Peslik Peslik komentáře u knih

Do výzvy jak stvořené a při coffee pauze u malování bytu jakbysmet. Nasmála jsme se i dojala.

04.04.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Půl roku jsme se těšila, film odkládala a pak....za pár hodin bylo po všem a já chtěla ještě. Opravdu jsem se na veřejnosti smála od srdce a bavila i lidi kolem sebe, při vzpomínkách na starou Bridget, Marka a Daniela to ani jinak nešlo.
Kniha v pátek, film v pondělí a musím říct, že obojí stojí za to. Změny ano, ale to k tomu přece patří, musíme počítat s tím, že to co čteme nebo vidíme nebude nikdy stejné.

04.04.2017 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

První kniha ze série a vůbec není špatná. Líbí se mi, že k zápletce je vdechnutý i osud hlavních postav a není to kniha jen o tom kdo co kdy a kde udělal. Ráda si přečtu další díly.

04.04.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Pro mě byly první tři díly jedna kapitola a toto pokračování beru jak něco jiného. Nesrovnávám jaká byla Amerika a Maxon, o nich to už tak moc není. Příběh je krásný, čtivý a o to tu jde. Kniha má vyčistit mozek a prozářit tvář úsměvem a to si myslím autorce povedlo. Otevřený konec mě nepotěšil, bo kniha ještě nevyšla, ale těším se na ni.

21.03.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Dlouho jsem hledala náhradu za Ch.Cartera, až mi oko padlo na tuto knihu a musím říct, že padlo dobře. Sice jsem se na začátku trošku ztrácela, ale jakmile jsem chytla nit, četlo se to jedním dechem. Super zápletka, sympaťák Raker a konec, který byl pro mě úžasný. Těším se na další díl a doufám, že v budoucnu bude i 1.-3.

17.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Trochu slabší než předchozí knihy, ale po poslední knize "Playground" konečně zase ten starý známý Kepler. Na plných 5* to není, ale doporučuji, kdo má tuto dvojici rád, určitě si nenechte kazit dojem názory jiných.
Konec zajímavý, napínavý a otevřený.....že by další kniha na obzoru???

07.03.2017 4 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Toto téma je dost bolestné, kruté a odporné, ale je dobré o této problematice mluvit, psát i číst, protože toto se děje kolem nás každý den.
Toto je věta, kterou mám stále v hlavě......Pokaždé, když potkáš dítě, dobře si ho prohlédni a měj ho rád. Pomoz mu, když k tobě vztáhne ustrašenou ruku......

Přeji Nathalii, aby její bolavá duše našla trochu klidu.

23.02.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Že jsem ji začala číst v období našeho rodinného smutku je tak trochu moje mínus. Poplakala jsem si u ni a to dost, ale líbila se mi a vím, že jednou si ji přečtu znovu a vychutnám si každé slovo. Život není lehký, on by to asi ani nebyl život, ale sen a kdo chce žít sen? Já rozhodně ne, a proto jsem ráda za takové knihy. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

23.02.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Každý básní jaké je to úžasné a zábavné čtení, ale mě to přišlo nemastné, neslané. Kdybych přeskočila o 20 stran tak zjistím, že se stále nic neděje - nejsou peníze, kastelán je v županu, kuchařka pije ořechovku a tak dále.
Další díl určitě číst nebudu, jedna Aristokratka je pro můj život až až :-)

16.02.2017 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Určitě to chce větší časový odstup od knihy Než jsem tě poznala a hlavně to nesrovnávat a nečekat nějaký zázrak. Kniha je krásná, plná radosti, smutku, náhodných setkání a velké lásky. Při prvních stránkách jsem živě viděla Will a jeho poslední okamžiky v životě a byla jsem plná dojmů. jsem moc ráda, že je k pokračování došlo. To, že je Louisa jiný člověk, je pochopitelné, ale ta ulítlost z první knihy v ní je, jen schovaná za smutkem.

03.02.2017 5 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy, ale již delší dobu jsem si říkala, že bych si ji mohla přečíst už jen ze zvědavosti. Jména....no hokej v tom mám ještě dnes :-), kdyby se jmenovali Igor, Máša, Saša tak by to bylo jednodušší, ale proč psát knihy jednoduše, že. První půlkou jsem se musela prokousat, ale pak to šlo už hladce. Přečteno během dne a pocit - zvláštní. Holt, život byl i jen složitý a každý nemůže mít to po čem jeho srdce touží.

