Peslik Peslik komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Dokonalé, napínavé, smutné i veselé. Z 90% vás knihou provází tři postavy, z toho jedna je čtyřnohá, ale dodává knize pocit důvěry a přátelství jakého je jen pes schopen.
Já si četbu moc užila a některé věty mám na dlouho vyryté v paměti.
Doporučuji.

22.01.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Depresivní, pravdivý a bohužel velmi reálný příběh. Nemůžu říct, že je to pohodové čtené, čte se dobře, ale pohodově člověku z toho rozhodně není.

17.01.2018 2 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krásný příběh, nechybí zde láska, přátelství, odvaha i strach. Kniha vám vezme pár hodin času, ale dodá tolik myšlenek a silných pocitů, že je to až neuvěřitelné. Přiznávám při čtení posledních pár stran jsem uronila nejednu slzu.

17.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu si koupila dcera, já neměla ani tušení, že něco takového vyšlo. Když už ležela doma, zjistila jsem, že se mi krásně hodí do výzvy 2018 (kniha žánru, který běžně nečtu).
Musela jsem si ji rozložit na dva večery, protože některé básně jsem potřebovala tak nějak vnitřně vstřebat.
Kniha je to krásná, plná citů, lásky i bolesti.

15.01.2018 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Čtivé a napínavé od začátku do konce. Vraha jsem tušila, ale opět bylo vše jinak. Tuto sérii doporučuji.

14.01.2018 4 z 5

Brněnský pochod smrti Brněnský pochod smrti Jiří Kratochvil

Jak píše Chemiczka je to jen pár slov k zamyšlení. Ne, že by to bylo málo, nebo špatné, ale zůstala ve mě spousta otázek. Tuto knihu jsem měla již delší dobu v plánu číst, nechala jsme si ji na rok 2018 do výzvy. Čekala jsem něco víc. Jen díky tomu, že jsem z Brna jsem si pár věcí dokázala i obrazově přiřadit. Určitě sáhnu po další knize, která mi tuto událost více přiblíží.

09.01.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

STOP!!! toto není Selekce, kdo si myslí, že najede na stejnou vlnu tak se bude hodně divit. Toto je úplně jiné pojednání knihy, je to krásná pohádka pro očistu mozku, pro pár hodin pohodového, nenáročného čtení. Mě se to líbilo a moc, ale 5* nedávám, na to mám jiné knihy.

08.01.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Jakýkoliv komentář je zbytečný, buď ji číst chcete a nebo ne. Já říkám ANO, číst.
Je potřeba nezapomenout na to co se ve vyhlazovacích táborech dělo.

04.01.2018 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Desátý díl dočtený a dojem je všelijaký. Čtivé to je, to ano, občas i napínavé, ale přišlo mi to nejslabší ze všech dílů.....Taková pohádka řekla bych. Myslím, že Tess nám dokáže dát víc. Hodnotím 3*

25.12.2017 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě super, čtivé, plné zvratů a překvapení. Už teď se těším na další díl a jsme zvědavá kam se ubere..... :D

19.12.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Já guma věděla předem jak toto dopadne a proto to asi nebyl takový šok. Čekala jsem, že život za plotem bude něco víc něž další opičárna :D , ale jinak jo, zas tak strašné to nebylo, a asi to tak mělo vše být. Mrknu na 1.díl a dál se k tomu nebudu již vracet. Beru to jako příjemnou změnu v mém čtecím maratonu.

Rada: nečtěte komentáře před knihou a nenechte se odradit lidmi, kteří tuto knihu haní. Každému sedí něco jiného.

14.12.2017 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trošku slabší díl, který se, ale čte dobře a rychle. Děj je napínavý a nutí vás číst dál a dál, až najednou je ....konec a vy si říkáte "To jako fakt!!" a tak vám nezbyde nic jiného než sáhnout po třetím díle.
Líbilo se mi to, i když mi bylo řečeno, že to zas tak dobré není, holt každý máme jiný pohled na knihu. Dávám 3,5*.

11.12.2017 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Dva roky jsem tuto knihu odkládala s tím, že toto asi nikdy nepřečtu a ono to bylo dost dobré, takové oddychové, napínavé i romantické. Prostě takové, jak jsem si knihu na šedivé dny představovala.

04.12.2017 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Menší pauza mezi 3 a 4 dílem mi prospěla, celá netrpělivá jsem se na knihu vrhla s tím jak to vlastně dopadlo. Dopadlo to jak to dopadlo a konec knihy mě popohnal hned na další díl.

20.11.2017 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čtivé, napínavé od začátku do konce. Dávám bod za krátké kapitoly, které vám dávají možnost aspoň na chvilku od knihy odejít, aniž by člověk ztratil nit :D. Líbí se mi vývoj Kim a těším se na další.
Jen kdyby ta kniha sama o sobě nebyla tak těžká :D.

15.11.2017 4 z 5

Svědectví kostí Svědectví kostí Kathy Reichs

Kathy mě nikdy nezklamala, její knihy jsou napínavé, plné života hlavních postav a jejich rodin.
Sice tato kniha byla trošičku jiná, než ostatní, za mě málo napětí a málo antropologie, ale konec byl dobrý a pro mě nepředvídatelný. Tempe opět v roli detektiva, který se do všeho hrne po hlavě a nedá si říct :D
S napětím jsem čekala zda ANO či Ne, ale nakonec ....

07.11.2017 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Toto bylo trochu více pohodové čtení, při kterém až tak moc nemrazí v zádech. Téma super, napětí tak 60%, život hlavních postav Jane a Maury, byl tady trochu utlačen do pozadí.
Radost jsme měla, že jsme tak trochu tušila, že... :D

06.11.2017 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Historický román....pro mě představa oddychového čtení, ale u Agnes to tak rozhodně nebylo. Příběh je krásný, smutný a drsný. Poslední okamžiky s Agnes jsme měla slzy na krajíčku.
Nebudu tvrdit, že jsme knihu přečetla jedním dechem, holt ty jména mi dala dost zabrat a občas jsme se musela vrátit o kus zpět, ale doporučuji.

24.10.2017 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

"Závěje" tak trochu jiný druh napětí než je u Tess zvykem. Mrazivé, čtivé, napínavé a nebojím se říct, že do jisté míry i pravdivé. Obávám se, že toto téma je stále součástí naší doby a spousta lidí se snadno nechává vést a ne vždy tou správnou cestou.
Neskonale si tuto sérii užívám a vím, že jednou přijde okamžik, kdy všechny díly dočtu a budu netrpělivě čekat na další.

18.10.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Na dívčí romány nebudu snad nikdy stará :D
Pomalu půl roku čekání a pak za den a kousek je přečteno.
Kniha je velmi oddychová, Eadlyn musela během pár dní dost dospět a myslím, že se ji to povedlo. Nemůžeme přeci chtít, aby byla věrnou kopií rodičů, kdo by to pak četl? Po přečtení Dcery jsem měla dva favority a jsem ráda, že jeden byl ten ON, i když ON mohl být i ten druhý.

04.10.2017 4 z 5