Peslik

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJ. Kosiński

Mám pocit, že tu není třeba slov......
Některé okamžiky jsem musela rozdýchat a knihu odložit. Možná jsem se až moc vžila do role malého chlapce, možná je to tím, že jsem máma.
A film.....možná časem, teď rozhodně ne.

HračkářHračkářA. Mayne

Tak nějak tomu začínám přicházet na chuť. Theo je dobrý pošuk, kterému to myslí :D . Trochu postrádám pachatelův důvod proč to všechno a závěr mohl být trochu napínavější, akční, ale jinak dobré čtení.
Těším se na další díl

Hodina čarodějnic I.Hodina čarodějnic I.A. Rice

Tak já vlastně nevím zda se mi kniha líbila či nikoliv......asi 200 stran pro mě bylo dost těžkých, ale říkala jsem si "Klid, je to čtečkou, asi máš nějaký výpadek slov, ono to časem musí být dobré" No dobré to bylo asi poslední 70 stran a pak.....zjištění, že pokud chci vědět víc, musím sáhnout po druhém díle. Otázka je, zda chci.....

Příběh služebnicePříběh služebniceM. Atwood

Kdo ví co tu jednou bude, jak bude naše existenční situace vypadat.
Skoky mezi přítomností a minulostí jsou trochu pro mě těžší na orientaci, ale jinak jsem byla knihou pohlcená. Hlavně a to je důležité, nikam při čtení nespěchat a číst v klidu...to doporučuji
Mám za sebou jak knihu tak pomalu i třetí sérii seriálu, líbí se mi oboje a zaujalo to i dceru.

Rozbití anděléRozbití anděléG. Masterton

Zápletka s tématikou pro mě trochu nepochopitelnou, ale ne každý věří.
Do 2/3 pohoda, napínavé čtení, které nutí knihu neodkládat, pak opět zvrat uspěchaný a konec...no až seženu další díl, pustím se do něj, protože....

Bílé kostiBílé kostiG. Masterton

Nebudu tvrdit, že se to nečetlo dobře, četlo, ale některé momenty snad ani nejsou reálné. Kdo ví, třeba je lidské tělo natolik schopné a odolné vydržet i nevydržitelné. :D
Konec trochu unáhlený.
Jdu do dalšího dílu.

Modlitba za Černobyl – Kronika budoucnostiModlitba za Černobyl – Kronika budoucnostiS. A. Alexijevič

Asi bylo již řečeno vše. Není k tomu co dodat.
Je to smutné, kruté a bohužel pravdivé.

Střípky tichaStřípky tichaL. Castillo

Tak tato kniha byla plná zvratů a já byla překvapená, kdo stojí za vyvražděním rodiny.
Jsem zvědavá kam se posune vztah Kate s Tomasettim.
Po třech dílech malá pauza a pak se vhrnu na další, potřebuji si odpočinout od Amišů :D

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníL. Castillo

Opět dobrá volba. Kniha je napínavá, čtivá. Doporučuji.

Slib mlčeníSlib mlčeníL. Castillo

Ani nevím co byl impuls sáhnout po této knize, ale jsem za něj vděčná. Další oblíbený autor na mém seznamu, další čtivé detektivky, kde si autor dává i práci s tím, nás seznámit s životem hlavních postav, což mám moc ráda.
Za mě doporučuji.

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Na V lese visí anděl to nemá, ale je to lepší dílo než Sova. Konec pro mě dost urychlen.

Papírová princeznaPapírová princeznaE. Watt (pseudonym)

Taková oddechovka v těžké době, kdy jsem opravdu potřebovala změnu a jsem za tuto sérii ráda a to patřím již do 40+ :D

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiR. Bryndza

Bryndza nikdy nezklame, když jsem tu četla jak mnozí mají problém se začíst, věděla jsem, že pro mě to bude hračka. Většinou se můj pohled na knihu liší :D . Knihu jsem si užila, byla napínavá a asi poprvé Erika nevěštila z koule :D .
Za mě doporučuji a těším se na další setkání s Erikou.

Polámané panenkyPolámané panenkyJ. Carol

Kniha byla napínavá, bavila mě. Krátké kapitoly, autor dokáže zaujmout čtenáře. Byla jsem velice napnutá , kdo a proč.... Konec mohl být trochu propracovanější, přišlo mi to takové useknuté, ale jinak doporučuji.

Sama sebouSama sebouJ. Moyes

Knihu jsem si velice užila, úsměvy na rtech i slzy v očích. Možná to bylo i tím, že jsem viděla Než jsem tě poznala, protože jsem si Louisu dost často dokázala představit.
Možná znovu zkouknu film a celé si to užiju ještě jednou.

Když jsi odešelKdyž jsi odešelJ. Marrs

Temný psychologický thriller ....no budiž, pro mě to byla spíš depresivní kniha, kde mi ani jedna postava nepřirostla k srdci. Část popisovaná Cat mi byla příjemnější než ta Simonova.

