Percabethka Percabethka komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Pusheen je prostě sladká ❤ měla jsem to přečtený za pár minut, ale pobavila mě - některé stránky jsem si fotila (měla jsem jí z knihovny), abych se na ně mohla podívat až mi bude smutno :D

24.12.2016 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Můj nejoblíbenější díl z celé série :) Protože jsou tam ty nejhezčí části - třeba s tou květinou, kování Brisingru a tak :) A taky je to jediný díl, u kterého jsem se ani chvíli nenudila :D

24.12.2016 5 z 5

Vězení svobody Vězení svobody Michael Ende

Nemůžu uvěřit, že tenhle nesmysl napsal Ende... :'( Ende!! Po Nekonečném příběhu a Momo je to velké zklamání...

23.12.2016 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle kniha mi, nevím proč, hrozně připomínala Ten, kdo stojí v koutě. Nejsem si úplně jistá, čím to bylo. Asi tím, že se obě četly rychle a úplně sami (těch 520 stran jsem přečetla za 3 večery) a pak proto, že přestože bych je rozhodně nezařadila mezi mé nejoblíbenější knihy (to ani náhodou :D), měly v sobě silné vnitřní kouzlo, díky kterému tak nějak vyčnívají z té hromady knih, které jsem přečetla.
Moc se mi líbilo, že vypravěckou byla Smrt. Oblíbila jsem si jí z celého příběhu asi nejvíc. Na to, že je to smrt, měla celkem něžný a milý humor :D. A pak byly super ty zvýrazněné části (Slova z Dudenova slovníku, důležité rozhovory, poznámky Smrti nebo různé doplňky).
Nemyslím si, že se k ní někdy vrátím, hlavně asi proto, že období druhé světové války nemám moc ráda, ale když se mě na ní někdo zeptá, rozhodně mu jí doporučím :)

22.12.2016 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Příběh byl nádherný, i když mě moc nebavily části s Roranem, a plný filosofických otázek :) Celkem mě překvapil ten konec, ale Paolini v Poděkování psal, že by rád napsal ještě něco z světa Alagaësie, takže konec bude možná ještě úplně jiný :)
Každopádně se mi po Alagaësii bude hodně stýskat a někdy si rozhodně dám re-reading ♥

18.12.2016 5 z 5

Hamlet, dánský princ Hamlet, dánský princ William Shakespeare

Nádherná hra a překlad Martina Hilského je naprosto dokonalý ♥

07.12.2016

Malý a Velký testament Malý a Velký testament François Villon

Ze začátku jsem vůbec nechápala, co se to děje, ale když jsem se na knihu začala plně soustředit, verše mi začaly dávat smysl... Takže jsem jí otevřela zase na začátku a na druhý pokus se mi kniha velmi líbila :)

31.10.2016 5 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

1* dávám za to, že je to o knihách, jinak je to neskutečně nudné a postavy se chovají strašně -.-

22.10.2016 1 z 5

Nechápu, jak mohli jeden rok shrnout do 4 stránek... Celkově to mělo spoustu chyb, ale jsem ráda, že jsem se zase mohla vrátit do světa HP ❤❤ proto ty 4*

05.10.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Úžasná knížka, ale musím strhnout jednu hvězdičku za 'úchylné' části, které mě neskutečně štvaly... Doufám, že další díly vyjdou už brzy :D

22.09.2016 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Krásná knížka ♥♥♥

24.08.2016 5 z 5

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

Přetrpěla jsem všechny ty nechutný části a oni nedodělají konec?? Vážně? VÁŽNĚ?! :/ Když ale pominu otevřený konec a tý odporný části, bylo to super :) Chtělo by to další díl...

23.08.2016 4 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Vážně, vážně nevím, proč to vlastně čtu...
SPOILER (asi):
Pořád tam někdo umírá, křupe, kladou tam vajíčka do lidí a kanibalismus či požírání domácích mazlíčků je na denním pořádku...To tvoří podstatnou část děje.
KONEC SPOILERU
Jediný důvod, proč si přečtu i poslední díl je, že chci vědět, jak to dopadne. Kdyby totiž autoři vynechali ty "prasárny", byl by to úžasný příběh...

20.08.2016 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Vážně nevím, co na tom všichni vidí... :/ Za mě jedna z nejhorších sérií jakou jsem kdy četla.

20.08.2016 odpad!

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Naprosto úžasný ❤❤
SPOILER: Jsem ráda, že se i Sofie dočkala šťastného konce ❤❤❤

16.06.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Naprosto kouzelný ❤ jen mě trochu zklamal ten konec, protože Sofie je moje nejoblíbenější postava, ale i tak to bylo užasný ❤❤❤

09.06.2016 5 z 5

Spudveč! aneb 70 000 světelných let Spudveč! aneb 70 000 světelných let Mark Haddon

Sci-fi čtu pořád, ale tahle knížka mě nevím proč nebavila a nakonec jsem jí ani nedočetla :(

29.05.2016 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Celý příběh i postavy připomínají Drakii :)

29.05.2016 4 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks) Robert Louis Stevenson

Úžasné komiksové zpracování ještě úžasnější knihy :)

26.05.2016 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Autorka má naprosto odlišné názory na život než já, navíc je kniha nudná a má poměrně předvídatelný děj...

18.04.2016 2 z 5