Hlídka

Hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197993/bmid_hlidka-197993.jpg 4 104 28

Elvis Cole a Joe Pike série

Losangeleské „Benátky“ čili bohatá čtvrť Venice se svými vilami a lesknoucími se vodními kanály není zdaleka tak idylická, jak na první pohled vypadá. Bývalý policista Joe Pike se náhodou ocitne u toho, když dva mladíci brutálně zbijí majitele malého občerstvení, Wilsona Smithe. Brzy se však události začnou řítit úplně jiným směrem. Nejdřív to vypadá na výtržnost místního gangu. Jenomže pak Wilson i se svou neteří Dru zmizí a na povrch začnou vyplouvat podivné skutečnosti. Do hry se kromě policie vloží i FBI, ale Pikeovi komplikuje situaci ještě něco, s čím rozhodně nepočítal. Láska. Ač nerad, musí přiznat, že mu krásná Dru není lhostejná. A teď je v rukou únosců a v nebezpečí. Jenže všechno vždycky nemusí být tím, čím se zdá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Sentry , 2011

tami1
02.09.2023 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět skvělá.

Parádní dvojice vyšetřovatelů, vyšinutý nájemný vrah a tajemná žena. Překvapivý děj z knihy dělá jednu z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četla. K této sérii se určitě brzo vrátím.

Kochy84
27.08.2023 3 z 5

Nesedlo. Postav jak na orloji a většina z nich umře, hlavní hrdina uzavřený superman, body count vyšší než v celé sezóně vražd v Midsomeru a celkově je to celé takové nějaké nabubřelé.
Líbila se mi postava Kata a jeho dvou imaginárních kamarádů, ten byl alespoň něčím zajímavý.

Danago
15.04.2023 2 z 5

Od autora jsem četla knihu Podezřelý a moc se mi líbila. Ale tato kniha mi nějak nesedla. Je to asi můj osobní problém. Jack Reacher taky není můj šálek čaje. Škoda , obálky jsou nádherné .

princeznaaura
05.11.2022 4 z 5

Trochu to pripomina jacka reachera, neohrozeneho hrdinu,kteremu to vzdycky vyjde. Pike ma v pribehu oproti reacherovi vicero pomocniku,kteri mu dokazi pomoct. Chtela bych ale v dnesnim svete videt takoveho člověka,ktery jde do konfliktu kvuli nezname osobe. Zle postavy jsou vice uveritelne, protoze jich v nasem svete bohuzel pribyva. Hrdinu nikoliv.

janina66
06.01.2022 5 z 5

Audiokniha a zjistila jsem, že ji namluvil Jiří Žák. Jinak výborná detektivka s ústřední sympatickou dvojicí. Nechybí zlosyn a žena s velkým "Ž". Je to moje první kniha od autora a určitě ne poslední.

jehanys
28.11.2021 5 z 5

Tak po delší době kniha, která mě moc bavila a na kterou jsem se těšil. Dobře napsané. Pořád se něco děje, jak již kdosi řekl. A tady je tomu právě tak. Mohu jen doporučit.

playada
27.06.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audio. Nevím, kdo to předčítal, ale bylo to perfektní. Bez toho přednesu by to byl poloviční zážitek. Děkuji interpretovi za skvělý výkon.

smardice
18.06.2021 5 z 5

Napínavá detektivka, ve které nechybí sympatická dvojice inteligentních detektivů, akce a trocha nešťastné romantiky.

Zlatinka.Emilly
03.05.2020 3 z 5

Nemohu říct, že by se mi nějak zvlášť tato kniha líbila, možná to bylo tím, že jsem poslouchala audio a přitom jsem se víc soustředila na kamínkování. Příběh se mi zdál zamotaný a Dru, za kterou Pike bojoval, se uměla odvděčit. Ale jak se říká: Kdo jiného jámu kopá....

