Svědectví kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soudní antropoložka se ocitá ve spleti temných tajemství a nebezpečných přesvědčení, ve světě, kde se ztrácí hranice mezi dobrem a zlem. V práci Tempe vždy přesně ví, co dělat – testovat, analyzovat, identifikovat. Její osobní život už tak jednoduchý není. Bývalý přítel, detektiv Andrew Ryan se pomalu smiřuje se smrtí své dcery a zničehonic žádá Tempe o ruku. Dřív by neváhala ani vteřinu, ale teď...? Milostné dilema však musí ustoupit novému případu vraždy. Na Tempe se obrací Hazel „Lucky“ Strikeová, která tráví svůj volný čas amatérským vyšetřováním starých kriminálních případů. Je přesvědčená, že vězněná a mučená dívka, jejíž hlas se ozývá ze zvukového záznamu, který shodou okolností Hazel získala, je tři roky pohřešovaná osmnáctiletá Cora Teagueová. Strikeová navíc věří, že Tempe má ostatky Cory ve své laboratoři......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297680/svedectvi-kosti-llS-297680.jpg 4.462
Série:

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky (18.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Speaking in Bones (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Svědectví kostí

Přidat komentář
mari.seri
18. března

Po dlouhé době jsem opět sáhla po knize s doktorkou T.B.. Příběh čtivě napsaný, postavy dobře vykreslené. Přečteno za jeden víkend :-)

moudivlacek
19. února

Tuto sérii prostě miluji, Tempe není dokonalá a dělá spoustu chyb, a nikdy neposlechne své blízké kolegy či rodinu, aby se do "něčeho" nenamočila, ale každopádně umí číst z kostí a umí skládat střípky skládačky.
Téma zajímavé a hlavně jsem byla v šoku, když jsem zjistila postoj Vatikánu k tomuto problému.
A hlavně Tempe konečně se odhodlá vyřešit svůj vztah k Ryanovi.
Jestli je toto poslední díl série, pak mě mrzí, že skončila. Vrhnu se na sérii o Torry a jen doufám, že ani ta mě nezklame.

Litocha
09.07.2018

Bavilo mě to. Zajímavý případ ze zajímavého prostředí, zajímavé postavy (opravdu jsem si oblíbila Daisy a jsem ráda, že se objevila i v téhle knížce), mělo to napětí i spád, dokonce i nějaké to překvapení by se našlo. Jen ta Tempina nešťastná tendence strkat do všeho nos a hlavně se hnát bez rozmyslu do nebezpečí mi dost pije krev. A taky jsem dost dobře nechápala tu její přepjatou emancipovanost.

intelektuálka
04.05.2018

A pro změnu antropologie a její hrdinka Temperance...

Tady se zapojí do pátrání po zmizelé dívce, a najednou se setkává se satanismem a vymýtáním ďábla... a jde jí o život...

ivoiro
03.03.2018

Opět plný počet bodů. Skvělé dílo. Doporučuji.

Peslik
07.11.2017

Kathy mě nikdy nezklamala, její knihy jsou napínavé, plné života hlavních postav a jejich rodin.
Sice tato kniha byla trošičku jiná, než ostatní, za mě málo napětí a málo antropologie, ale konec byl dobrý a pro mě nepředvídatelný. Tempe opět v roli detektiva, který se do všeho hrne po hlavě a nedá si říct :D
S napětím jsem čekala zda ANO či Ne, ale nakonec ....

Kecallka
28.06.2017

Miluju Sběratelé kostí a kniha byla super, četlo se to samo a hlavně mi to nenechalo knihu odložit. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě sahnu po dalších.

SilvieSisinka
22.04.2017

Super kniha doporučuji přečíst.

Autor a jeho další knihy

Kathy Reichs
americká, 1950

všechny knihy autora

Kniha Svědectví kostí je:

v Přečtených102x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených3x
v Knihotéce85x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech2x