Kdokoli může dělat cokoli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí román americké spisovatelky z r. 1950 opět vychází přímo z jejího života. Tentokrát líčí svízelná léta ekonomické krize 30. let, dobu, kdy se po rozvodu se svým prvním mužem s oběma dcerami nastěhovala zpět ke své rodině do Seattlu. Opět s neúnavným a tolik povzbuzujícím humorem popisuje řadu všeklijakých zaměstnání, kterými musela projít, aby se protloukla, což vystihuje název knihy. Vzpomíná na to, že nejlepší na celé krizi bylo to, že se jejich rodina zase dala dohromady. Humorně líčený přístup autorky k neradostným překážkám v životě našel v poválečném světě velkou odezvu, mluvil z duše mnoha jiným....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8089/kdokoli-muze-delat-cokoli-8089.jpg 4.4213
Žánr
Biografie a memoáry
Vydáno, Argo
Orig. název

Anybody Can Do Anything, 1949

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Kdokoli může dělat cokoli

Přidat komentář
haki34
21. července

stále je to Betty...ale i keď som sa bavila, na Vajce to nemalo..každopádne určite patrí do série, hlavne preto, že sa dozvedáme o pokračovaní Bettyinho života po odchode z farmy, návrate do mesta a snahe uplatniť sa, uživiť dcéry a snáď zas nájsť aj nejakú lásku... p.s. čo sa mi ale veľmi páčilo, bola Bettyina veľká, nesúrodá a súdržná rodina..

Ayna
21.12.2019

Moje oblíbená kniha, ke které se v průběhu let znovu vracím, jako i k ostatním od stejné autorky. Sice mít sestru jako Mary, tak ji asi zaškrtím, ale historky toho, co všechno se jí podařilo své rodině spískat, jsou vtipné. Líbí se mi snad ještě víc než Vejce a já, protože tam mě na sto procent nebaví ty popisy přírody a vaření.


Ronnie68
03.09.2019

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky ... a po pravdě jsem si vůbec nedokázala představit, o čem kniha bude ... no povím Vám, že mě opravdu mile překvapila a nadchla ... asi se zkusim podivat i na další knížky od této autorky ....

vlkove
31.05.2019

Mám ráda styl psaní autorky. Již jsem přečetla knihy Vejce a já a Morová rána, obě tyto knihy jsem hodnotila čtyřmi hvězdami, zatím co kniha Kdokoli může dělat cokoli dostala hvězdy jen tři.
Kniha samozřejmě není špatná, popisuje další autorčiny příběhy ze života, které jsou mnohdy až neuvěřitelné. Jen se přiznám že historky o hledání práce a život za ekonomické krize jsou pro mě nudnější než zbytek autorčiny tvorby.

barunkaav
20.07.2018

příjemná oddechovka, ale na "vejce a já" nemá

martina4103
11.11.2017

Další skvělé oddechové humorné čtení

_Michelle_
25.05.2017

Báječná kniha prošpikovaná humorem, nadhledem a osobitostí klanu rodiny Bardových. Jak již název napovídá, kniha je důkazem, že skutečně kdokoli může dělat cokoli a je nutno podotknout, že to může provádět s vtipem a důvtipem, ať už doba tomuto životnímu postoji (chcete-li pohledu na svět) nahrává, či nikoliv. Co závěrem dodat, snad jen trefnou hlášku amerického klasika, že: "Svět patří těm, co se neposerou".

Šošán
24.10.2016

"Vejce a já" nepřekonala, ale také čtivé a výpravné dílko z období americké krize...

1

Doporučujeme

Divočina
Divočina
Vím, jak chutná vzduch
Vím, jak chutná vzduch
Byly jsme tam taky
Byly jsme tam taky
Dánská dívka
Dánská dívka