Robinson Crusoe (převyprávění)

Známá kniha anglického spisovatele o námořníkovi z Yorku, který ztroskotá na pustém ostrově a po dlouhá léta zde musí bojovat o základní potřeby svým důvtipem a s pomocí věrného přítele, domorodce Pátka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369/robinson-crusoe-369.jpg 4.31725
Romány, Literatura česká
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství (SPN - pedagogické nakladatelství)

Kniha Robinson Crusoe (převyprávění)

Wewrka
03. dubnaodpad!

Soudruh Robinson. Nenávidím tuto knihu, celé Česko je jí zamořeno, komunisticky proškrtaný Robinson. Nechápu, že po 30 letech po listopadu je stále v povinné četbě právě tato varianta, místo aby se doporučil jen Robinson. V knize chybí nejzákladnější myšlenky originálu.

Usire

Moje zamilovaná kniha, kterou čtu snad každý druhý rok znovu a znovu (někdy i v jiných jazycích a vydáních). Příběh je naprosto úžasný a hltám každou větu. Nejvíce se mi líbí Robinsonovo přežívání na ostrově.

AgiMangi

moc hezká kniha, doporučuji

petra.kosiky
30.11.2020

Po dlouhých letech jsem knihu přečetla znovu - tentokrát dětem před spaním. Děti byly nadšené! Nemohly se vždy dočkat dalšího čtení a nejraději by knihu přečetly najednou.
A já si příběh ráda zopakovala, zjistila jsem, že jsem si ho vlastně vůbec nepamatovala.
Krásné vzpomínky na dětství, krásná inspirace pro dětskou fantazii, perfektně dobrodružný příběh.

ve.rena
20.11.2020

Kniha byla pěkná a i film.

ladyKristyn
20.11.2020

Též jsem četla jako povinou četbu a líbil se mi film.

georginaa
20.11.2020

Též se přidávám jako ostatní k povinné četbě na základní škole. Kniha je dobrodružná, čtivá a moc ráda jsem ji četla. Zfilmovaná verze byla též pěkná, myslím, že tento příběh je pěkný v jakékoliv podobě.

ArwenAragorn
19.10.2020

Za mě průměr. Klasický Robinson Crusoe, tj. nepřevyprávěný od D. Defoa se mi líbil víc.