Případ Pegasus

Případ Pegasus https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298507/bmid_pripad-pegasus-vKy-298507.jpg 3 156 56

Lang Reilly série

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení. Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna? Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Pegasus Secret , 2005

Veha89
23.08.2017 5 z 5

Příběh je poutavý, mám ráda historická témata a záhady. Styl psaní u této knihy je dobrý, čtivý, jen mi to kazily občasné chyby v překladu, chybějící či přiházená slova a překlepy.

ThomasRuhe
28.04.2017 3 z 5

Chtěl jsem si přečíst něco ve stylu Dana Browna, a dostal jsem tip na Loomise. Určitě mne příběh a styl vyprávění nezklamal. Takže spokojenost, a možná zkusím i jeho další díla.

cedos
23.04.2017 3 z 5

Napínavé, akční, zajímavé ... leč již poněkolikáté stejná zápletka na stejné téma, jen hrdinové se mění :) .... ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Je to prostě "oddycháč"

Jaruš7
21.04.2017 4 z 5

Čekala jsem kurióznější odhalení, ale i toto bylo interesantní . Tajemství obrazu Nicolase Poussina 1594 - 1665 největšího francouzského malíře XVIi století. V jeho obrazech jsou antičtí hrdinové+ filozofové, postavy Starého a Nového zákona, obrazy mají symbolismus, hádanky a tajné mapy a co hlavní příběhy, děje, takže psavému nadšenci na jeho díla stačí pozorný pohled a z postavení osob, prostředí a barev vytvoříte příběhy, a to u každého jeho díla. V Louvru je jeho parádní sbírka. Pro fajnšmekry "perlový náhrdelník" z jeho děl.
Takže, není se co divit tomuto počinu. A asi další přibudou, vždyť jeho dílo má souhrnný název "Nejkrásnější svět".
Šifra ... od D.B. byla první tohoto žánru, a už to, má tu sílu nečekaného překvapeni.
Případ Pegasus - jeho historická , tajemná zápletka je dobře, logicky vysvětlená, tento detail spolu s pátráním Langa R. s přibývajícími zločiny vytvořil poutavý příběh Další vlákno v příběhu vede k úvahám, jak a čím bylo podložené toto téma pro obraz po tolika století. Je známo, že malíř žil převážně v Římě, a neboť vatikánské sbírky jsou bohaté na ledacos, tak možná ta iniciativa musela mít tu šifru, aby mohla být na světle. Možná přeháním, ale logiku to má, protože za prohřešky vůči církvi a jejímu výkladu, byly tresty kruté.
Kniha s tímto tématem mě bavila a některé citáty byly, no jedna radost.

ladyfromskye
21.04.2017 4 z 5

Moje první knižní zkušenost s tímto žánrem. Líbilo se mi to, jen si myslím, že tempo by mělo být svižnější. A pak mě hodně zklamal konec. Ne že bych happy endy neměla ráda, ale tady vážně vyzněl tak nějak nelogicky a nepatřičně.

sona8058
12.04.2017 5 z 5

Tak tohle jsem potřebovala! Dobře promyšlený příběh, který mě zavedl na různá světová místa. Lang mě dokázal pobavit i ve chvílích, kdy jsme byla nervózní hrozným způsobem! Tahle kniha si zaslouží moje doporučení a já se nemůžu dočkat, až se pustím do další knihy od Gregga Loomise :-)

gad
29.03.2017 4 z 5

Nečetlo se to špatně. Další teorie o roli templářů v historii. Myslím, že skousnu i pokračování Akta Julián.

Elea
19.03.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, děj byl zajímavý, měl spád, hlavní hrdina přijatelně sympatický. Sice jsem již četla lepší knihy s historickou zápletkou, ale i tato stojí za přečtení.

cori
15.01.2017 3 z 5

Taková pohádka o neohroženém právníkovi, který umí latinsky, v době studené války dělal agenta a nyní má všude po světě známé, kteří mu pomohou. Zápletka trochu přitažená za vlasy. Záporáci kvůli jednomu obrazu, který by bez povšimnutí visel v obýváku na zdi, vyhazují domy do vzduchu a vraždí všechny, kteří na ten obraz jen koutkem oka spočinuli. Konec s přejetým čoklem je docela vtipný.

