Tři vánoční povídky

Tři vánoční povídky

Nakladatel ordinuje toto skromné dílko jako vhodnou relaxaci pro dny, ve kterých byste mohli podlehnout nesmyslným emocionálním vzruchům, které svátky klidu a míru občas přinášejí. Povídky: Balada Štědrovečerní je romantická, úsměvná, ale i svým způsobem krutá. Vánoční pohádka, ve které je hlavní hrdinkou malá holčička, která chce koupit mamince dárek a potká "pohádkového dědečka". Pražské Vánoce pana Yamady Hanako, kde děj povídky vrcholí zápletkami a tragédií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26547/tri-vanocni-povidky-26547.jpg 3.6112
Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Kamcatak

Všichni píšou, že poslední povídka se jim moc nelíbila, nebo ji nepochopili.. Já naopak musím říct, že mě zaujala nejvíce!
První dvě povídky jsou opravdu k pousmání, mají otevřený konec volný k čtenářově představivosti, co se asi dělo dál, což se mi líbí. A ta poslední se mi líbila, protože hlavně ta nutí trochu k přemýšlení. Co tím chtěl autor říci? - To, jak se česká společnost (nebo Pražané) chová (nebo chovala dříve) k cizincům. Neuctivě, až hulvátsky bych řekla. Z povídky cítím, že autor nás chtěl trochu probudit, abychom si uvědomili, jak se někdy chováme...

Srni

První povídka byla vtipná ale čekala jsem nějaký závěr, třeba že ho vážně pomočí nebo já nevím...prostě něco. Druhá vyhlížela slibně ale děda s epilepťákem a peněženkou v zubech mě nijak nenadchla a ta třetí? Co na ní bylo kromě data vánočního? Nějak nechápu, co nám zde chtěl autor sdělit. 2 hvězdy dávám za první povídku a část druhé.

misafibi

První dvě povídky pobavily...

Dagros

Nejvíc se mi líbila první povídka, to mi připadalo legrační. I druhá povídka byla hezká, ale tu třetí (souhlasím s Bekulí), jsem také nepochopila.

bekule

První povídka skvělá, pobavila jsem se při představě jak pravděpodobně příběh skončí. Třetí povídku jsem tak úplně nepochopila.

HCh

Příjemné krátké povídky s nečekaným rozuzlením. doporučuji

Makropulos

Milé a přitom zvláštní.

Lejdus
28.12.2017

Moc pekne povidky. Necekany vyvoj, vtipne. Posledni povidka se mi vsak tolik nelibila. Je to ma prvni kniha od tohoto autora a navnadila mne ke cteni jeho dalsich knih, uz se tesim :)

janadibelkova
13.12.2017

První povídka, nebo spíš balada se mi hodně líbila, hned jsem se těšila na další, ale ty mě bohužel zklamaly..každopádně pana Šabacha rozhodně budu číst dál, mám plnou knihovnu jeho krásných knih a je velká škoda, že už nebudou další..

agatha2
15.02.2017

Ale tak nebylo to špatné, když jsem si představila děj první povídky, docela jsem se i zasmála....

petunkav
04.01.2017

Super pohodové humorné čtení. Velmi příjemné, zkusím i jiné knihy autora.

Liana
20.11.2015

Vcelku dobre, ale viem si predstavit aj lepsie dielka.

Firefox4
19.06.2013

Šabacha bych doporučila na lékařský předpis místo antidepresiva - útlá knížka, jejíž přečtení zabere (bohužel) maximálně hodinu, ale účinek přetrvá několik dnů. Vhodné především pro každého, komu se sentimentálně nezamží zrak už při vyslovení slova Vánoce. Čirá esence šabachovského humoru, kterou jsem jako medicínu proti horku užila v 35 stupňových vedrech. Nejenom pro tento zesílený zážitek u mě maximum hvězdiček.

orson
22.01.2013

Tři pěkné povídky, na knihu jsem narazil také na webu Alzasoftu, kde byla zařazena mezi knihami zdarma. Až při čtení jsem zjistil, o koho vlastně jde a bylo to na povídkách vidět, byly na hodně vysoké úrovni, dobře jsem se u nich bavil. Takže si od pana Šabacha určitě brzy něco seženu a přečtu.

1alena1
16.01.2013

Typické "šabachovské" čtení do autobusu, do vlaku či na podobné zpestření prostojových časů. Já je četla při čekání u lékaře a hned se čekalo lépe. Doporučuji.

Miru
07.01.2013

Pravda, nečekala jsem typické vánoční vyprávění prosycené rodinnou pohodou, mírem a klidem. Ale tímhle mě Šabach skutečně rozsekal. Ve svém cynismu a v podstatě smutku je sbírka neskutečně vtipná :-)

fmash
01.06.2012

Vlídné "neepické" vyprávění o střetech různých vnitřních světů. Svým způsobem trochu strašidelné.

Dixinka
26.02.2012

Užasné nenáročné čtení, které se dá přečíst během cca hodinky, ale obohatí na celý život.

kroftik
01.12.2011

Tak tedy počítejte s tím, že "nesmyslným, svátečním emocionálním vzruchům" skutečně nepodlehnete :) Knížka, kterou jsem přečetla při čekání na vlak, je vánoční, vtipná, cynická i smutná. Všechny tři povídky jsou skvělé, a jejich závěr ještě lepší :)