Hráč

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života… Vynikající román českého autora, v němž volně navazuje na své nejznámější dílo - Útěk do pekel, který se stal čtenářským bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217990/big_hrac-217990.jpg 4.4160

Kniha Hráč

konicekbily

Česká bondovka z poválečného období je napsána kvalitním autorovým stylem, hezkými napínavými scénami a mnohdy humornými dialogy - celé je vyprávěno hlavním hrdinou. Dobře jsem se pobavil.

malýčtenář

Po přečtení prvního dílu, jsem už věděla,co můžu očekávat. Opět sledujeme neuvěřitelné dobrodružství hlavního hrdiny Pavla Vencla. Zdálo by se,že už není čím překvapit, ale spisovatel má neuvěřitelnou představivost. Znovu se kniha čte s napětím a nevím, jestli ještě nebude další pokračování. Konec je takový otevřený.

orinka3

Čte se to báječně. Vyloženě odpočinková četba. Hlavní hrdina je hrdina každým coulem. Své nepřátele hravě přelstí a smrt rozsévá levou zadní. A tak trošku machruje. Kromě toho je světoběžník těžkého kalibru, vyzná se v Jáchymově, osvobozuje v Argentině a dokonce hovoří mezi čtyřma očima s božskou Evitou Perónovou. I ona podléhá jeho šarmu a je mu nápomocná v hledání jeho ztracené lásky. No, s tou Evitou už to pan Niedl podle mě dost přehnal. I kdybych věřila všemu, tak tomuhle opravdu ne. Jakoby nestačilo, že Pavel v kartách obehrál každého, koho si zamanul! Jelikož mám sice ráda hrdiny osvoboditele, tak zrovna tenhle mi bůhvíjak sympatický nebyl. Takže bez milosti dávám hodnocení pouze průměrné.

soukroma
08.12.2020

Po prvním díle jsem věděla, do čeho jdu. A autor usnadnil práci sobě i mně, protože se postupem vracel k událostem předchozí knihy Útěk do pekel - pod pláštíkem řešení ztráty paměti Paula Vencla - tak často, že se mi vše postupně z dřívějšího čtení poskládalo (i hrdinův charakter jsem rozpoznávala). Možná proto jsou poválečné osudy Pavlovy trochu koncentrovanější (záchrana přítele v Československu a lásky v Argentině), bez velkého hýření náměty a nápady. Z tohoto pohledu pro mne lepší než první díl, byť stále nemohu všemu uvěřit, natož aby se mi hrdina a jeho činy líbily. Čtivé to ale je, zejména první část z německého psychiatrického ústavu je velmi dobrá. 85%

jehanys
05.10.2020

První díl byl dle mého názoru lepší. V této knize mi hlavní hrdina trochu připomínal Ramba. Škoda. Moc akční a přehnané. Někdy méně znamená více.

4xbabča
05.07.2020

Pokračování životního příběhu dobrodruha Pavla Vencla bylo opět super čtení. Celá kniha od začátku až do závěru je plná napětí a určitě pobaví každého čtenáře.

Kerberos
13.04.2020

Skvělé pokračování,akční,napěchované dějem,exotická prostředí.Pavel Vencl je prostě světoběžník a všeuměl,který si poradí v každé situaci.Ale historické romány p.Niedla se mi líbí ještě víc.

Hanys_
07.03.2020

První díl jsem nečetl a po tomhle to v plánu ani nemám. Pavel Vencl. Český James Bond, mistr karetních her, odborník na zbraně a přeborník v soubojích 1 na 1. Lamač srdcí...no mohl bych pokračovat. Tou návštěvou a automatickým přátelstvím se samotnou Evitou se to stalo ke konci fakt trochu sci-fi.