julika - Profil

Poslat zprávu

(žena) · Středočeský kraj

Aktivní: předevčírem v 18:21(poprvé: 28.12.2012)
Body:90(0 autorů a 3 knih)
Palce:41 za komentáře, udělené: 25

Právě čtené knihy

Tvář toho druhého
30.07.2018
Tvář toho druhého 2008, K. Abe

Kdo jsem

Jsem takový snílek, kterému čtení dává spoustu radosti a možnost se na chvilku odprostit od reality. Někdy se stane, že se natolik začtu a je pro mě těžké vrátit se zpět... 


Většinou mě najdete v nějakém tichém koutku s plným hrnkem čaje a knížkou. Miluji knihy z Viktoriánské Anglie, především Jane Austenovou, sestry Brontëovy a pana Thomase Hardyho. Líbí se mi ta atmosféra a život, který se za tu dobu podstatně změnil. Takže kdybych měla stroj času, nejraději bych se vypravila na Větrnou hůrku a nebo navštívila Lizy z Pýchy a předsudku. Možná bych ještě stihla zaskočit k pastýři Oakovi a nechala si od něj vyprávět o hvězdách. Samozřejmě čtu i jiné knihy, téměř cokoliv do čeho se začtu. 


Účet na databázi mi slouží pouze pro evidenci knížek, které jsem četla nebo bych chtěla přečíst. Pokud Vás něco zaujalo, nebojte se a napište mi. Uvítám přátele. :)


 


"Člověk nesmí být smutný. Nemá to smysl."
(J.Knittel)


„Existují dva druhy soucitu. Jeden, ten zbabělý a sentimentální, který je vlastně jen netrpělivostí srdce, aby se co nejrychleji zbavilo trapného dojetí cizím neštěstím… A ten druhý, který jediný má smysl – ten nesentimentální, avšak tvořivý soucit, který ví, co chce, a je odhodlán trpělivě a s účastenstvím vydržet až do konce svých sil a ještě za něj.“ (S.Zweig)