Pettinka Pettinka komentáře u knih

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Z této knihy nejsem úplně odvařená. Upřímně jsem se těšila až ji dočtu (nejsem ten typ, co odchází od rozečtené knihy). Ve finále příběh, hrdinové, konec, daná pointa nebyla vůbec špatná. Třeba konec mě trochu dojal, to zas jo. Ta hlavní myšlenka, jakože o vztazích a co vše si neříkáme ,a jak to každý vidí jinak a pak dochází k nedorozumění, zbytečným hádkám, ta je moc hezká. Ale možná to všechno šlo napsat zkráceně a možná by to pak nabralo větší spád a ne taková okecávačka.

15.12.2018 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu dojala! Krásný příběh. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická. I další hrdinové, i když ne všichni měli uplně kladné vlastnosti. K tehle knize se moc ráda vratim!

28.11.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Nejdříve jsem se nemohla moc začíst a do knihy se mi moc nechtělo. Ale pak to přišlo. Příběh najednou nabral spád a já chtěl číst dál a dál a konečně vědět, jak to vše dopadne. Za mě moc hezká romanťárna se sci-fi prvky. Za mě určo ANO.

25.11.2018 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Knihu jsem přečetla za jeden večer, to jo. Ale že by to byl nějaký velký zázrak nebo kniha, ke který bych se jednou ráda vrátila, to se říct teda nedá. Příběhy občas zajímavý, ale často jsem se moc nechytala a nechápala pointu. Nicméně, četla jsem i horší :)

25.11.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na tuto knihu jsem se těšila. Zvláště po zkušenosti s knihou Osm od této spisovatelky, která se mi hodně líbila. Musím ale říci, že tato je pro mě zklamáním. Četla se hezky, utíkalo to. Ale neoslovil mě děj. Nechápu o čem měl být, furt jen popis, konec nijaký. Za mě teda nic moc. Škoda no.

09.11.2018 3 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Od tohoto autora to byla moje první kniha. Ani nevím, proč jsem si jí koupila. Asi jsem potřebovala doplnit částku, abych měla poštovné zdarma :D ... Nicméně to byla teda sakra dobrá volba. Pro mě příjemná změna od slaďárniček, detektivek apod. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a i slavná seriálová hvězda se mi hodně líbila, i když se ne vždy chovala dle společenských norem, ale v tom možná bylo to kouzlo! Za mě určitě 5 z 5! P.S. Dala bych i víc, ale bohužel.

14.10.2018 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Kniha mě nejdříve moc nezaujala, ale po pár stránkách jsem se tak začetla, že jsem knihu dočetla na jeden nádech. Žádné složité čtení, oddechovka a romanťárna. To já můžu :)

05.10.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

První díl této knihy jsem si stáhla k moři, ale vůbec jsem netušila, že se mi tak zalíbí. Samozřejmě po přečtení jsem zhltla i druhý a třetí díl. Bylo mi úplně jedno, že se jedná o dívčí literaturu! I tak jsem to žrala. Styl autorky mi byl od začátku velmi příjemný a celý příběh na mě velmi zapůsobil. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatický a děj byl tak tajemný a zašmodrchaný, že člověk opravdu nemohl tušit, jak vše dopadne. Poslední kapitoly této třetí série jsem snad ani nedýchala. Za mě jedna z nejlepších příběhů tohoto žánru. Těším se až autorka vyšle do světa svá další díla!

17.08.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ani nevím, kde a kdy jsem na Eleanor narazila, každopádně jsem knihu koupila kvůli hodnocení, které měla už tenkrát moc pěkné. Ne že bych teda dala na hodnocení, ale když má kniha hodně % od hodně lidí, znamená to jenom jedno - je prostě dobrá. Což teda Eleanor fakt je! Hlavní hrdinka je prostě skvělá. Je to takový mimoň, až se na ní nemůžete zlobit a kolikrát mě upřímně od srdce rozesmála. Hned jsem si jí zamilovala. Kniha není teda žádný drobeček, ale i tak jsem jí hltala jenom 2 dny. Je tak čtivě napsaná a vy prostě potřebujete vědět, kde je ten háček a jaký má Eleanor tajemství, takže čtete a čtete a jste opravdu nevrlý, když Vás někdo od čtení ruší! :D...Musím říct, že takhle pěknou knížku jsem dlouho hledala!! Kdybych mohla, dala bych i víc jak 5 hvězdiček!!

