Zapomenutý muž

Zapomenutý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9860/bmid_elvis-cole-a-joe-pike-zapomenuty-mu-6zo-9860.jpg 4 63 9

Elvis Cole a Joe Pike série

V domě soukromého detektiva Elvise Colea zazvoní telefon a převrátí mu život naruby. V jedné zapadlé uličce zemřel postřelený muž. Před smrtí však ještě stačil zašeptat, že je jeho otec Elvis, jenž svého otce nikdy nepoznal, se obrací na svého dlouholetého parťáka a přítele Joea Pikea. K oběma tvrdým mužům se přidá neméně ostrá policistka Carol Starkeyová, kterou čtenáři znají zejména z napínavého románu Anděl zkázy. Bývalá pyrotechnička, se kterou život řádně zacloumal, teď ale podléhá síle, proti níž není obrany: něžným citům ke Coleovi Všichni tři se horečně vrhnou do pátrání po mužově totožnosti. Je možné, aby skutečně byl Coleovým nikdy nepoznaným otcem? S každou dlouho pohřbenou stopou, kterou odkryjí, se však postupně vynořuje děsivý obraz mrtvého muže a strašného tajemství, které střežil... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Forgotten man , 2006

Trina1
29.04.2021 3 z 5

Tentokrát jsem zklamaná. Bylo to zdlouhavé, roztahané. Samozřejmě nemůže být každá kniha v sérii dokonalá (kromě knih Dominika Dána :-D), tak snad bude ta další lepší. Jen doufám, že ta série nemá klesající úroveň.

LenkaKa
28.09.2020 3 z 5

Tahle byla trochu slabší než jiné, které jsem od autora četla. Ale nakonec to dostalo ten správný spád.

Eidalon
06.07.2020 5 z 5

Cole a Pike opět v akci. I když opět dominuje Cole. Další příběh v sérii a časové řadě stojících za všemi předešlými.

Téma příběhu je postaveno na Coleově traumatickém dětství i skutečnosti, že nikdy nepoznal svého otce, i když se jako teenager o to velmi snažil. Když je povolán k případu, kde se zavražděný před smrtí vyzná k blízkému vtahu ke Colemu, ten neváhá a vydá se po stopách, které případ nabízí.

Postupně však odhaluje úplně jiné pozadí případu a jeho roli v něm. Příběh nabírá obrátky a končí velmi dramaticky.

Opět zdařilé čtení.

Lusa
15.04.2020 5 z 5

Opět skvělý, záživný a překvapivý příběh s romantickým podtextem, i když to neni žádná slaďárna. Tahle série je opravdu úžasná, takže pokračuji směle ve čtení.

Liduka
02.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Cole je velice sympatický detektiv. Líbilo se mi s ním postupně objevovat nové a nové stopy, které ho nakonec dovedly až k vrahovi, kterého bych na začátku vůbec netypovala.

lifeoptimist
07.02.2016 5 z 5

Opět skvělá, super příběh, vtáhne do děje, můžu jen doporučit.....Crais je prostě na detektivky machr :-)

ovpana
06.07.2015 4 z 5

Úžasná detektivka, která vás vtáhne do napínavého děje, zajímavý příběh kde nechybí záhadný mrtvý nedovolí knihu odložit.

Laf
22.12.2014 3 z 5

Příběh byl celkové dobrý, ale občas jsem se v tom začala ztrácet, co kam patří a ten konec byl nějak moc rychle ukončený. Jinak je to napsané velmi hezkou formou, která se čte sama.

Janamarie
19.01.2012 3 z 5

Vždy dávám přednost knize před filmem, jako čtenář se tak mohu ocitnout v duševním, navenek neviditelném, ale velmi podstatném a důležitém světě hlavního hrdiny, jeho konání, jednání, akce, reakce…

soukromý detektiv

Robert Crais