Dusím se ve vlastní šťávě

Betty MacDonaldová (1908-1958) napsala za svůj život čtyři úspěšné romány pro dospělé a čtyři knihy pro děti o paní Láryfáry. Ve všech vycházela ze svého života, z jehož obtíží se s humorem sobě vlastním dokázala vypsat. Její poslední román z r. 1955 líčí život s druhým manželem Donem a dvěma pubertálními dcerami, který trávili na překrásném, ale obtížně dostupném ostrově Vashon, kam se po zakoupení domu a kusu pláže přestěhovali ze Seattlu. Dnes je ze stodoly, kterou tam MacDonaldovi postavili, hotýlek, vedle něhož stále stojí slepičárna, kterou Bettin manžel krátce provozoval v návaznosti na úspěch knihy Vejce a já. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/8090/dusim-se-ve-vlastni-stave-8090.jpg 4.6150
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Argo

Onions in the Stew (1953)

Kniha Dusím se ve vlastní šťávě

haki34
08.11.2018

divím sa že som zabudla na jednu z kníh mojej obľúbenej Betty...opäťsa stretneme s jej rodinou, opäť nás zásobí veselými i smutnými historkami...čítate, smejete se a ako Don s Joan vykopávate mušle z piesku a držíte ju za krk, beháte k prívozu, moknete, transportujete na ostrov pračku, bojujete s miestnou vegetáciou, zoznamujete sa so susedmi, ktorí sú zvláštni, strelení, zaujímaví a asi presne tak blázniví ako vy, keď sa rozhodli bývať na ostrove :) a samozrejme Bettyným láskavým sposobom popísaná výchova jej dcér, puberta a dospievanie (a hlavne úskalie dospievania na ostrove :D takže za mňa - keď na ostrov, jedine s Betty !!! kniha, (i autorka) ktorá sa dá čítať stále dookola....

Danickaz
04.11.2018

Ja Betty milujem! Kniha vyše 60 rokov stará a napriek tomu stále dokáže pobaviť.

Nomia
21.10.2018

Autorku, příběh a celou knihu nejlépe vystěhuje rčení - hlavně se neposrat a s úsměvem jde všechno lépe. Opět i jako u The Egg and I i zde MacDonaldová hýří celkem příjemným humorem, dějově to sice není žádná extra akce, ale je to skvělá kniha pokud potřebujete zlepšit náladu a vykouzlit úsměv na rtech.

_Michelle_
22.10.2017

Nejlepší Betty je ta, která žije na ostrově a má po svém boku vyrovnaného Dona a vynalézavé dospívající dcerky :-)

JustWomen
24.03.2017

Nabíjející pozitivní kniha. S humorem jde všechno líp, četla jsem kdysi dávno a moje problémy byly hned menší a řešitelné. Doporučuji přečíst hlavně maminkám dětí v pubertě.

tygřík2
07.03.2017

Z této úžasné knihy jsem v době nejtěžší puberty mých dcer čerpala, mimo jiné, naději a víru v to, že až z toho vyrostou, vrátí se mi jako rozumné bytosti. Jen zachovat klid, nadhled a obrnit se trpělivostí. Zkusila jsem to. A ona měla pravdu. Díky, paní Betty, zachovala jste mě častokrát, když ne při životě, tak při zdravém rozumu :-)

Mabie
07.02.2017

Kniha úžasná, jen by mě zajímalo, jestli je člověk skutečně schopen všechny lapálie života zvládat s takovým nadhledem, vtipem a pohodou, jako to uměla autorka. Doporučuji.

Fizulka71
03.08.2016

V podání Betty se zdál i nedostupný ostrov Vashon jako kousek ráje na zemi, ve kterém se každodenní sbírání dřeva vyplaveného na pláži zdá jako svátek. Ani tuto knihu neopustil autorčin pověstný humor a nadhled v situacích, kdy slabé povahy tlučou zoufalstvím hlavou do zdi a ty ještě slabší rovnou skáčou z oken.

autobiografické prvky humor americká literatura

Betty MacDonald

Betty MacDonald
americká, 1908 - 1958

všechny knihy autora

Kniha Dusím se ve vlastní šťávě je: