petunkav petunkav komentáře u knih

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

Podle mě nejslabší díl - ale i tak super pohodové čtení.

06.01.2016 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Jako první dva díly - pěkné čtení.

06.11.2015 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Opět skvělé čtení..... Už na mě čeká další autorova kniha.

12.10.2015 5 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Pár slovy - skvělé, moc dobře napsané a ten nadhled při tak těžké nemoci. Úžasné......

17.09.2015 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Je to druhá kniha, kterou jsem od autora přečetla. První byla Pravidla moštárny a ta mě opravdu nadchla. Tahle byla slabší, konec se mi moc nelíbil. Měla jsem pocit, že celý děj byl v poslední kapitole honem honem shrnutý a ukončený. Netvrdím, že jako celek to bylo špatné, ale.....

15.09.2015 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Knihu jsem shltla skutečně velmi rychle. Krásně napsaná, děj smutný, tragický. I když jsem něco podobného čekala, asi mě to na jednu stranu i překvapilo. Možná stylem psaní - ten mě opravdu vtáhnul. Ukazuje tuhle část světa z úplně jiného pohledu. Původ všech svárů možná ani spoustu lidí vlastně netuší. Za mě moc podařená kniha.

27.07.2015 5 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Další super detektivka. Skvěle se čte, nemá žádná vleklá místa. Určitě si přečtu od autora další.

25.07.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl se mi líbil moc - přečetla jsem ho opravdu jedním dechem. Druhý díl už mě tolik nezaujal. Nebylo to špatné, jen prostě jiné - ne tak tajemné. Trošku mi nesedlo období války, ve kterém se ocitli. Konec mě překvapil hodně - opravdu jsem takto otevřený konec nečekala.

15.07.2015 4 z 5

Zabiják / Útočník / Překupník Zabiják / Útočník / Překupník Ed McBain

Toto je první kniha od autora. Moc pěkně se čte, každý příběh má spád, žádné zbytečné protahování - líbí se mi styl volného pokračování a určitá návaznost jednotlivých krimi příběhů. V každém dalším příběhu z 87. revíru si připomenete už známé policisty a detektivy, jejich soukromý i pracovní život. Určitě se k autorovi ještě vrátím.

07.07.2015 5 z 5

Od knihy jsem asi čekala něco víc. Ohlasy úžasné. Já jsem stále čekala, kdy se to vše rozjede, v půlce jsem měla nutkání knihu odložit, ale přemluvila jsem se a dočetla jsem ji. Nevím, prostě mi tento styl a bláznovství celého děje jaksi nesedí. Zavrhovat knihu určitě nechci - prostě pro mě je prostě "jiná".

29.06.2015 2 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Úžasná kniha. Krásně humorně zpracovaná, opravdu se u ní dá zasmát. Autorka popisuje velice těžký život plný práce, nesnází a těžkostí, které sama prožívá. Měla jsem při čtení pocit, že bych raději měla jít něco dělat - než jen sedět a číst si!!!

24.06.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila moc. Autorce tento žánr sedne, kniha má spád. Už mám připraveného i Hedvábníka - tak snad mě nezklame.

07.06.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na tuhle knihu jsem se dlouho dloouho chystala. Myslela jsem si, jak psali i jiní, že to opravdu bude taková ta klasická romantika, po které mi stačí sáhnout max. dvakrát do roka.
Ale omyl! Kniha mě chytla a celkem i udivila. Opravdu je to spíš psychologické dílo.

21.05.2015 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Je to moje první kniha od autora. Skvěle se četla, nešlo se od ní odtrhnout. Určitě ještě od Dana Browna něco přečtu.

28.04.2015 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila po několika letech podruhé. Opět jsem si ji s chutí přečetla. Je to opravdu taková pěkná pohádka, kterou si určitě ještě někdy otevřu.

07.04.2015 5 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Opět super detektivka, má spád, nejsou v ní žádné vleklé části. Skvělá..........

02.04.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha ve mě zanechala silný dojem. Doktorka Vlasta je velmi cílevědomá žena, která to nemá v životě vůbec jednoduché. Stihla toho za svůj život opravdu mnoho.
Ke knize samotné - čte se pěkně. V polovině knihy, kdy se Vlasta jakoby usadí zpět v rodném městě mi přišlo, že už bude děj spíš obyčejný. Ale opak je pravdou. Takový vývoj děje jsem opravdu nečekala - bylo to velmi silné.
Knihu určitě doporučuji k přečtení............

19.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Čekala jsem, že bude víc strašidelná, trošku až hororová. Ale byla jsem překvapená. Děj je pěkně zpracovaný, žádná část knihy není vleklá. Už mám i druhý díl a moc se na něj těším.

05.03.2015 5 z 5

Knihu jsem četla jako malá a teď jsem po ní znovu sáhla, když ji přinesly domů děti. Četla se mi stejně dobře jako před lety. Moc pěkná............

05.03.2015 5 z 5

Ochránce Ochránce Robert Crais

Moc pěkná detektivka. Určitě si přečtu od autora další........

02.02.2015 5 z 5