Lékařka

V rodině Coleů se lékařské povolání dědí z generace na generaci. Prvním doloženým ranhojičem v rodině byl Robert Jeremy Cole, který žil v jedenáctém století a vyučil se v Persii u slavného Svíceny. O sedm set let později se další lékař, Robert J Cole, po zapojení do politických nepokojů ve vlasti ocitne na útěku a připojí se k prvním osadníkům na původně indiánském území. Pro farmáře znamená přítomnost lékaře naději na přežití. Robův syn, přezdívaný Šaman, touží jít v otcových stopách... Tolik k začátku příběhu, popsaném v knihách Ranhojič a Šaman. Také Roberta J Coleová pokračuje v rodinné tradici a v osmdesátých letech minulého století se stává významnou bostonskou lékařkou.V osobním životě se ji však nedaří- rozpadá se jí manželství s Tomem Kendrickem a zjišťuje, že jí práce ve velké nemocnici nepřináší uspokojení. Roberta, jež zdědila vzácný rodový dar – schopnost vycítit v lidech blízkost smrti – odchází do horského městečka Woodlieldu, které leží uprostřed dosud nedotčené přírody, a otvírá si zde soukromou praxi. Ráda se nechá vtáhnout do starostí i radostí zdejších pacientů a brzy tu nalézá i přátele. Prostřednictvím nových zkušeností a prožitkem osudů svých přátel, jímž se snaží pomáhat, dobírá se nového smyslu života a podstaty lidského bytí, které znamená prolnutí dobrého i zlého v životním údělu každého člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1436/lekarka-7af-1436.jpg 3.8375

Dynastie Coleových (3.)

Literatura světová, Romány, Zdravotnictví
Vydáno:, Knižní klub

Matters of Choice (1995)

Kniha Lékařka

Schary
včera

Čtivé, nicméně postrádá kvality a zajímavost předchozích dílů.

Alma.steffl

Konec ságy rodu Coleů. Oproti předchozím dílům slabé. Historie Gordonovi sedí líp.

Jara 56

Přečteno, dle mého je to nejslabší z autorových románů, ale i tak se dá číst.

verense

Typicky čtivý Noah Gordon, i když vyznění Lékařky asi není tak "exotické", jako tomu bylo u Ranhojiče či Šamana. Možná je to tím, že hlavní hrdinkou je žena, možná tím, že se jedná o dobu nám daleko bližší. Náhled do problematiky zdravotního pojištění a konfliktů s odpůrci potratů byl zajímavý, zase se mi potvrdilo, že USA jsou jednou z posledních zemí, kde bych chtěla žít. Moc pěkné završení trilogie.

harena

Pokračování dynastie Coleů, tentokrát je hlavní hrdinkou žena, lékařka, která žije v osmdesátých letech minulého století. Také podědila tzv. vzácný "dar" po Roberu Coleovi, který žil v jedenáctém století. Noah Gordon je veliký vypravěč, v knize nejen popisuje současnou krizi, kde statisíce lidí nemají na lékařskou péči a sugestivně popisuje i odpor a fanatickou nenávist odpůrců potratů, ale také vyzdvihuje lidskost a přátelství, radost i lásku. První díl Ranhojič byl úžasný, podmanivější, exotičtější, nezapomenutelný a líbil se mi mnohem víc, i když tato kniha je nám bližší. Celá trilogie je krásné čtení.

JarmilaNovotna

Škoda že nebude další pokračování.

zdenaR

Krásný a čtivý závěr trilogie - pro mě by mohl být delší :-)))

alekis
19.11.2018

Zatímco Ranhojič a Šaman mě doslova oslnili, třetí část trilogie byla o něčem jiném... snad proto, že se odehrává v dnešní době, není tak dramatická a romantická jako ty předcházející. Přečetla jsem, a rozhodně to nebylo žádné utrpení, šlo to, ale nemám úmysl se znovu ještě jednou k této knize vrátit.

Veronika se rozhodla zemřít
Veronika se rozhodla zemřít