julika - Profil

Poslat zprávu

(žena) · Středočeský kraj

Aktivní: včera v 18:43 offline (poprvé: 28.12.2012)

88 bodů (přidáno 0 autorů a 3 knih)

Získané palce za komentáře: 37, udělené: 23

Právě čtené knihy

Jsme tady
15.08.2018
Jsme tady 2006, J. Balabán

Tvář toho druhého
30.07.2018
Tvář toho druhého 2008, K. Abe

Kdo jsem

Jsem takový snílek, kterému čtení dává spoustu radosti a možnost se na chvilku odprostit od reality. Někdy se stane, že se natolik začtu a je pro mě těžké vrátit se zpět... 


Většinou mě najdete v nějakém tichém koutku s plným hrnkem čaje a knížkou. Miluji knihy z Viktoriánské Anglie, především Jane Austenovou, sestry Brontëovy a pana Thomase Hardyho. Líbí se mi ta atmosféra a život, který se za tu dobu podstatně změnil. Takže kdybych měla stroj času, nejraději bych se vypravila na Větrnou hůrku a nebo navštívila Lizy z Pýchy a předsudku. Možná bych ještě stihla zaskočit k pastýři Oakovi a nechala si od něj vyprávět o hvězdách. Samozřejmě čtu i jiné knihy, téměř cokoliv do čeho se začtu. 


Účet na databázi mi slouží pouze pro evidenci knížek, které jsem četla nebo bych chtěla přečíst. Pokud Vás něco zaujalo, nebojte se a napište mi. Uvítám přátele. :)


 


"Člověk nesmí být smutný. Nemá to smysl."
(J.Knittel)


„Existují dva druhy soucitu. Jeden, ten zbabělý a sentimentální, který je vlastně jen netrpělivostí srdce, aby se co nejrychleji zbavilo trapného dojetí cizím neštěstím… A ten druhý, který jediný má smysl – ten nesentimentální, avšak tvořivý soucit, který ví, co chce, a je odhodlán trpělivě a s účastenstvím vydržet až do konce svých sil a ještě za něj.“ (S.Zweig)