Květy slunce

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie. Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům. Vyhoštění a následné nalezení domova v sobě samém. Rozdělené do pěti kapitol a ilustrováno samotnou Kaur, the sun and her flowers je cestou chřadnutí, pádu, zakořenění, růstu a rozkvětu. Oslava lásky a ve všech jejích podobách. „Toto je recept na život, řekla mi matka, když mě držela v náručí a já plakala, mysli na ty květiny, které můžeš zasadit na zahradě každý rok a ony tě naučí, že lidé musí také zvadnout, upadnout, vypustit kořeny a povstat, aby mohli vykvést.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398304/big_kvety-slunce-r1F-398304.jpg 3.9435
Literatura světová, Poezie, Citáty a přísloví

Vydáno: , Omega

The Sun and Her Flowers, 2017

Kniha Květy slunce

WeirdoAnne

Mléko a med jsem nečetla, toto bylo mé první ,,rande" s autorčinou tvorbou, která mě upřímně nadchla. Některé strany jsou doplněny i ilustracemi skrývajícími v jednoduchosti krásu. Na první seznámení s moderní poezií pro mě příjemné překvapení. Jednu hvězdu navíc si šetřím pro Mléko a med. :)

Niki378

První kniha se mi líbila více. Ale tato má také své kouzlo. ️

Ivka14

Sbírku jsem četla, jak v angličtině, tak v češtině a musím říct, že v angličtině je to mnohem lepší. Nějaké části byly dobré, jiné zase ne.

Devorah

Má druhá kniha od Rupi Kaur čtená v originále. Ano, má pár dobrých myšlenek, ale tvorba této básnířky pro mne rozhodně není poezií v pravém slova smyslu. Stále mám pocit,že čtu rádoby životní moudra mladé instagramové holky, nic víc, bohužel. A ačkoliv se tato kniha zabývá i jinými tématy než rozchody a sebeláskou, o moc víc čtenáři ani tentokrát nepředává. To samé se dá říct i o ilustracích- minimalistické kresby, které knihu doplňují, avšak hřejivým dojmem nepůsobí.
Evidentě moderní poezie tohoto typu není můj šálek čehokoliv, ale uznávám, že se najde spousta čtenářů, které tato tvorba osloví.

chaera

(Čteno v angličtině) Rupi Kaur nejspíš nebude autorka pro mě. Co se týče moderní poezie, raději si přečtu Atticuse. Tyto básně mě zkrátka nechávají chladnou - nelituji, že jsem nad touto sbírkou strávila čas, ale nic moc ve mně nevyvolala. 3/5

JmenujiSeZuzla

Květy slunce za mě lepší verze Mléka a medu od Rupi Kaur. Styl stále stejný. Krátké, moc krásné básně se kterými se rozhodně ztotožní kdejaká žena.
Rupi Kaur je jedna z typických autorek poezie 21.století - nezávislá, silná žena, která se snaží skrz své básně rozšiřovat povědomí o ženství, rovnoprávnosti a vyjadřuje se k otázkám dříve spíše tabuizovaným.
Vyloženě četba vhodná pro tuto dobu. Motivující básně minimálně mě na konci těžkého dne jakoby pohladili na duši.
Květy slunce se i zdali povedenější možná z důvodu, že byli více zaměřené na nezávislost. Mléko a med byli za mě možná více o mužích, kteří jí ublížili, než o ní samotné. Asi mi vadila až přehnaná sebelítost. V tomto díle nám však autorka ukázala kus sebe. Ze spíše melancholických básní dokázala vybudovat básně plné motivace (je skvělé vidět její ať už životní tak spisovatelský růst). Část o uprchlictví, vztahu k matce a o strastích její cesty životem nám odhalující pravou autorčinu podstatu.
Rozhodně knihu moc doporučuji. Je fajn, dá se otevřít prakticky kdykoli, vybrat si jednu z pasáží a začíst se. Třeba i vás jako mnoho čtenářů vytáhne z vlastních problémů nebo pomůže na ně na chvíli můžete zapomenout.

pepap

Některé kousky se mi líbily moc - třeba poděkování/vyjádření obdivu mámě, která umožnila autorce žít ve světě, jehož jazyk sama neovládala a kde kvůli tomu zůstávala izolovaná na okraji. Tenhle kus mi pořad leží v hlavě.

Chloe12

Úžasné! Velmi se mi líbí jak přemýšlím nad knihami této autorky. Dělají mi příjemnou společnost, emotivní a oduševnělou. Kdybych knihu měla přirovnat, přirovnám ji ke kočce- velmi ojedinělá společnost.