petunkav petunkav komentáře u knih

Škoda lásky Škoda lásky Petr Šabach

Super letní oddechovka. Opět milé, úsměvné, někdy smutné - no prostě ze života. Moc pěkně psané.

19.07.2018 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Na knihu jsem se těšila (první díl se mi líbil moc), ale bohužel jsem trochu zklamaná. Buď jsem ji četla ve špatné době nebo je opravdu trochu málo zajímavá, málo vtáhne do děje. Dost rozvláčná, málo poutavá... no prostě pro mě jen za tři hvězdy. Přečíst se určitě dá, to určitě ano. Ale žádný velký dojem po přečtení nemám.

26.06.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Opět moc pěkná detektivka, rozuzlení jsem z části tak nějak tušila, ale chyba lávky..... i když se mé tušení potvrdilo, i tak mě závěr příběhu velmi mile překvapil.
Moc pěkné.

07.06.2018 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Po velmi dlouhé době jsem se pustila do čtvrtého dílu série. Za mě určitě slabší - velmi dlouhé a moc nezáživné popisy cesty mladého Thomase, konec hodně vleklý, není ke konci už co očekávat.
Celkově ale více méně v pořádku.

24.05.2018 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Knížku jsem vytáhla dětem z knihovny a jsem móóóc spokojená. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou "pohádku" - řečeno nadneseně.

03.05.2018 5 z 5

Opět pěkné a humorné popisování svých zážitků z cest.
Jednu hvězdu odebírám za stále a stále se opakující situace a okolnosti jednotlivých dnů a zážitků - i když to samozřejmě chápu. Putuje hodně podobným prostředím, tudíž zažívá více méně podobné situace - stejné nátury lidí a jejich reakce, podobná krajina.....

03.05.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po Němém křiku jsem ihned otevřela Ďábelské hry a opět jsem byla moc spokojená. Velmi propletená detektivka, zajímavé rozuzlení. Za mě super.

03.05.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na knihu jsem nenarazila náhodou, byla mi doporučená. A určitě právem.
Moc pěkná, svižná, místy i humorná detektivka. Pěkný styl psaní, jsem spokojená.
Hned zkusím, jestli i pokračování bude stát za to.

09.04.2018 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tuto sérii mám opravdu moc ráda.
Nevím už moc, jak komentovat, abych se neopakovala.
Vždy se mi líbí jak samotná detektivní zápletka, tak vývoj děje mezi hlavními postavami. Tentokrát kniha skončila velmi dramaticky s Erikou i Patrikem. Těším se na pokračování.

03.04.2018 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

U mě opět plný počet....
Pěkná, milá, svižná detektivka. Dějové linky hlavních postav se v každém dalším díle pěkně vyvíjejí a já se opět těším, kam se v dalším pokračování posuneme.

26.03.2018 5 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Knihu jsem dostala jako dárek od dětí. Já sama bych si ji asi nevybrala. Ale kupodivu nebyla vůbec špatná.
Zpočátku vcelku pěkné svižné pohodové čtení. V půli knihy se ale vše změnilo v celkem "černý", smutkem a depresí protknutý příběh. Vše obestřené tajemnem a velmi smutným osudem.

15.03.2018 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Toto je poslední série od Petera Maye, která mi chybí přečíst.
A musím říct, že je to opět jiné (stejně jako Ostrovy a např. Čínská série), ale podle mě právě tímto zajímavé. Každá série jeho knih, je právě úplně jiná. A pro mě je zatím každá moc hezky jiná - a tím zajímavá.
Líbila se mi a určitě se pustím i do dalších dílů.

12.03.2018 5 z 5

Ramon Ramon Petr Šabach

Pro mě malinko slabší dílko Petra Šabacha.
I tak pěkná úsměvná oddechovka - určitě k zamyšlení.

02.03.2018 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět úžasná detektivka. Taková "klasická česká detektivka z holandského ostrova"..... Nene, dělám si srandu. Jsem nadšená a zároveň velice zklamaná, protože toto byla moje poslední detektivka, která mi od paní Klevisové zbývala přečíst.
Asi musím říct, že tato poslední se mi líbila nejvíc - i když myslím, že tento pocit jsem měla po každé přečtené detektivce s Josefem Bergmanem. Skvělý děj, napětí, zajímavé postavy. I když už mám pocit, že tak nějak tuším, jak se bude vše vyvíjet - bohužel to tak nikdy není. Děj mě nakonec vždycky překvapí.
Bude mi po paní Klevisové smutno.

28.02.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ve zkratce - velice silná, emotivní.
Čekala jsem takovou jednoduchou oddechovku. No oddechovka to byla, ale velmi dojemná. Na tento druh čtiva moc nejsem, sáhnu po něm jen občas. Ale v tomto případě jsem určitě udělala dobře.

20.02.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po přečtení Slepé mapy jsem se pustila po nějaké době do Hotýlku - a jsem opět spokojená. Moc pěkně popsané životy jedné rodiny. Jak ty pěkné a radostné části života, tak ty ne až tak moc příjemná období. Svižné, moc pěkně psané. Celkově jaksi "mile" působící....

19.02.2018 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Po ostrovní a čínské sérii jsem zkusila Útěk - a musím říct, že jsem nadšená. Kniha z úplně jiného prostředí, jiný žánr a opět úžasná. Pan Peter May je Pan spisovatel. Člověk by ani neřekl, že tak rozdílné knihy opravdu napsal jeden autor.
Děj se příjemně prolíná, je to moc pěkné počtení.

01.02.2018 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Moje druhé setkání s Lincolnem a opět povedené. Určitě budu časem v sérii pokračovat.

30.01.2018 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Toto je moje první setkání s Jeffery Deaverem a jsem nadšená. Skvělá detektivka....
Vraha jsem vůbec netušila, místy jsem se až bála, fakt úžasné. Hned jdu do Tanečníka.

24.01.2018 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Musím zopakovat to co téměř všichni, co komentář psali.
Oddechovka na dvě hodiny, okopírovaný námět od Agathy Christie - určitě autorka vytvořila lepší knihy. Pár už jsem jich přečetla a zase se k ní ještě někdy vrátím.
Špatné to nebylo.

18.01.2018 4 z 5