Květy slunce

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie. Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům. Vyhoštění a následné nalezení domova v sobě samém. Rozdělené do pěti kapitol a ilustrováno samotnou Kaur, the sun and her flowers je cestou chřadnutí, pádu, zakořenění, růstu a rozkvětu. Oslava lásky a ve všech jejích podobách. „Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398304/big_kvety-slunce-r1F-398304.jpg 3.8541
Literatura světová, Poezie, Citáty a přísloví

Vydáno: , Omega

The Sun and Her Flowers, 2017

Kniha Květy slunce

jiri77

Hodně dobrá básnická sbírka, je pravda ,že je spíše určená pro ženy ,ale i já ,jsem s touhle knihou prožil skvělou moderní poezii. Za mě jednoznačně doporučuji.

Knihotyna

Druhá sbírka v pořadí (u mě tedy až po Home Body) a za mě byla knížka o malinko slabší. Ze začátku jsem měla problém se do textů ponořit, naladit se na tu správnou vlnu, ale povedlo se a já nelituji, že mám načtenou i tuto sbírku :).
V této sbírce mi přišlo více indické kultuře a jejím přístupu k ženám, k dívkám, k rodinám.
Skvělé a vřele doporučuji!
Každá žena či dívka si v knize zajisté najde úryvky, které jakoby jí mluvily z duše.

CervenaVeronika

Flop. Zaujal mě jediný text, ostatní bohužel nikoliv. Nevím, jestli bych texty nazvala básněmi, znaky poezie totiž pozbývají.
Měla jsem pocit, že téma, myšlenky i jejich podání bylo velmi repetitivní a nezáživné.

AkiB
09.10.2022

Krásné počtení, některé básně mě chytily za srdce.

VercaV
07.10.2022odpad!

Ani druhý díl mě neoslovil. Tento styl není pro mě. Pro mě je to nudné a zbytečné. Nic jsem si z toho nevzala.

vendy246
02.09.2022

Tak to byla jízda. Upřímnost a otevřenost. Pocity a myšlenky ve formě poeze nepoezie, která ke mně promlouvala moc.
"když chlapci uvidí ovoce dostanou chuť...
musím přesvědčit polovinu populace
že mé tělo není jejich postel..."

Gabux
25.08.2022

Nemám ráda poezii. Opravdu ne. Musím ale uznat, že tahle kniha mi pomohla, když mi bylo nejhůř. Několikrát. Nevím, jak se ji to povedlo. Ale povedlo se ji to. Kniha je krásně zpracovaná a citlivě vypráví o bolestivých událostech v životě. A následně i o hojení a naději. Za mě něco, co by si měl přečíst každý, kdo čelí nějaké bolístce na duši.

MartinkaSl
13.07.2022

Tato sbírka se mi líbila mnohem více než Mléko a med. V prvních třech částech jsem sice s autorkou tolik nesoucítila, ale poslední dvě jako by mi mluvily z duše.

Krásná sbírka.

Moderní poezie mne baví čím dál více.