Hadroska
02.01.2017 2 z 5

Kniha se mi líbila, ale četla jsem už lepší knihy s historickou tématikou. Počkám, co ukáže druhý díl tohoto autora.

v.july
28.12.2016 3 z 5

Slabší průměr, ze začátku to vypadalo na zajimavou zápletku, ale ve finále na ni nebylo vůbec nic zajimavého a konec byl plitký, slabý a neuspokojivý.

kalache
28.12.2016 3 z 5

...munice,mudroval Lang,je jako peníze na dovolené - bez ohledu na to,kolik máte,tak je to vždycky málo...jako tahle kniha,což?...

miloslav0399
01.12.2016 2 z 5

Kniha mě dost zklamala. S podobnou, nebo spíš úplně stejnou tématikou, jich existuje spousta a já se nechal zlákat reklamou, že zrovna tahle je v něčem jiná. Není. Akční momenty jso popsané dobře, ale hlavní postavy mě v ničem nezaujaly a především ústřední myšlenka mi přišla více než pochybná. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

Sarfias
26.11.2016 4 z 5

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězd dát. Nakonec jsem nedala plný počet, přestože kniha byla čtivá a příběh, i když nepřinesl zase až tak nového, celkem zajímavý. Nicméně, jak se říká, tak na zadek jsem si z toho zrovna nesedla.
Z počátku jsem byla rozčarovaná, nebyla jsem si jistá, jestli je kniha napínavá anebo otravně rozplizlá. Ke konci se mi začalo celé dění velmi líbit. Jen samotný konec, závěr, byl tak podivný, že jsem netušila, co si o tom myslet.
Celkově mám z knihy stále smíšené pocity.
Čtyři (a půl, kdyby to šlo) hvězdy dávám proto, že podobné náměty se mi líbí, ale nesrovnávala bych to s Šifrou mistra Leonarda. I když jsem tuto knihu četla již dávno, stále na ni mám velmi dobré vzpomínky a myslím, že tato kniha není lepší. Snad jen nahlíží některé věci zase z jiného úhlu pohledu.

happy-smile
16.11.2016 3 z 5

No tak nevím no... Podle mě se o nic výjimečného nejedná a kniha mě spíše nudila, nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Druhý díl už si nejspíš nepřečtu...

Liduka
11.11.2016 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Četla se dobře a pořád se tam něco dělo, přesto mi tam prostě něco chybělo. Asi jsem čekala trochu jiné rozuzlení.

orinka3
21.10.2016 1 z 5

Dočetla jsem. Hlavní hrdina mi silně připomínal Muže z Acapulca. A ten konec, kdy nechali přejet psa, ten ubral další hvězdičky! Čte se to dobře, ale vážně se to brát nedá.

bosorka1044
20.10.2016 5 z 5

Pokud toužíte po klasické "brownovštině", kde se hlavní hrdina náhodou dostane ke klíči k tajemství, které by mohlo otřást světem, pak je Případ Pegasus to pravé. Pátrání, které od jedné stopy vede k další, staleté tajemství, které kdosi brání i za cenu lidských životů a závěrečné dilema, zda stojí za to, vynést vše na povrch a zpochybnit tak samotné pilíře křesťanské víry. Za mě to tato kniha splňuje na sto procent, a proto pět hvězd.

pobijecmuch
29.09.2016 1 z 5

Velmi podprůměrný, až naivní akční thriller, kde autor ukradl několik nápadů od jiných spisovatelů - Brown, Cussler, Child.
Příběh je zbytečně zdlouhavý a návraty do minulosti k templářům absolutně zbytečné. Nejhorší je jakási nadřazenost hlavního hrdiny, který se pohybuje po Evropě s heslem "já jsem Američan a kdo je více".
Kniha mně absolutně zklamala a doufám, že vydavatel již další "bláboly" tohoto pána nebude vydávat. Jsou to opravdu vyhozené peníze.
Jednu hvězdu dávám za humornou scénku s templáři oblečených v kroužkové zbroji, kteří měli v ruce samopal AK-47.
A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci - ty potvory vám vlezou všude. :-)

Andy6
20.09.2016 3 z 5

Celkem čtivá knížka s prvky Dana Browna,ale zdaleka ne tak dobrá. Hlavní postava Lang není jako Robert Langdon i když se snaží :-). občas moc omáčky a zytečné zacházení do historie. Ale docela to šlo.

agenti, agentky tajemství spiknutí templáři

Gregg Loomis
americká