Znamení kříže

Znamení kříže https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5123/znameni-krize-5123.jpg 4 86 22

Payne a Jones série

První oběť je unesena v Itálii a poté o patnáct set kilometrů dále ukřižována. Druhý den se opakuje tentýž zločin - tentokrát v Asii a Africe. Tři různé kontinenty, ale jeden a ten samý brutální vzor: někdo napodobuje ukřižování Krista. Jonathon Payne a David Jones jso při návštěvě Španělska zatčeni za zločiny, jichž se dopustili během svého působení ve vojenských službách. Naštěstí pro ně CIA sjedná dohodu: všechna obvinění budou stažena, když pomohou dopadnout doktora Charlese Boyda, mistra zloděje, který zcizil některé z nejvzácnějších pokladů Evropy. Najatá dvojice, která nemá příliš na výběr, se pouští do pátrání, aby zjistila, že Boyd není jen zločinec. Je také jedním z nejlepších světových expertů na starověký Řím a stojí na pokraji objevu, který by mohl od základu změnit principy křesťanství.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Jota

Sign of the Cross , 2006

Magrata15
25.01.2024 5 z 5

Nemůžu si pomoct, takovéhle knihy mám prostě ráda. Možná to není na Cenu Jaroslava Seiferta, ale já si u takovýchto příběhů skvěle odpočinu a sem tam se i něco zajímavého dozvím. Tentokrát informace kolem ukřižování Krista.
Prostě fajn knížka do autobusu.

m2056
23.09.2023 4 z 5

Kniha se čte dobře trochu za polovinou to trochu drhne a kniha se vleče ale konec je zase rychlý spád tak vás i kniha baví ale nějaké stránky jsou tam zbytečný ale i tak je to celkem dobrý.

Majuš333
22.03.2023

Jones se při pohledu na Payna usmál. Bylo to poprvé, co se od zatčení viděli. "Čau, vypadáš dobře. Jak se ti tu chrápe?"
"Jako nemluvněti. Každý ráno se probouzím mokrej."
Jones chápavě přikývl. "Zasraná hadice."

Nedočítané :( Vzdávam to po 150 stranách... Bohužiaľ, pre mňa sa to celé nejako vlieklo...

"Ahoj, Henri, tady Nick," ohlásil se Dial. "Máš chviličku?"
Toulon chraplavě odpověděl: "Ale jistě."
"Chlape, jsi v pořádku? Zdá se, že nejsi úplně ve formě."
"Oui, jsem v pořádku. Jen se to protáhlo pozdě do noci. Už zase."
Dial se usmál. Ani trošku ho nepřekvapilo, že Toulon má kocovinu. "Jen se chci zeptat, kolik toho víš o Shakespearovi?"
"Víc než jeho vlastní matka."
"A co o Bibli?"
"Víc než Dan Brown. Proč se ptáš?"

karolina7748
20.03.2022 3 z 5

Nápad dobrý,začátek knihy mě nadchnul,chvíli udržela moji pozornost,ale pak se to začalo neskutečně táhnout.Dočteno, ale ne jedním dechem.

killy
25.09.2021 4 z 5

Tohle vůbec není špatná kniha, napínavá, akční... Líbí se mi ty historické vsuvky a konspirační teorie. Čtení mě bavilo, kratší kapitoly mi vyhovují. Není to určitě žádné úžasné literární dílo ale určitě se u něj nebudete nudit :)

PetraKysova
05.12.2020 5 z 5

Tým že som od knihy nič nečakal mi dala úplne všetko. Detektívnu zápletku, rôzne pohľady na dej, ktorý zo začiatku vôbec nedával zmysel a nechápala som ako všetko zo všetkým súviselo. A tu je neskutočná prednosť knihy, že to všetko krásne do seba začne zapadať ale aj tak vás dej drží v napätí až do konca. A tam sa vlastne dozviete že to je úplne inak než ako si myslíte. Páčil sa mi pohľad na zkorumpovanú cirkev aj na ešte zkorumpovanejšiu rodinu s "tajomstvom". A úplnou čerešničkou na torte bola dvojka Payna a Jonesa. A moje oblúbené postavy sa okamžite stali dvaja kurátori z knižnici v Kusendorfe. Aj keď mali tak maličké role boli úplne skvelý.
Je to rozhodne ťažšia kniha, začiatok sa trošku tiahne než sa vám to spojí ale potom to rozhodne stojí za to. Ja som rozhodne veľmi spokojná. Odporúčam.