Nic nebude jako dřívNic nebude jako dřívK. Slaughter

Průměrná detektivka, myslím, že spisovatelka dokáže psát s větším zápalem, což mě dokázala v sérii Grant County, kdy se vážně od knihy nedalo odejít.
Velké plus dávám za život Trenta a těším se, kam až nás zavede.
Rozhodně ji nezavrhávám a sérii dočtu celou.

SestrySestryB. Minier

Ó Minier, óda pro moji duši, odložit rozečtené a s chutí do knihy. Knihu jsem si vychutnala a užila, žádné zbrklé čtení. Napětí, akce a mrazivý pocit, že za vším stojí..... No odhadla jsem to až v druhé půlce, ale nejistota mě doprovázela do poslední stránky.
Za mě trochu slabší než Mráz a Kruh, ale doporučuji.

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaA. Marsons

Za mě opět dokonalé a byla jsem otázka času, kdy mi došlo, že vše spěje ke jednomu cíli. Bohužel toto téma je věčné a je to děsivé.
Za mě autorku doporučuji a rozhodně číst od prvního dílu.

Sbírka kostíSbírka kostíK. Reichs

Mám přečtené všechny díly od Kathy a za mě je tento díl nejslabší a to jsem se na něj vážně moc těšila. Jestli to byla poslední kniha, tak jsem zklamaná.

Mrtvý muž přicházíMrtvý muž přicházíP. Finch

Musím říct, že to cítím stejně jako efka.saf.
Vše bylo dokonalé - napětí, chuť nepřestat číst, barvitě popsaný kraj, mlha, kterou jsem snad i cítila, kdo je ten "muž" jsem odhadla v polovině knihy a jsem na to patřičně pyšná, protože můj typ je vždy mimo :D. Jen pár drobností trochu kazí pocit z dobře napsané knihy, ale možná nad tím nesmím tak přemýšlet.

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Opravdu krásně napsaný příběh a pro mě stále velmi citlivé téma, ale život není jednoduchý.
Smích i slzy mě doprovázely pomalu na každé straně, ale jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla.

TatérkaTatérkaA. Belsham

Další kniha do sbírky, která se opravdu povedla. Franka i Marni jsem si oblíbila a jestli bude nějaké pokračování, určitě si jej nenechám ujít.
Doporučuji.

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíF. Backman

I slza ukápla. Dva večery čtení a spousta otázek a myšlenek na spoustu dalších večerů. Pěkně napsané.

Demelza - Dáma z chatrčeDemelza - Dáma z chatrčeW. Graham

Zvědavost mě donutila sáhnout hned po druhém díle a nezklamal. Seriál zatím odkládám, až pokořím celou knižní sérii.
Za mě 3,5*

Ross Poldark - Návrat domůRoss Poldark - Návrat domůW. Graham

Oddychové čtení, možná občas zdlouhavě popisované, ale na zimní večery jak dělané.
Doporučuji a dávám 3,5*

ZnesvětitelZnesvětitelP. Finch

Pravděpodobně poslední kniha tohoto roku a musím říct, že byla velmi napínavá a čtivá. Třetí díl už mám za sebou delší dobu, tak teď se budu těšit na čtyřku a doufám, že bude stejně dobrá jako ty předchozí.

27.12.2018

ChladnokrevněChladnokrevněR. Bryndza

Roberta mám ráda, píše zase trochu jinak než na co jsme zvyklá, ale tako kniha mi přišla slabší než předchozí tituly. Začátek knihy byl dost napínavý a pak to upadlo do "letargie" a konec byl opět trochu napínavý. Možná mi chyběla větší akčnost Eriky nebo mi vadili to, že její život se odsunul na druhou kolej a většina knihy byla o vztahu Maxe a Niny.
Ale jinak to bylo pohodové čtení, které má krátké kapitoly. Dávám 3,5* na 4 to tentokrát není.

11.12.2018

Vykladačka smrtiVykladačka smrtiA. Franklin (pseudonym)

Na tuto knihu jsem dostala typ a stále přemýšlím zda byl dobrý nebo ne. Jako kniha nebyla špatná, ale... Možná to bylo tím, že jsme ji četla v elektronické verzi, nevím. Byla na mě asi moc zdlouhavá a dopadení viníka takové mdlé. Po přečtení asi 100 stran jsem si řekla, že knize dám ještě týden a taky se tak stalo, že bych byla uchvácena se říct nedá. Další díl nechám na někdy příště.

01.12.2018

ZtracenýZtracenýT. Weaver

Opět bezva čtení, napínavé od začátku do konce, ale opět trošku zdlouhavé. Ubrat tak 50 stran a já budu spokojená.
Jen mě mrzí, že tu v ČR vycházely tyto knihy tak nějak záhadným způsobem a já čtvrtý díl četla v březnu 2017, si tak úplně nepamatuji jak se osud hlavních postav vyvíjel. No budu si to muset osvěžit.
Ivana2342 následuje Není cesty zpět.

21.11.2018

1 2 3 4 5 6