Vězení svobody

od:


KoupitKoupit eknihu

Michael Ende se proslavil románem Nekonečný příběh. V osmi příbězích této povídkové sbírky se ocitneme v dobrodružném světě autorovy fantazie a navštívíme např. krátkou chodbu v kterémsi římském paláci, jejíhož konce nelze nikdy dosáhnout, či se pokusíme vstoupit do tajuplné vily, která vlastně neexistuje. Vedle strašidelných příběhů najdeme ve sbírce moderní pohádku o maličkém autě, které vozí uvnitř celý svět, nebo legendu o člověku, který chtěl za každou cenu dělat zázraky. Podivuhodné světy tajemných znamení a hádanek nádherně doplňují ilustrace Jiřího Štamfesta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26001/vezeni-svobody-165-26001.jpg 4.248
Orig. název:

Das Gefängnis der Freiheit (1992)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Plus, Arcadia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Lora.Greenova
06.05.2017

Některé povídky mají opravdu geniální nápad! Škoda, že těch povídek nemá alespoň deset svazků.

Hellrampage
19.01.2017

Keď som sa dozvedel, že Vězení svobody je od autora Nekonečného príbehu, čakal som krásne fantasy príbehy. A tie som aj dostal a neboli to príbehy pre deti ale dospelých. Za čo som rád, pretože autor využil priestor aj pre filozofovanie, čo vôbec nebolo na škodu. Najviac sa mi páčila prvá a posledná poviedka (Dlouhé cesty cíl a Legenda o Ukazateli) - obe sú zamerané na život jednej osoby, ktorá počas svojho života prejde viacerými premenami. Mimo nich sa mi páčili poviedky s rôznymi zmenami dimenzií, či už ich charakterizovali dvere, chodba či auto. Pán Ende má výbornú fantáziu a som naozaj rád, že sa kniha dočkala krásnej úpravy s výbornými ilustráciami. 90%

Percabethka
23.12.2016

Nemůžu uvěřit, že tenhle nesmysl napsal Ende... :'( Ende!! Po Nekonečném příběhu a Momo je to velké zklamání...

Atalera
07.01.2015

Povídky plné fantazie, určitě stojí za přečtení.

Muflonius
31.03.2014

S neskutečnou fantazií, kterou tento autor oplývá, maluje ještě neskutečnější příběhy tajemství a touhy po nepoznaném. I když je znám svým Nekonečným příběhem, který jsem si po přečtení těchto povídek prostě musel pořídit, a dalšími dětskými knihami, jeho pero zvládne zpracovat i dospělou duši a to se snouvou (nočněmůrovou) lehkostí. Chtěl bych vidět chodbu v jednom římském paláci, zaplnit poslední bílé místo na mapě světa a procházet snovou krajinou s úkolem, který snad ani nemá počátku. Skvělé.

minirock
26.10.2013

Zřejmě jsem nebyl při čtení těchto povídek v tom správném rozpoložení, mě prostě nějak neoslovily. Ne, že by mě úplně nebavily, knížku jsem dočetl protože nemám ve zvyku knihy nedočítat když mě nebaví, ale nechytlo mě to. Někdy se to stává.

Ikkju
30.11.2011

Vtipný je nápad kdy má italský fiátek budoucnosti kvůli nedostatku parkovacích prostor garáž sám v sobě x). Výborná je též třeba povídka o muslimovi odsouzeném k svobodnému rozhodnutí. Autor má velkou fantazii a umí do ní čtenáře zavést (není se co divit, vždyť z jeho pera vyšel i Nekonečný příběh).