Děvčátko Momo a ukradený čas

od:

Děvčátko Momo a ukradený čas

Podivuhodné vyprávění z pera autota světoznámého Nekonečného příběhu. Nevšední vyprávění o děvčátku Momo, které přemohlo zloděje času. Díky její veliké odvaze tak lidé opět nabyli ztracenou schopnost čas vnímat. Mimořádná kniha, plná poetiky a napětí, je psaná strhujícím jazykem a čtenáře zaujme už od prvních řádků.... celý text

Podivuhodné vyprávění z pera autota světoznámého Nekonečného příběhu. Nevšední vyprávění o děvčátku Momo, které přemohlo zloděje času. Díky její veliké odvaze tak lidé opět nabyli ztracenou schopnost čas vnímat. Mimořádná kniha, plná poetiky a napětí, je psaná strhujícím jazykem a čtenáře zaujme už od prvních řádků. Stejně jako i u dalších knih Michaela Endeho (Nekonečný příběh) vstoupíme do světa podivuhodné fantazie. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14696/devcatko-momo-a-ukradeny-cas-14696.jpg 4.5123
Originální název:

Momo. Die seltsame Geschichte von den Zeit-Dieben und von dem Kind, das den Menschen die gestohlene Zeit zurückbrachte (1973)

Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Přidat komentář
mmh
20. března

Na rozdíl od kolegy Větra se domnívám, že pro tuto knihu je neštěstím, že Albatros pro nové vydání sáhl po překladu z roku 1979. V tomto překladu totiž chybí dvě z hlediska poselství knihy dosti klíčové pasáže (vyprávění o císaři, který chtěl postavit nový lepší svět, a rozhovor s mistrem Horou o smrti) a některé drobnosti. Je možné, že v roce 1979 vyřadila tyto části komunistická cenzura. Že však Albatros vydal znovu neúplné dílo, aniž by se namáhal na to jakkoli upozornit, je podvodem vůči čtenářům.

eromu
06. února

Tohle je podle mě spíš knížka pro dospělé než pro děti. A měla by se povinně fasovat a jednou za deset let by si ji měl každý přečíst.
Sice mi přišla trochu zbytečně natahovaná, mohla by být úspornější, ale to nic nemění na tom, že ji moje děti jednou dostanou pod stromeček.

anibeni
25. ledna

Pohádka, kterou by si měli přečíst i dospělí...

Weweuka
31.08.2016

Nám lidem se často stane, že zapomeneme, co dělá život životem a na čem opravdu záleží. Příběh děvčátka Momo nám připomíná, jak je náš čas drahocenný, a že bychom jej měli věnovat více svým blízkým (hlavně svým dětem). Nadčasový příběh!

Apollka
18.08.2016

Děvčátko Momo a ukradený čas je dodnes nejspíš mou nejoblíbenější knížkou. Momo je neobyčejná holčička, která si v novém městě najde spoustu přátel, o něž je připravena se rvát, až přijdou šedí muži.

Růžek
22.02.2016

Překrásná kniha, kterou se nebráním číst několikrát. Každému bych přála mít nějakou Momo se kterou se obyčejné stává neobyčejným...

Tezi
14.01.2016

Pohádka s poučením nejen pro děti.

fanciulla
16.01.2015

Až bude dcérka vo vhodnom veku, doporučím jej ju k prečítaniu, možno si ju prečítame spolu, príbeh má nespornú hodnotu.

Vítr
20.12.2014

Tato kniha má veliké štěstí, že nebyla po revoluci nově přeložena. Albatros sáhl po překladu paní Milady Misárkové z roku 1979, a udělal dobře! Nekonečný příběh toto štěstí neměl. Nemusím mít pravdu, ale kniha Příběh který nikdy neskončí a Nekonečný příběh se nadají srovnat, leda tak, že ta druhá se nedá číst.

inikori
20.10.2014

Kniha mne sice úplně nepohltila, ale určitě ovlivnila. Četba této knížky rozhodně není ztracený čas.

Ravabi
24.07.2014

Knížka kouzelná, námět zajímavý a k zamyšlení. Ze začátku jsem se ale trošku nudila, než jsem se dostala pořádně do děje.

paja5
08.06.2014

Musím říc, že Nekonečný příběh-Never ending story je o něco lepší, ale jinak taky cajk.

Madluska
11.10.2013

Mě Momo nakonec možná trochu zklamala. Těžko se píše o časových paradoxech bez děr, navíc chápu, že knížku Ende věnoval dětem, ale přesto... Kasiopeino předjímání budoucnosti mi pořád vrtá hlavou. Jinak ale knížka kouzelná, plná neotřelých nápadů, životních pravd a šedých mužů. :-)

akzena
02.08.2013

Sláva předmětu Literatura pro děti a mládež :)
Kouzelná knížka, zařadila se u mě hnedle vedle takových, jako jsou Mumínci, Čaroděj ze země Oz, Karlík a továrna na čokoládu atp. (těch, co jsou dle mého stejnou měrou i pro dospělé).

Ocenila jsem lehce filozofické myšlenky (nejen) o čase

Nám lidem se stále musí připomínat, že jsou to právě ty zdánlivé maličké zbytečnosti, které dělají náš život životem. Nikdy si je nenechme vzít.

K.a.a
11.04.2013

Knížka mě opravdu vtáhla, je dobré uvědomit si, že opravdu na všechno moc spěcháme, nemáme čas na radosti a jenom se zabýváme prací a starostmi...bohužel, vyžaduje to doba :(

mora.nocna
17.03.2013

tato kniha by mala byt povinnym citanim:)

i-v-u-l-a
28.10.2012

Ikdyž zdlouhavé, stojí za to si to přečíst s dětmi...uvědomí si, jak je důležité spolu trávit čas a jak je to supr! Autor si dal záležet, příběh je poutavý :) Těším se, že si to někdy se svými dětmi budeme číst :)


Autor a jeho další knihy

Michael Ende

Michael Ende
německá, 1929 - 1995

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených168x
v Právě čtených5x
v Knihotéce46x
v Doporučených22x
v Chystám se číst79x
v Chci si koupit31x