Co jsme si neřekli

od:

Co jsme si neřekli

Temně humorný příběh o manželství v krizi, který zcela jistě zarezonuje v každém, kdo si někdy nějakou partnerskou krizí prošel. (Takže i ve vás.) Po dvou letech bolestného odloučení si Jack a Laura smluví schůzku. Jack je připraven a ochoten odpustit. Laura však nejeví sebemenší ochotu se za cokoli omlouvat. Jack jí pošle svůj ... celý text

Temně humorný příběh o manželství v krizi, který zcela jistě zarezonuje v každém, kdo si někdy nějakou partnerskou krizí prošel. (Takže i ve vás.)

Po dvou letech bolestného odloučení si Jack a Laura smluví schůzku. Jack je připraven a ochoten odpustit.
Laura však nejeví sebemenší ochotu se za cokoli omlouvat.
Jack jí pošle svůj deník, který si začal psát po jejím odchodu.
Laura jeho zápisky doplní o pár vlastních postřehů a důvodů, proč udělala to či ono.
Už si navzájem sdělili všechno. Tedy s výjimkou toho, co bylo (a je) nejdůležitější.
Rory Dunlop je nesmírně vnímavým pozorovatelem. Ve svém románu Co jsme si neřekli postihuje se suchým sarkasmem i s hlubokým porozuměním mnohdy nepřekonatelnou propast mezi slovy a pocity. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327168/co-jsme-si-nerekli-Vln-327168.jpg 3.717
Originální název:

What We Didn't Say (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
broskev28
dnes

Zarazil mě především úvod - deníky předává matka synovi v den jeho 18.narozenin! Můj syn má dnes 21 let, pořád se "hledá" a dovedu si představit, jak by ho tohleto rozhodilo. Okamžitě jsem se naježila a hledala jsem další mouchy . . .
Vlastní deníky mě nenadchly: ztraceno v překladu, i když mluvíme stejnou řečí - to asi všichni známe. Rozzlobily mě stránky konverzace s Natálií - pokud autor (překladatel, redaktor) předpokládá, že čtenář plynně hovoří francouzsky, sáhla jsem po nesprávné knize.
Naopak velmi mile mě překvapily chvíle, které Jack strávil doučováním Harryho, jejich rozbory knížek, posilování pubertálního ega, zjevná opozice vůči necitlivému rodičovskému tandemu.

bookcase
25. května

Nádhera. Dojemný, pomalu plynoucí román o lásce a nedorozuměních. Moc se mi to líbilo, mám ráda romány v dopisech, mailech nebo denících. Super.

kanitsuj
22. května

Již jsem četla několik knížek studujících podobné téma. Tato se mi zdá ale ze všech nejslabší. Již na začátku je jasné, že bude nějaký "pokračovatel" a otázka je, jaké okolnosti vedly k jeho zplození. Příběh mi přišel zprvu zajímavý, ale sklouzl do nudné monotónnosti, kdy mne výrazně nic nenutilo číst dále, tak především proto dávám pouze průměrné hodnocení, protože jinak - různé úhly pohledu vnímání reality jsou zajímavým tématem, uvěřitelná love story nechyběla a v závěru jsem si i poplakala.

banánovépyré
16. května

Vtipná, svěží a skvěle napsaná knížka.
Příběh se všemi zmatky, které s sebou přináší mezilidská komunikace - takže všechno, s čím se čtenář dokáže ztotožnit, ať už stojí na jakékoli straně barikády (tedy ať už je mužem či ženou). Myslím, že to je čtení, které vás bude bavit, u kterého se zasmějete, které vás ale taky přinutí trošku přemýšlet a možná i jít do sebe, právě tím uvědoměním, jak si někdy všechno zbytečně komplikujeme jen proto, že si něco "myslíme".

Boboking
11. května

Dočteno a přiznám, dva příjemně strávené večery. Deníkové vzpomínky nešťastného chlapa, kterému se rozpadá manželství, nejsou jen jen o smutku a depresi, ale právě díky stylu popisu ješitného, žárlivého chlapa, mají i až úsměvný nádech. Velmi dobře napsáno, žádné "hluché" pasáže, s pozitivním závěrem. Prostě jako ze života, když se podaří. Doporučuji :-)
P.S. Ale ani ta ženská nebyla bez chyby, jasný!!! Chlap musí být fakt zamilovaný, aby ji odpustil ten závěr!!!

anais
29. dubna

Nuda, nějak jsem se nemohla začíst a stále mi chyběl děj.