Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369/robinson-crusoe-369.jpg 4 1921 235

Známá kniha anglického spisovatele o námořníkovi z Yorku, který ztroskotá na pustém ostrově a po dlouhá léta zde musí bojovat o základní potřeby svým důvtipem a s pomocí věrného přítele, domorodce Pátka.

stylus30
12.11.2011 5 z 5

Nádherná kniha,která mě neomrzela ani po třetím přečtení :-D

Lidunika
09.11.2011

Četla jsem mnohokrát a určitě si ještě někdy přečtu. Pro mě má kniha nádech prázdnin u babičky, kde jsme prožívali jako děti spoustu dobrodružství i na vlastní kůži. Robinson je krásný příběh a myslím že nikdy nezevšední.

1alena1
15.09.2011 5 z 5

Všichni píšou klasika ze základky, ale při možnostech, které jsme měli my, před x lety, to bylo úžasné dílko a v určitém věku ho všichni hltali a nikdy na to nemohou zapomenout. jenže kolik titulů jsme měli na výběr ? Škoda, že dnešní mládež má tolik možností, že jí často tato literatura ani nenadchne a leckdy se k ní ani nedostane, protože není "in".

pacatom
09.04.2011 5 z 5

prostě klasika ze základky :-) neznám nikoho kdo by jí neznal

Juny
04.03.2011 5 z 5

Pěkná kniha a hlavně příběh... :-)

Breburda
22.02.2011 3 z 5

Robinsona jsme četli hromadně jako povinnou literaturu již na základní škole :-)

knihovnice
07.02.2011 5 z 5

Klasika s krásnými ilustracemi,která by opravdu neměla chybět v žádné knihovně.
Četla jsem ji snad 30x a pokoušela se i o realizaci některých výrobních
a "zpracovatelských" :-)) návodů...

antragus
28.01.2011 3 z 5

Nejsmutnější na tom celém je, že kniha podlehla nepříjemnému českému zvyku vzít příběh, totálně jej překopat a přepsat, vydat to pod jménem původního autora a někam dolů napsat malým písmem kouzelnou formulku: "Volně vypravuje..." V tomto případě sice vzniklo něco, co je relativně příjemné, když je vám 10 let, na druhou stranu se většina Čechů ohání tím, že četli Robinsona, přičemž četli něco, co kolem něj téměř ani neprošlo. A často se pak diví zahraničním filmovým adaptacím, ve kterých Pátek opravdu asi 4/5 děje není vítaný kámoš, ale normální černý otrok, tak jako byli bráni v tehdejší době v Evropě a jiném "civilizovaném" světě všichni jemu podobní a zpravidla diváci ani nechápou, proč se Robinson půlku filmu jenom modlí, když má přece hlavně nahánět kozy, pěstovat cokoli, co roste a dá se sežrat a bojovat s kanibaly v nerovném souboji puška versus oštěp. Panu Plevovi bych dal 4, možná i 5 hvězd. Ale jenom pokud by to bylo v Česku vydáváno pod jeho jménem. Takhle si hvězdičky posbírám a nechám je pro skutečného pana Defoe.

Apoxyomenos
24.12.2010

Dost som sa na to tesil, ospevovana dobrodruzna kniha vravim si ze to ma urcite bude bavit ale asi som to neskoro cital, trosku tazkopadnych miestami az nudnych pasazi bolo o dost viac oproti dobrym castiam... skoda, namet mal velky potencial ale je to predsa len urcene pre mladsich citatelov nez som bol ja ked som to cital

Raada
30.11.-0001 2 z 5

Záleží na překladu knihy. Plevův překlad mi připadal takřka nečitelný, ale existuje i mnoho modifikací, které jsou velice zdařilé.

Rokytka
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha patřila na základce k mým nejoblíbenějším. Přečetla jsem ji snad 5x.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Taky mne to moc nevzalo. A Pátka mi bylo líto. Robinson mu sice zachránil život, ale o svobodu Pátek svým způsobem stejně přišel.

Jíťa
30.11.-0001 3 z 5

Tak Robinson mě jako kniha příliš nenadchl...hodně rozvláčné a ač mám ráda knihy s filosifickým podtextem, tohle dílo mě moc nebavilo. Prozřetelnost mi šla brzy na nervy a zcivilizování Pátka bylo dost nepřesvědčivé. Jedna velká křesťanská agitka, nic pro mě.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Jako dítě jsem četla všechny dobrodružné "klukovské" knihy. Samozřejmě i Robinsona Crusoe. Když se mi však dostal do rukou úžasný Švýcarský robinson, ani jsem po Defoe - Plevovi nevzdechla.

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu nesmrtelný příběh chlapíka, který se neplánovaně ocitne na pustém ostrově.