30.01.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Slzy i smích, život a smrt, láska a přátelství....tak o tom tato kniha je a tak na mě působila. Jsem ráda, že jsem ji četla bylo to opravdu hodně ze života, humorné, smutné a krásné. Po přečtení jsme si pustila i film a prožila celý Oveho život podruhé.

20.01.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přečtené za den, nebo pár hodin, když člověk odmyslí spánek a práci. Byť jsem již matka čerstvě plnoleté dcery, tak tato pohádka o princi a budoucí princezně se mi strašně líbila. Nestydím se za tuto četbu pro dívky, krásně jsme si při ní odpočinula a na chvilku hodila svoje starosti za hlavu. Na konci tohoto dílu, jsme zjistila, že nutně potřebuji další :-)

13.01.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Souhlasím s Naluš2115 je to tak krááááásná blbost, že jsem dychtivě sáhla po druhém díle.
Knihu jsem z prvu vůbec číst nechtěla, ale byla jedna z mála co se mi tak nějak hodila do výzvy 2017 a musím říct, že nešlo přestat číst. Přistihla jsme se, jak živě prožívám osudy všech postav.
Za mě jedno velké ANO a doporučuji všem, kdo si potřebují jen na chvilku oddechnout od svých starostí.

13.01.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Na tuto knihu jsem se moc těšila a její čtení si užila. Tým vyšetřovatelů mě velice baví, mám ráda, když v knize je i kousek z jejich života a nejde jen čistě o zápletku. Konec knihy mě dostal, napřed jsem si myslela, že ...... a nakonec se mi ulevilo, že ne :-).
S radostí budu vyhlížet další pokračovaní.

08.01.2017 4 z 5

Stopa Stopa Kathy Reichs

Myslím, že tímto je svět virátů ukončen. Kniha opravdu popisuje první nesmělé okamžiky Tory na ostrově tak i krásný romantický konec. Pokud ještě někdy nějaká kniha o této partě vyjde, určitě nebude chybět v mé knihovně.

02.01.2017 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Temná tajemství mě dost zklamalo, ale Sebastian mě svým chováním a tajemstvím donutil dát šanci druhé knize a zde můžu říct jen jedno...byla to dobrá volba. Kniha napínavá až do poslední tečky.

16.12.2016 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

B. Minier rozhodně patří mezi mé oblíbené spisovatele. Tma byla trochu jiná, než předešlé dvě knihy. Martin Servaz byl tentokrát odsunut na vedlejší kolej jako "vyšetřovatel" pozorovatel. Napnutě jsem čekala, kdy se propojí s hlavní postavou knihy Christin, které mi byla velmi sympatická. V jednom okamžiku, jsem si řekla "Ne, proč?", ale pak se ukázalo, že vše má svůj důvod a závěr knihy jsem dočetla jedním dechem. Čtyři hvězdy za to, že byla kniha trochu zbytečně zdlouhavá, některé pasáže, bych očesala.
To, že Hirtmann se v knize neobjevil, mi dodává naději, že bude určitě nějaké pokračování.

23.11.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Za mě jedno velké ANO, Kim bude patřit mezi mé oblíbené detektivy.
Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly vám dají možnost na chvilku odběhnout uvařit s čaj. Popis událostí pěkně propracovaný, pohled do soukromí vyšetřovatelů se mi líbí. Závěr knihy byl pro mě velkým překvapením.
Čtyři hvězdy jen proto, že kniha je zbytečně těžká. Trpěly moje ruce :-)

27.10.2016 4 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Kathy Reichs patří mezi moje velmi oblíbené spisovatele a tak jsem nepohrdla i knihami pro mládež. Za mě palec nahoru. Kniha je čtivá, děj jako vždy napínavý a náznak lásky tomu dodá pěknou tečku. Být puboš, jsem z knih max nadšená.
Jen ti agenti byli trochu tak nějak divně začlenění do děje, ale asi se na to dívám moc dospělým názorem.
Doufám, že bude nějaké pokračování.

06.10.2016 4 z 5