Peslik Peslik komentáře u knih

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Po přečtení prvních řádků, jsem pochopila, že před sebou nemám žádnou oddychovku. Kniha byla čtivá, plná napětí, žádné dlouhé rozepisování a odbíhání kdoví kam. Je pravda, že k určitým pasážím, že moje snídaně tak trochu nehodila, ale ustála jsem to. :-)
Děkuji kamarádce za velmi náhodný kup, aniž by věděla do čeho jde, trefila se s knihou velmi dobře. Za mě super.

30.09.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kde začít? Strašně moc jsem se těšila na novou Keplerovku, manžel mi udělal radost a koupil e-knihu v předprodeji, po přečtení 30%, jsem prohlásila, že bych si ji sama rozhodně nekoupila. Každá kniha má u mě šanci a tak jsem se kousla a dočetla ji. Ano, je to čtivé, má to spád, něco málo za půlkou jsme tušila jak to dopadne (ono to ani jinak dopadnout nemohlo :-) )
Pokud má někdo rád tento typ knih, tak ať neváhá, určitě bude nadšený.
Autorská dvojice má můj velký obdiv, nedokážu sii představit jak musejí být sehraní. Jen, kdyby se vrátil Joona Linna, vůbec bych se nezlobila.

05.09.2016 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Takové divné to bylo. Snad jen posledních 20 stran mělo něco do sebe. Zmizelou mám za sebou a nevím zda dát autorce ještě třetí šanci.

17.08.2016 1 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Wow......co jiného napsat. Celá dosud vyšlá série je dočtená, ať se dívám jak chci, další knihu už v zásobě nemám. Září...daleko, co číst teď po tak dobré sérii? Toť otázka.

Ano, již v začátku člověk tuší o co v knize jde. S vím způsobem je trochu jiná, ale napětí tam je a je ho dost. Líbí se mi i hlubší náhled do minulosti Roberta. Konečně vím.... :-)

09.08.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pátá kniha a opět velmi úspěšná. Ani se mi nechtělo věřit, že už je konec. Rychlý sled událostí, napětí od první strany až po tu úplně poslední. Přiznám se....posledních deset stran přečteno tajně v práci, bo bych to do odpoledne nevydržela.

02.08.2016 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět úžasné čtení, začátek knihy mě opět dostal a nepustil. Naštěstí díky dovolené a času věnovanému rodině, jsem si knihu vychutnávala déle. Ještě dvě knihy a budu si muset na další nějaký ten pátek počkat.

29.07.2016 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mám pocit, že Carter je knihu od knihy lepší a těším se na další díl.
Noční lovec mě dostal - napínavý děj, rychlý spád, občasný humor a sympatická detektivní dvojice, mrazivý pocit, že ten někdo je pod postelí, mě držel dost dlouho :-). Za mě dost dobrá knižní série.

13.07.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Wow, mám dočteno a ještě teď mi běhá mráz po zádech. Velmi pěkně napsané, napínavé, krátké kapitoly, žádné zdlouhavé pasáže a občas i humor, který v tom napětí je třeba.
Posledních 50 stran jsem četla jedním dechem, sama, samotinká v celém domě a v tom největším napětí mi průvan zabouchl dveře, to by jste nevěřili jak jsem nadskočila :-)

07.07.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Po půl roční pauze od HH jsem si tuto knihu vychutnala. Není to klasika, kterou asi každý od Nesba očekává, je to úplně jiné, lehké čtení, napětí i romantika. Prostě pohodových 200 stran na letní počtení.

23.06.2016 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Po této knize sem sáhla omylem, ale příběh byl na tolik silný, že sem na malý okamžik zapomněla na svět kolem sebe i na knihu, kterou jsem původně chtěla číst.
Myslím, že by tato kniha i spousta jiných měla být součástí maturit. Je důležité, aby se na tuto dobu nezapomnělo a každý si uvědomil jaké má štěstí i když se cítí být na dně. Protože není dno jako dno.

21.06.2016 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Lákal mě již samotný název knihy. věděla jsem, že to nebude žádná oddychovka, ale kniha od které člověk jen tak lehce neodejde. Tmavý les a skleněný dům, stopy a různé napínavé scény daly knize dobrý spád.
Něco málo za půlkou knihy mi hřbet začal vrzat, což v noci v tichém pokoji bylo docela zajímavé. :-)

15.06.2016 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Naprosto skvělé, napínavé a čtivé. Asad mě baví, čekám čím mě překvapí další díl.

10.06.2016 5 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Většinou mi u knih vadí přeskakování v čase, tady nikoliv. Je to pro mě silný příběh, že jsem občas byla ráda za nahlédnutí do jiné doby. Každý, kdo si tím prošel trpěl víc než si dokážeme představit.

02.06.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jako většina zde i já četla tuto knihu hned po Ženě v kleci a nemám pocit, že by byla horší. Malá odbočka k jinému tématu a pak hurá na další díl.

02.06.2016 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha mě velmi bavila, počet stran tak akorát na oddychové čtení, které je napínavé a čtivé zároveň. Už teď se těším na další díl. Carl Morck se mi moc líbí,jsem zvědavá jak se jeho život na oddělení Q bude vyvíjet.

24.05.2016 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tuto knihu jsem četla v el. podobě, trochu mi chyběl časový sled děje, ale podle věku se to později dalo a docela jsem se orientovala. Film jsem dokládala na dobu až přečtu knihu a teď vím, že jej vidět ani nechci. Bylo to čtivé, to ano. Styl emailů a chatů mi nevadil, byla to příjemná změna. Ale za mě docela depresivní i pěkné, když si to vše člověk představí, tak nevím co vlastně na tom byla tak báječné. Snad jen to, že přátelství mezi mužem a ženou je možné.

15.05.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Jak tu již někdo psal.........nacisté měli svoje metody, šílené, drsné a nepochopitelné, ale to co se dělo po válce v Rusku, se od nich moc nelišilo. Žít v té době, bych rozhodně nechtěla, kniha mě dostala stejně jako film, který jsem viděla cca před rokem. Až na pár drobností úplně totožné, což mám ráda. Rozhodně doporučuji a já se těším na další díla.

13.05.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Minier....to jméno jsem ještě před pár měsíci ani neznala nebo si jej nedokázala zapamatovat...teď, když se mě někdo zeptá co čtu a kdo to napsal, hlásím no přeci Minier, ty jej neznáš. Jeho dvě knihy mě úplně dostaly. Za mě má Kruh palec nahoru a 5*. Velmi čtivé, napínavé, popis všeho tak akorát. Nic přehnané a jako u první knihy se těším na další. Jsem napnutá kam až to povede a jestli, třeba, konečně....... .

11.05.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Rychlá, čtivá pohodová kniha. Já byla spokojená, kniha měla rozumný počet stran a děj na každé znich, že bych to ani neměnila. Tuesday byla trochu drsnější dívka, než je možné v reálném životě. Člověk musel některé věci brát s nadhledem. Ale to tajemno tunelů a chodeb pod Londýnem, bylo velmi fajn. A, že je konec jaký je.....proč ne, třeba bude další kniha. Rozhodně ji doporučím dál :-)

27.04.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velmi dobře napsaná kniha, která zvedla laťku vybraných, nepřečtených knih trochu nahoru. Děj napínavý až do samého konce.

20.04.2016 5 z 5