Pettinka Pettinka komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Od Nesba toto byla moje druhá kniha. Prvni byla Sněhulák se známým detektivem Harry Holem. Tohle bylo zas o něčem jiným. Příběh se mi líbil, ale. Občas jsem se pletla ve jménech, kdo je kdo. Občas jsem se ztrácela. Ale jo, třeba se k ní jednou znovu vrátím.

08.09.2019 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Moc povedený triller. Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem ráda. Je psaná velmi čtivou formou a je opravdu napínavá. Od určité doby jsem tušila, ale stejně ne uplně a napnutá jsem byla i dál. Knihu jsem přečetla opravdu na jeden dech.

23.08.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkáře jsem proložila jinými detektivkami a musím říct, že mě oproti nim trochu zklamal. Ne že bych byla nějaký odborník detektivek, zas tolik jich načtených nemám, nicméně tato knížka nepatří mezi ty, které mě fakt mrzely, že je konec a že si ji určitě přečtu ještě jednou. Co jsem koukala, první "díl" byla knížka Šelma, tu jsem teda nečetla. A ve finále ani číst nebudu, protože hromada věcí mi byla už prozrazena v tomto díle, i když to na sebe teda ve finále nenavazuje. Ale hlavní hrdina vzpomínal na ten případ, takže asi tak. Jinak mi přišel hlavní hrdina jako docela sympaťák. Občas jsem mu teda moc nerozuměla, kór když tam popisoval ty svoje věděcké názory a postupy. To mě taky trochu vadilo, že do příběhu bylo použito moc vědeckých a odborných věcí. Já chtěla číst detektivku ne odbornou knihu o DNA.
Nemůžu říct, že by mě příběh nebavil nebo nepřišel napínavý. Ale. Padla tam zmínka o určitém magickém či náboženském poslání toho vraha a to mi pak přišlo takové nevysvětlené. Proč, jaký to má pro vraha význam, proč atd. Tuhle mystiku mám moc ráda. Škoda. Že byl konec tak nějak useknutý, frk frk a konec, mě vlastně už ani nemrzí :D Možná kdyby se o knize tolik nepsalo a neměla tak vysoké hodnocení, tak tolik neočekávám a nejsem zklamaná. :)

18.08.2019 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šlo o uplně jiný druh vyšetřování než jsme od tohoto autora zvyklý... nicméně za mě jeden z nejvíc povedených příběhů :) Pokračuju s detektivem Hunterem dál :)

11.08.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

byl to muj prvni Nesbo a urco ne posledni :)

06.08.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Moc hezky psany pribeh :) zajimavy.

03.08.2019 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Docela napinavy pribeh :)

03.08.2019 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Me tyhle pribehy bavi :)

01.08.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dalsi povedeny pribeh :)

01.08.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Hrozne hezky pribeh :) romanticky, dojemny. Jasne - nekdo rekne, ze je to klasika romartarna, ale me to bavi :) Chci cist o hezkych a romantickych pribezich, co stastne konci. :) Ctivy, postavy mi byli sympaticky. Oddechovka k mori jak delana .)

30.07.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tema holocaustu a 2. SV me velmi zajima a bavi. Na Osvetimskou ukolebavku jsem narazila uplnou nahodou a urcite nelituju, ze jsem ji poridila do sve knihovny. Moc hezky psany silny pribeh, rekla bych, ze tato kniha patri i k tem jemnejsim. Samozrejme, ze je to krute tema samo o sobe a kazdy pribeh o obeti holocaustu je silny. Ale cetla jsem silnejsi pribehy, takze by ch doporucila i nekomu, kdo se toho tematu boji.

25.07.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Byla jsem docela mile prekvapena :) od zacatku jsem si myslela, jak t dopadne a stejne to dopadlo uplne jinak. Za me jo. Napinavy, ctivy.

25.07.2019 4 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Doporučuju :)

09.07.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Za mě pecka! Napínavý a přečtené jedním dechem, doslova. Jdu na další knihy od tohoto autora.

09.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka, která neurazí, ale že bych si jí dala na seznam TOP knih, které musím mít ve své vlastní knihovně, abych je mohla číst pořád dokola každý rok, se teda říct nedá. Ale jako jo, příběh zajímavý, napínavý to taky bylo, ne že ne. Čtivý, chvílemi i chytlavý. Dokonce jsem byla i zvědavá, jak to vše dopadne a v jednu dobu jsem opravdu netušila, kdo a s kym a jak. Pokud přemýšlíte, co na pláž, tak tuto oddechovku klidně. Zas neříkám, že by to byl takový průser :)

05.07.2019 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Mně se příběh líbil. Nicméně to šlo napsat na mnohem méně stran, pak by to možná byla ještě lepší kniha. Nicméně já nelituji. Samozřejmě jsem četla daleko lepší knihy, ale i horší. Měla jsem ji přečtenou za den, protože jsem četla jak drak, abych se dozvěděla, co a jak teda a kdy přijde ten zvrat. Podle mě to taková tragédie nebyla.

08.06.2019 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Za mě teda nic moc :( Bohužel. Zbytečně natažené, je úplně jasné, co se bude dít. Žádný nečekaný zvrat - typická romanťárna. Mám romanťárny ráda, ale nějak lépe psané a zajímavěji podané.

02.06.2019 2 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nejsem na poezii, nerozumím ji. Nefandím básničkám :D Nicméně už z knihy Mléko a med od teto autorky, jsem nadšená! Baví mě to, kupa těch “basniček” se dotkne mého srdce, ve spoustě z nich se najdu, vystihne moje pocity nebo životní situaci. Za mě teda je určitě potřeba je mít ve své knihovně!! Děkuju za ně.

19.05.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Doporučuju :)

19.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Já nemám slov. Za mě jedna z nejdokonalejších knih, který jsem teď v poslední době četla. Ve finale jsou popsany ty hruzy, ale setrne. Nicmene kniha ve me zanechala odkaz. Je mi z toho smutno, co se dokazalo dit :( ... Boze, cteme tyhle knizky a nezapominejme na ty svinstva z historie a nedopustme, aby se to opakovalo!

19.01.2019 5 z 5