Francouzova zátoka

Lady Dona St. Columbová je krásná, svéhlavá a k smrti znuděná svou povrchní londýnskou existencí. Narychlo opouští manžela i prostředí zhýralé šlechty a doufá, že najde vnitřní klid na venkovském panství v Cornwallu. Nemá však tušení, že míří vstříc největšímu dobrodružství svého života. V zátoce poblíž domu totiž kotví francouzská pirátská loď s kapitánem, který je pravým opakem jejího manžela a převrátí její dosavadní život naruby… Klasický příběh Daphne du Maurier vypráví o zakázané lásce, svobodě a touze po úniku z manželských pout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149402/big_francouzova-zatoka-pwC-149402.jpg 4225

Vydáno: , Motto

Frenchman´s Creek, 1941

Kniha Francouzova zátoka

Inka063

Tři hvězdy jen za mistrovské literární umění autorky a za vtipné dialogy Dony a jejího sluhy. Jinak za mě červená knihovna jen s trochu jiným koncem. Rozmazlená znuděná a vzrušení hledající Dona mě neskutečně štvala, dávajíc vinu svému duševně pomalejšímu a požitkářskému muži (tak proč si ho, sakra, brala a měla s ním dvě děti?), stejně tak ten její mírně arogantní Francouz. Autorku mám moc ráda, ale tohle je zatím to nejslabší, co jsem od ní četla.

Blogger

Romanticko-dobrodružný príbeh o úniku z prázdneho života, o oslobodení, o vášni a o láske. Trocha pomaly, ale príjemne graduje od prvej celkom nudnej stránky až po dramatické vyvrcholenie. Film bol síce podľa mňa rozhodne lepší, ale aj táto kniha je veľmi dobrá. Niektoré momenty - ako napríklad rozhovor medzi lady Donou a väzňom o čajke a jej stratenom pierku pred nechápajúcim strážnikom - sú absolútne úžasné. Zároveň je to citlivý pohľad do duše a túžob ženy. Čítam to znova a znova :)

cori

Lady Dona se v Londýně smrtelně nudí, odjíždí proto na venkovské panství v Cornwallu, kde se stane Francouzovou milenkou. Poutavý příběh o ženě, která volí mezi rolí milenky a matky, patří mezi romány, které nestárnou.

julika
26.12.2020

"Kdy asi," řekl, "svět po prvé zbloudil s cesty, kdy asi lidé zapomněli - jak žít, jak milovat, jak nalézt štěstí. Neboť kdysi má Dono, bylo takové jezero v životě každého člověka."

Francouz, Francouz, Francouz... ❤️ Asi si to budu muset přečíst znovu. :-)

za_ne_ta
25.11.2020

Kniha má fajn atmosféru, ale je na ni něco laciného. Taková trochu romance. Víc mi sedla Hospoda Jamajka.

laura
20.10.2020

Pohádkově laděný, nadčasový příběh, který se neomrzí, i když nepřináší nic moc nového. Přesto se mi to líbilo.

Čtivé, překvapivé, romantikou jiskřící, plné touhy a vábení. Takové to přešlapování na kraji propasti - mám skočit? Nemám? Ta chvíle, kdy to osud rozhodne za vás, kdy vás jemně postrčí přes okraj a pak už prostě jen padáte...

Kam - to už záleží jen na vás.

Já si to každopádně užila...

liskarysava
21.09.2020

Jako vždy skvělý příběh od úžasné vypravěčky

rosalindaaa
14.05.2020

Knížka mě nijak extra neoslovila, chyběl mi tam třeba popis vzhledu hlavních hrdinů a chyběl mi popis romantických scén, zato popisu přírody tam bylo dost...