08.07.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Za mě 100% lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, čtivé. :)

30.06.2018 5 z 5

Asi jsem čekala od knihy trochu víc. :)

21.04.2018 4 z 5

Úlomky ženy 2 Úlomky ženy 2 Katarína Krnáčová

Já je prostě MILUJU!

15.04.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Mně je celkem jedno jestli mělo jít o klasickou, moderní nebo rádoby poezii. Je mi to fakt buřt. Knížku jsem si koupila (ano, podlehla jsem reklamě, jelikož na mě vyskakovala snad všude) a myslím si, že to nebyl špatný kup. Mám ráda různé citáty, myšlenky. A to splňuje. V básničkách nebo v rádoby básničkách, jak někdo píše v komentáři, jsem se i viděla, usmála. Neříkám, že úplně v každé jsem našla myšlenku, ale ve spoustě ano a dostaly se na seznam mých oblíbených "citátů". Já vlastně poezii vůbec nerozumím, takže nemůžu soudit a nevyhledávám ji, ale tato knížka mě fakt potěšila. Takže já jí těch 5* dám, protože si to zaslouží a vím, že je to kniha, kterou znovu otevřu, abych si přečetla mé oblíbené úryvky! :) A to vůbec nemluvím o vzhledu knížky, který se mi taky moc líbí!

26.02.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Detektivky normálně moc nevyhledávám. Vlastně ani nevím, proč a kde jsem tuto knihu pořídila. Nicméně se stalo a já ji začala číst a musím říct, že jsem byla moc mile překvapená. Příběh mě úplně pohltil a musela jsem číst dál a dál. Možná, že jsem nic neočekávala, tak jsem nemohla být ani zklamaná. Určitě jí doporučím mým čtenářským kamarádkám. :)

15.02.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Od Rute jsem četla všechny její knihy a musím bohužel říci, že tato byla nejslabší. Sůl moře nebo V šedých tónech byla opravdu pecka. Toto mě moc neoslovilo. Jako dobrý, ale umí to lépe!

21.01.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nemám dech. Zase pecka. Čtivé a zajímavé. Mám ráda téma 2. světové války a myslím, že takovéhle knihy bychom měli v dnešní době pořád a pořád číst, aby jsme si uvědomili, že se máme jako prasata v žitě a jak se máme chovat jeden k druhému. Toto byla moje druhá knížka od této úžasné spisovatelky a musím říci, že na mě zapůsobila mnohem více než Sůl a moře, která určitě stojí taky za přečtení! DOPORUČUJU!

07.01.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Já tu Jojo MILUJU! Další skvělá knížka od ní!

03.01.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po dlouhédobě kniha, co mi sedla a vyloženě jsem jí "zhltla". Doporučuju!!
Btw. Asi jsem hloupá, ale úplně mi uteklo, kdo je Clara Christensenová, která psala dopis Florianovi na konci knížky. Díky za odpověd;)

03.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nejlepší knížka od Radky!!!!! Nelituju její koupě a rozhodně má čestné místo v mé knihovně. Napínavý a velmi čtivý příběh, u kterého nevíte, co máte čekat, jak to dopadne. To mám ráda. DOPORUČUJU.

24.07.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl!! První díl jsem nějak omylem koupila v knihkupectví, jen abych si něco koupila. Druhej díl jsem už koupit musela, abych věděla, jak to dopadne. A rozhodně jsem udělala dobře.
Krásný, romantický až dojemný příběh s kouskem hořkosti, ale i ta hořkost do života hold patří. Já jsem nadmíru spokojená a jen jen DOPORUČUJU! P. S. Jdu na další knihu od této spisovatelky!

04.06.2017