reklamní tah). Hlavní hrdina je superman, který zneškodní vraha skoro holýma rukama, hned pozná, že ho někdo sleduje, má spoustu super kamarádů, letí na něj krásné ženy a ještě je k tomu bohatý. No a teď prosím tu o Červené karkulce.
A to neustálé "tohle je evropské, tohle by Američan neudělal, nenosil, teď vypadám jako pravý Ital, český utečenec(???)" .. to vážně? Ach jo.

petunkav
04.08.2016 3 z 5

Po přečtení knihy jsem velice zklamaná. Těšila jsem se, podobné téma mám hodně ráda. Bohužel se ale nadšení nekonalo. Místy jsem se v ději ztrácela, moc mi to nedávalo smysl. Velké rozčarování z vraždy sestry - nakonec vlastně bez konce a řešení. Zakončení nijaké, prostě to vše (skrývání a pronásledování) ustalo na základě článku v novinách.
Kniha mi vůbec nic nedala, místy jsem se musela přemlouvat k dočtení - nerada nechávám nedočtené knihy.

gmka1234
03.08.2016 2 z 5

Přestávám si kupovat knihy, které jsou tak dramaticky inzerované. Vždyť to chvilkami vůbec nedávalo smysl a když k tomu přidáte hrozný překlad a gramatické chyby v el verzi z ebux.cz, dvě hvězdy jsou až dost.

TeaPeter
02.08.2016 2 z 5

Byl jsem velice natěšený na skvělou knihu díky recenzích všude možně. Po přečtení musím konstatovat, že to byla slátanina, kterou asi ocení jen beznadějní romantici, kteří jsou zároveň milovníky těch nespiklenečtějších teorií (ano myslím ty, kteří za tvrdnutím rohlíků vidí spiknutí galaktického impéria). Hvězdičky dávám jen za několik málo zajímavých nápadů, které se v knize vyskytly - asi spíše náhodou...

AnnaCZ
01.08.2016 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale byla jsem trochu zklamaná... Není úplně špatná, ale přece jen jsem čekala větší akci, složitější zápletku,... Možná, že jsem už jen přehlcená Templáři... Mám ráda toto téma, ovšem už mi asi všechny tyto knihy připadají stejné... Chtělo by to "novou templářskou zápletku" :-)

Skypy
26.07.2016 1 z 5

Velké zklamání. Naprosto o ničem.

bosorka1044
17.07.2016 5 z 5

Propracovaný thriller, který člověka vtáhne a nepustí! Napínavý příběh plný tajemství a záhad, sympatičtí hrdinové a nechybí ani pořádná akce.

astroweb
15.07.2016 2 z 5

Pro mě velmi, velmi slabé, základní zápletka, kvůli které se tolik vraždí není moc přesvědčivá, takový tuctový konspirační příběh, moc pochybuji, že bych se odvážil k přečtení případného pokračování.

mmmisulka.r
07.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Akční, napínavá a velmi zajímavá, už teď se těším na další díly.
Recenze již brzy v záložkách - Knižní deníček

DariDerek
25.06.2016 5 z 5

Máte-li rádi špióny, střelné zbraně, templáře, tajemství, útěky, napětí, tak tahle kniha je to pravé. Užila jsem si čtení, templáři vždy měli pro mě kouzlo a teď mají zase o trochu více :-) Recenze bude psána pro portál Chrudimka.cz, kde ji i později naleznete, když budete chtít.

ale jednoduše, tohle dílo opravdu doporučuji :-)

trudoš
12.06.2016 4 z 5

Povedený konspirační thriller, jehož kladem je především ústřední motiv zdánlivě obyčejného muže, který se dostane do soukolí intrik organizace mocnější než Spectre. A dá jí pustit žilou.
Gregg Loomis naštěstí nepatří k sortě wikipedických autorů, jež své postavy nechávají odhalovat záhady historie pomocí internetu. V jeho režii si musejí pěkně ušpinit ruce a namáhat hlavu, aby se dostaly k tomu, co potřebují. Díky vší té lopotě se však nějak vytratila nadsázka, kterou u podobných románů považuji za nezbytnou. Spiklenecké teorie jsou fajn, ale nechtějte po mně, abych je bral vážně. O to víc, když se pracuje s obehranými motivy a nepřekračují se vyšlapané stezky.
Za skvělý nápad však považuji výběr hrdiny. Jeho nejasná minulost v Agentuře (modří už vědí), mu dává do vínku kontakty se skutečně zajímavými lidmi, stejně jako pohotové reakce na bezprostřední nebezpečí. K nejlepším scénám tak patří ty závěrečné, kdy si tři agenti ze staré školy dávají ke svačině sektu staromódních vykuků.

agenti, agentky tajemství spiknutí templáři

Gregg Loomis
americká