Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202265/bmid_jim-knoflik-lukas-a-lokomotiva-ema-3p1-202265.png 4 30 8

Kdo je Jim Knoflík? Jim je malý černý kluk, který se jako miminko octl v Jasmánii, ostrovním královstvíčku, jemuž vládne král Alfons Třičtvrtěnadvanáct. Kdo je Lukáš? Lukáš je Jimův nejlepší kamarád a je strojvůdcem a vlastníkem lokomotivy Emy. A tihle tři se jednoho dne vydali do světa. Ovšem tahle cesta se změnila ve velké dobrodružství – pluli po moři do Mandaly, kde slíbili císaři najít ztracenou dceru, projeli pohořím Koruna světa, Údolím soumraku a skalní bránou Ústa smrti, potkali polodraka i obra, až konečně dorazili do dračího města Žalmánie. Ale tím tohle podivuhodné putování zdaleka neskončilo!... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer , 1960

85098211
včera 5 z 5

(SPOILER) Jasmánie je královstvíčko nebo spíš takový maličký ostrůvek, na kterém žije jen několik málo obyvatel. Mimo jiné ale strojvůdce Lukáš a jeho lokomotiva Ema. A právě tam se jednoho dne zatoulá balík, ve kterém se sem víceméně omylem dostane jako miminko černé barvy pleti Jim Knoflík. Jenomže, jak tak chlapeček roste, začne být Jasmánie až moc malá, pokud by tam chtěl zůstat a žít dál. Proto se (tak trochu pod tlakem krále Alfonse Třičtvrtěnadvanáctého) tihle tři rozhodnou odejít. A tak se vydají na cestu do neznáma, která bude plná nečekaných a skvělých dobrodružství... Co přesně Jim s Lukášem a Emou zažijí, už samozřejmě popisovat nebudu, ale musím přiznat, že mne kniha dokonale a naprosto příjemně překvapila. Audio, které jsem poslouchala, načetl Jan Vlasák - a že nemělo chybu! Protože jsem si tak ten kouzelný příběh mohla užít ještě víc a líp! Doporučuji a časem se těším na autorovu další ;-).

Amifa
27.04.2022 5 z 5

Pěkný příběh

annapa
16.03.2022 5 z 5

Četla jsem s dětmi (4 a 6) a byli jsme nadšení. Byla to snad synova (4) první knížka, kdy vydržel delší text, i když ne na každé stránce byl obrázek. Pro děti velmi napínavé a zároveň srozumitelné. Škoda že nevyšla česky i pokračování!

zubabka
15.03.2021 5 z 5

Krásná knížka, kterou napsal autor s neuvěřitelnou fantazií. Všichni ji srovnávají s Nekonečným příběhem, ale podle mě se tyto dvě knížky srovnávat nedají. Nekonečný příběh ocení spíše větší děti a dospělí, ale Emu si užije i pětileté dítě. Je sice trochu napínavá, ale jako celek velice milá a pozitivní, což se o Nekonečném příběhu tak úplně říct nedá. Tam je hodně beznadějných pasáží. Postavy v Emě jsou úžasné a často velmi vtipné. Ke knížce se pořád vracíme.

nicolettkaa
05.03.2021 4 z 5

Nekonečný příběh to zrovna není, ale pořád moc hezká pohádka. Uvidíme, zda se bude i líbit "cílové skupině".

hogo
29.11.2018 5 z 5

Dobré
PS super

pivatko
17.07.2018

přečetla jsem ji dost dlouho po Nikdy nekončícím příběhu, nadchla mě fantazie autora, už si brousím zoubky na další

Delicius
02.06.2018 4 z 5

Hezká příjemná pohádka s geniálními hrdiny, prostředím a vtípky. Akorát že vedle skvostů jako je Nekonečný příběh a Vězení svobody pro mě kapku pokulhává...

vlaky německá literatura lokomotivy

Michael Ende