Meggie7
29.02.2020

super zápletka z prostředí církve - doporučuji

Metroušek
08.07.2019 2 z 5

Tuctová dobrodružná kniha o skrytých tajemstvích katolické církve ve stylu Dana Browna, jakých je na trhu přehršel. Kuzneskiho psaní nemá "syrovou sílu", jak tvrdí jeden z jeho kolegů, ale je zoufale nudné. Líbil se mi snad jenom výčet bohatství "chudé" Církve Kristovy.

vincek1
31.03.2018 3 z 5

Naprostý souhlas s čef. Stejně tak mě překvapilo, jako roso.mak, a ne mile, dělení na kapitoly. Nejen, že byly krátké, ale dělit text v prostředku na dvě kapitoly, dost neobvyklé a nevidím důvod proč. Kniha se přece prodává podle síly příběhu a ne počtu kapitol. No jo, jiná země jiný mrav, asi.

roso.mak
07.08.2016 2 z 5

HU... Ta kniha má skvělý potenciál. Bohužel se ztrácí v přístupu autora k vytváření textu.

Chyba první: Na konci každé kapitoly přidává věty typu: "A netušili, že jejich čas se krátí." "A netušili, že je čeká něco strašlivého." A musím upozornit, že autor má velmi krátké kapitoly.

Chyba druhá: Autor si vymyslí dva drsné hrdiny, spoustu akčních scén, a pak to sepíše, jako když moje babička píše recept na bábovku. Všechny informace tam jsou, ale šťávu to postrádá. Přitom by šlo jen poskládat ty slova jinak.

Miruš
04.08.2015 5 z 5

Bezva kniha, těším se do knihovny na další od tohoto autora :)

kuba3954
29.01.2015 5 z 5

Skvělé pojetí konspiračních teoriích. Pár věcí bych napsal jinak, ale dobrá kniha!

HEINZ
06.12.2014 4 z 5

Kniha, napínavá s vtipnými hlášky a historickými vsuvkami o minulosti. Vřele doporučuji.

petunkav
11.11.2014 5 z 5

Kniha mě absolutně nadchla. Je to první kniha s tímto námětem, kterou jsem četla. Děj mi nepřišel vůbec zbytečně vleklý, právě naopak. Bylo těžké se od ní odtrhnout.
Jsem ráda, že jsem se do tohoto druhu literatury pustila. Už mám doma další knihu autora.

čef
31.08.2014 4 z 5

Jedna z dlouhé řady dobrodružných knih, která rozebírá mysterium Kristova života a jeho smrti. Samozřejmě nesmí chybět splašení kardinálové a jiní zloduši, kteří chtějí křesťanskou církev znevážit a vydírat. Na druhé straně opět krystalicky čistí hrdinové, kteří mnohokráte unikají na poslední možnou chvilku. Když zapomenu na snadnou předvídatelnost děje, mohu autorovi přičíst k dobru jen opravdu akční děj a přes značné spekulace také přiblížení některých zajímavých historických reálií.

sytera
31.07.2014 2 z 5

Začátek mě zaujal,byl bezva.Potom uprostřed knihy se mi to začalo táhnout a konec jsem skoro nedočetla,škoda.

efka.saf
27.01.2014 4 z 5

Znamení kříže od Chrise Kuzneského dokonale zapadá do současné linie Brownovské literatury, ale rozhodně se nejedná o nějakou prachsprostou kopii. Velmi osobitý příběh je téměř od začátku našlápnutý dějem a akcí a záleží jen na čtenáři, jestli má náladu na trochu těch bondovských přestřelek, honiček a neuvěřitelných úniků nebo si raději přečte něco klidnějšího. Kuzneski umí dobře držet celou dobu čtenáře v napětí, způsob zakončení mnoha kapitol vám v daný moment prostě nedovolí knihu odložit a odebrat se do říše snů; - nebo kamkoliv jinam.

Na začátku se příběh začíná odvíjet po cca 4 základních liniích, které se postupem času začnou prolínat - jinými slovy řečeno, každá linie je věnována konkrétní ústřední postavě nebo postavám, které se protnou v momentě, kdy se aktéři v knize setkají. Velkým pozitivem se mi jeví i fakt, že autor vás v průběhu četby donutí několikrát pochybovat, nebo dokonce změnit názor na konkrétní ústřední postavy.

Čtenář se z knihy dozví hodně informací o křesťanství, povětšinou jsou to různé "zákulisní perličky", které mně osobně přišly docela zajímavé. Samotný závěr je uspokojivý, byť dle mého názoru řada věcí nebyla dotažena do konce nebo vyřešena. Lze to vidět jako nedostatek, ale také jako plus, které čtenáře po přečtení donutí trochu přemýšlet a zapojit svoji vlastní fantazii.

PAVEL z BRNA
19.09.2013 odpad!

Námět vražd,které nesou tajemné poselství mě zaujal ale to zaujetí mě vydrželo jen do první třetiny knihy a pak jsem tu bezmyšlenkovou nudu nezvládl. Asi si založím knihotéku nedočtených knih.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Velice čtivý, strhující a napínavý příběh s neočekávaným vyvrcholením. Od první až do poslední kapitoly jsem knihu četla jedním dechem a nedokázala se od ní odtrhnout.

dulinka
16.04.2012 3 z 5

kniha se četla dobře, jen jsem některé pasáže jen přelítla, zdálo se mi to zbytečně natahované

Chris Kuzneski
americká, 1969