Percabethka Percabethka komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Bylo zajímavé se po tolika letech vrátit zpátky do světa Divergence. Tu jsem si už bohužel skoro vůbec nepamatovala a tak jsem po celou dobu čtení Čtyřky prolistovávala všechny díly trilogie, abych si připomněla některé věci, které mi kvůli zapomenutým souvislostem nedávaly smysl. Ačkoli mi hodně vadilo násilí na začátku knihy (a vím, že jsem s tím měla problém už v Divergenci :D), celkově se mi kniha líbila a přečíst si situace nejdřív z Trisina a potom i z Tobiasova úhlu pohledu bylo vážně super :)

01.05.2017 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Válka s mloky je sice geniálně a hrozně hezky napsaná, ale čte se neskutečně pomalu a navíc mi vadila absence nějakého hlavního hrdiny... Jsem ráda, že už to mám za sebou :D

28.04.2017 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Když jsem si všimla, že jsem na poslední stránce, hrozně jsem se lekla - protože tohle přeci nemůže být úplný konec! :D
Všechny povídky byly úžasné - nejvíc samozřejmě ty poslední dvě s Kaider ❤❤ A vážně mě dostalo, že autorka udělala z Cinder v povídce Malá androidka tu mořskou čarodějnici :D i když podstatně hodnější, ale stejně :D
Každopádně mi bude celá tahle série hrozně chybět a plánuji si dát brzy re-reading (hned co příběh trošku pozapomenu) ❤

22.04.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

V každé dobré knize musí být nějaký vtipálek, který vždycky odlehčí i tu nejstresovější situaci, viď, Thorne? :D ❤
SPOILER
Jsem ráda, že se zase propojila dějová linka Kaie a Cinder :)

Měsíční kroniky - omalovánky Měsíční kroniky - omalovánky kolektiv autorů

Úžasné omalovánky ❤ Když si je vybarvuji, mám pocit, jako by příběh Cinder a jejích přátel vůbec neskončil :)
Navíc je každý obrázek doplněn buď úryvkem z knihy nebo textem od Marisy Meyer, ve kterém se vždycky dozvíme nějakou zajímavost ohledně vzniku postav, míst a vlastně celé série ❤

Winter Winter Marissa Meyer

Celá tahle série byla naprosto dokonalá ❤
Miluji pohádky a tohle je asi nejlepší retelling, jaký jsem kdy četla. A spojení pohádek a sci-fi byl taky brilantní nápad :) Od prvního dílu až po poslední stránku Winter jsem měla moc ráda všechny hlavní postavy (což se mi úplně vždycky nestává) a jsem vážně šťastná, že vyšla ještě povídková kniha o jejich dětství, jinak nevím, jak bych se vypořádala s tím, že je vážně konec.
SPOILER
Jediné, co bych vytkla, je to, jak autorka zmrzačila většinu hlavních hrdinů - Scarlet a Thornemu chybí prsty, Winter je blázen a Jacin od ní má prokouslé rameno, z Vlka je mutant a Cinder je kyborg. Celou dobu jsem čekala, že Cinder na měsíci nějak opraví a bude z ní zase člověk, ale nějak mi to nevyšlo... :'( :D
KONEC SPOILERU

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jako doplnění a dovysvětlení příběhu Cinder, Scarlet, Cress a Winter je to fajn, ale jinak se mi moc nelíbila... Hlavně mi tu nebyla sympatická žádná postava, ani Levana, přestože se z ní autorka snažila udělat chudinku, která se stane zlou jen proto, že jí nikdo nemá rád...

08.04.2017 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

První díl byl sice lepší, ale i tak to bylo naprosto dokonalé ❤❤

31.03.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Dokonalá knížka ❤❤❤ četla se v podstatě úplně sama a navíc hrozně rychle... A sci-fi retelling klasických pohádek? ❤ Myslím, že se jednoznačně řadí mezí mé nejoblíbenější série :)

28.03.2017 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... ♥♥♥

22.03.2017 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Ze všech knížek s Doctorem, které jsou přeložené do češtny, je tahle podle mě nejhorší.
To, že děj místy nedává smysl, nevadí - je to přeci Doctor :D - ale tohle je nový level nesmyslnosti...
Normáně bych knize dala 2*, ale jednu přidávám, protože... protože Doctor ♥

18.03.2017 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná knížka ❤❤ rozhodně je to #mustread :) Tentokrát jsem jí četla kvůli povinné četbě, ale určitě se k ní ještě vrátím... Je úžasně vtipná a miloučká :)
Jediné, co bych vytkla, jsou ty romantické scény - kdyby je Jirotka nahradil dalšími vtipnými částmi, bylo by to dokonalé :)

16.03.2017 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Ten autor je šílenec :D Pasáže, ve kterých se obracel na čtenáře byly tak divné, až byly vtipné :D
Celkový dojem z knihy mám dobrý, byla zajímavá a místy napínavá. Přesto tam bylo několik nedotažených věcí a možná bych na autorově místě popisovala víc lóže a magický svět, místo obsáhlých popisů Paříže, které někomu, kdo tam nebyl, asi nic moc neřeknou a Pařížané je znají, takže je také nepotřebují...
Konec byl navíc na můj vkus trochu uspěchaný a epilog, který s původním moc příběhem nesouvisel, se mi tam nehodil...

12.03.2017 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Tohle bylo... hóódně zvláštní :D Kniha byla promyšlená a čtivá, líbila se mi propracovaná technika budoucnosti i samotný nápad s megavěží. Z postav jsem si oblíbila nejvíc Avery, tak mě celkem zajímá, jak to s ní dopadne, ale další díl číst nehodlám - na to to na mě bylo moc "násilné a úchylné" :D

08.03.2017 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Delirium má sice zajímavý a originální nápad, ale je zaroveň hrozně předvídatelné... Lena mi moc nesedla, tak snad se to v dalších dílech zlepší...

06.03.2017 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Když jsem Zlatý kompas poprvé otevřela, říkala jsem si, že po těch YA v ich-formě, které jsem v poslední době četla asi nejvíc, mě tahle knížka nebude bavit. Opak je ovšem pravdou.
Díky svižnému tempu a vtipným částem se knížka četla v podstatě sama a ještě víc mě začala bavit, když jsem se dostala k části, kde říkají, že Alethiometry jsou z Prahy ♥
SPOILER
Jediné, co bych chtěla vytknout, je ten konec. Zabijí jí nejlepšího kamaráda, ale ona jen sleduje svoje rodiče a pak ho tam nechá jen tak ležet a odejde si? Vážně?
Kromě téhle části je ale kniha skvělá a mohu jí jen DOPORUČIT :)

22.02.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knížku jsem už četla, tolikrát, že se to ani nedá spočítat ♥ Kdyby nebyla tak kraťoučká, řekla bych, že je to moje nejoblíbenější knížka vůbec :)

20.02.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Naprosto dokonalá knížka ❤ Sice si na konci podle mě vybrala špatně, ale snad ještě změní názor :D
Nemůžu se dočkat dalších dílů!!

17.02.2017 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Tohle bylo depresivní i na Dickense... Naštěstí jen první čast knihy :D Ale bylo to krásné, hlavně styl psaní a pohádkový konec ❤ Charles je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů.

16.02.2017 5 z 5

Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Douglas Adams

Sice jsem to od Douglase čekala něco vtipnějšího, ale stejně to bylo super.

03.02.2017 5 z 5