Lusa
26.04.2020 5 z 5

Další příběh s Pikem v hlavní roli, tentokráte snad ještě lepší, než předchozí díl První pravidlo. Já prostě nemám slov, čte se to úplně samo.

kuruteku
23.02.2020 4 z 5

Po Elvisi Coleovi a Scottu Jamesovi jedna kniha více věnovaná Joe Pikovi. Profík, ale ne bez srdce. Tentokrát přežije on díky Coleovi. Není to žádné komplikované dílo, i když některé zvraty jsou velmi zajímavé a není jich málo (pro mne aspoň tři), ale Andělské oči tomu dávají lepší pocit.

boxas
08.09.2019 4 z 5

Na dovolenou proč ne...

Iv8
18.02.2019 2 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem - není to moc komplikovaný příběh, ale přečíst se to v pohodě dalo.

MesLivres
04.02.2019 3 z 5

Pro mě taková nenáročná detektivka na dovolenou. Účel splnila :)

Skripi
02.09.2018 3 z 5

Príjemné prekvapenie. Odporúčam. :)

petrpospa
20.03.2018 5 z 5

Crais je opět jistota. Tentokrát možná ne až tolik akční, zato reálnější. Ale pořád nabité akcí a napětím. Ideální pro dočasné vypnutí mozku a útěk před realitou. A že už předem víte, jak to všechno dopadne? Dobře! A to je jeden z důvodů, proč Craise číst...

MKrat
24.02.2018 5 z 5

Opět jedna strhujíc,í dobře psaná detektivka, i dobře načtená audio kniha

Eidalon
18.02.2018 4 z 5

Od autora toho moc načteno nemám, a tak objevuji kouzlo dvojice Elvis Cole – Joe Pike vlastně až v této knize. Jelikož se jedná o 14 knihu (2011) ze série 18 již vydaných příběhů, mám kde brát, i když ne vždy jsou hlavními protagonisty knih Pike či Cole.

Své role si v knihách předávají – jednou je ústřední postavou Joe Pike, jindy je to Cole. Vždy jde ale o spolupráci na stejném případu. Kniha mne zaujala a autor přesvědčil, že umí . . .

Je jasné, že jsem „objevil“ dalšího z řady skvělých spisovatelů v žánru – dobrý detektivní román s přesahem mnohem větším, než jen klasická detektivka.
Hlídka je v první části posazena jako náhodný sled událostí a příčin, kterých se Joe zúčastní tak jaksi mimochodem, ale hned první kapitola Vám naznačí, že zde vše má mnohem hlubší pozadí.

Z jednoduchého siláckého přepadení malého obchůdku s pozadím výpalného se vyklube temný příběh a Joe se k tomu namotá čistě náhodou a co čert (žena) nechtěl, zahledí se do krásné Dru, ze které se ale později vyklube úplně jiná žena, která nakonec upřednostní peníze před vztahem a to se jí stane osudným.

Zdánlivě jednoduchý příběh se rozvíjí do zlověstného přesahu, kde hlavní roli hraje organizovaný zločin a zkorumpovaní policisté a pak dvojice Pike, Cole.
Oběma protagonistům se podaří dosáhnout svého cíle jako první i když s nečekaným (čekaným) koncem (mohlo to snad dopadnout jinak?).

Slušná práce za lepší 4 hvězdy, dát víc mne brání jen neznalost dalších autorových knih a jejich srovnání. Mohu jen doporučit jak knihu, tak autora, pokud jste vyznavači žánru, který presentuje.

akdar72
26.01.2018 4 z 5

Já jsem byla trochu zklamaná. Věděla jsem jak to dopadne, žádné zvraty a překvapení. Nicméně si chci přečíst i další ze série. Uvidíme...

derminator
19.11.2017 5 z 5

Perfektně napsaná kniha. Člověk si do poslední chvíle myslí, že zabijáci jsou vlastně tři a ono je to vlastně všechno jinak. Musím uznat, že knihy od Craise jsou velmi dobré, čtivé a hlídka zatím patří k jeho nejlepším. Dávám 80%.

Robert Crais
americká, 1953