Ochránce

Ochránce https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9855/mid_elvis-cole-a-joe-pike-ochrance-ShN-9855.jpg 4 89 21

Elvis Cole a Joe Pike série

Larkin Barkleyová, mladá bohatá dědička se po zdánlivě nevinné nehodě stane jedinou svědkyní ve federálním vyšetřování. A to se někomu nelíbí. Do jejího domu vtrhne banda zabijáků. Její otec má dost peněz, aby jí mohl zaplatit tu nejspolehlivější ochranu, jenže žádná se neukáže dost dobrá. Larkin jde o život, a tak je třeba přizvat toho nejlepšího z nejlepších. Na scénu přichází Joe Pike, bývalý policista, mariňák a žoldnéř s pestrou minulostí. Dívka vyrvaná ze svého prostředí, není ale svým ochráncem příliš nadšená. Do hry se přidá Pikeův přítel, soukromé očko Elvis Cole, a když se síť lží a zrady kolem nich začne stahovat, nastolí ti dva vlastní pravidla. Ta říkají, že důležité je jediné: přežít. Z lovné zvěře se stává nemilosrdný lovec, který nezná slitování...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Watchman , 2007

kuruteku
19.05.2021 5 z 5

Ani jsem nečekal, že L.A. Rekviem bude mít pokračování. A že to bude taková jízda. Jásám, kvituji, tohle nemá slabinu. Joe Pike v hlavní roli, Elvis Cole se tu mihne také, dokonce i Joss Stone. Prohnilý svět a citová hnutí Joe Pikea. Ten chladný suverén, který si v dětství prošel peklem, aby z něho vyšel CHLAP, ukazuje i city. Co víc si přát. Tak už mi zbývá jen sehnat asi dvě knížky, které vyšly. K této sérii se určitě vrátím.

Knihomolka97
29.12.2020 4 z 5

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst čistě kvůli tématu. Mě prostě baví téma bodyguard/ochránce a klientka. Tady ale šlo čistě o detektivku, žádná romantika ani nic podobného (škoda :D). I tak to bylo ale skvělé, přečteno na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout. Nechybělo napětí, akce, vraždy, nečekané zvraty, ale i kočkování mezi Larkin a Joem (aspoň něco :D). To, že to je jedenáctý díl série, jsem zjistila až po dočtení.
Do dalších dílů se momentálně jít nechystám, ale třeba časem ano. :)
4,5⭐/5⭐

LenkaKa
23.11.2020

Dobrá detektivka, od autora už asi třetí....Teď si musím dát pauzu :)

Lusa
18.04.2020 5 z 5

Opět další skělý detektivní příběh, tentokráte s Joem v hlavní roli, myslím, že jsem se tady nasmála nejvíc, prostě Joe je úžasný, i když skoro nic neřekne. Líbí se mi jak Crais nezapomíná na postavy z minulých knih a kombinuje provází jejich příběhy do těch nových. Opravu nemám dalšího co dodat, skvělé.

alekis
05.11.2018 2 z 5

Joe je dokonalý borec, "vo tým žádná". Ale tento typ detektivky mi nesedí, je to moje chyba, že jsem se na základě vysokého hodnocení rozhodla ji číst.

Lmslaver
13.02.2018 5 z 5

Joe Pike přijal nelehký úkol ochránit mladou dívku Larkin – svědkyni na první pohled banální dopravní nehody. Když se na scéně objeví federální agenti a najatí zabijáci vstupuje do hry i Elvis Cole a další Pikeovi přátelé, aby rozpletli tenhle podivný případ a zjistili před kým vlastně dívku musí chránit. Ochránce je bezesporu další poutavý detektivní thriller s několika dějovými zvraty, tak jak jsme u Roberta Craise zvyklí.

ArwenAragorn
07.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem spokojená. Čtivá detektivka s dostatkem akce a napětí.

lenyleny
13.03.2017 4 z 5

Protože je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla , nemám srovnání. Ale pro mne je to velice čtivé, má to spád a styl. I když to není typická detektivka , je to žánr který neomrzí. Takže mám zase autora , jehož knihy se mi budou velice dobře číst.

lifeoptimist
11.02.2016 3 z 5

mám tuhle serii ráda, knihy mají spád plné napětí, ale..........musím chtě nechtě přiznat, že tahle mě tolik "nevzala". Neříkám, že je špatná nebo tak, ale prostě už jsem si zvykla, že mě Craisovy knihy chytnou a nepustí, ale tohle nebylo až tak. Jasně, hooooodně dobrá detektivka, zase se člověk dověděl další věci o Pikeovi.....Ale pro mě ty předchozí daleko lepší, takže tady bych dala jen tak 3 a půl hvězdy

jprst
05.01.2016 4 z 5

Autor už předvedl i lepší příběhy s Joe Pikem, i když zklamání to rozhodně nebylo.

milamarus
11.09.2015 5 z 5

Ačkoliv je mi jasný, že nemůžu rozhodovat o tom, co je pro vždy suverénního a obdivuhodného Joea Pikea správný a co špatný, tohle byla jeho velká příležitost se seznámit. S tou rozmazlenou holkou byli sice nesourodou, ale pro mě velmi povedenou dvojkou. A zasloužili by si pokračování! Tedy za jiných okolností a bez těch lumpů v zádech neumožňujících jim jediné zaváhání či ústup.

ovpana
12.07.2015 4 z 5

Napínavá a čtivá detektivka hezký příběh o ochraně nežádoucí svědkyně.

kilometr
12.05.2015 1 z 5

Kniha mě tedy nenadchla,takže se dost divím vysokému hodnocení.Asi v polovině to šlo po vydařeném začátku do ....(špatným směrem).Takže můj milý Joe Pike si chvíli počká,tedy jestli se vůbec dočká toho,že si přečtu nějaký jeho další příběh.25%.

petunkav
02.02.2015 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Určitě si přečtu od autora další........

kneslova
19.05.2014 4 z 5

jó, jde to , výborná akční detektivka, má spád...

ferda
18.03.2014 4 z 5

Hlavní hrdinové opět nezklamali a splnili
úkol bez ztráty "desítky".

soukroma
16.09.2013 3 z 5

Napínavé a čtivé, ale hlavní hrdinka mi byla velmi nesympatická, nesnesitelná zbohatlická holka, které se přesto podařilo omotat si hlavní hrdiny kolem prstu. Ale koneckonců byla oběť, takže i to se dá skousnout... Rozuzlení ale bylo takové našponované, nahrnulo se tam příliš mnoho současných zločinných prvků světa. Z dosud přečtených čtyř knih autora se mi tato líbila bezesporu nejméně.

Herodes
11.08.2013 5 z 5

Přečetl jsem jedním dechem. Určitě si přečtu znovu.

jarkamet
01.08.2013 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, má to od první stránky spád a akce střídá akci. Četlo se to pěkně.

natyne
22.05.2013 4 z 5

Opět čtivá kniha se zajímavou zápletkou. Doporučím.

Robert Crais
americká, 1953