Satanarcheolegenialkohrozný punč přání

Punč přání je půvabný pohádkový příběh, kde havran a kocour, dvě popletená stvoření, s pomocí svatého Silvestra porazí zlé magické síly, a prolomí účinky čarovného punče…

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13972/punc-prani-satanarcheolegenialkohro-ufS-13972.jpg 4.344

Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (1989)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Arcadia

trudoš

Roztomilé vyprávění, tak jak jej umí podat jen Michael Ende. On totiž nepotřebuje k vytvoření pohádkové atmosféry příliš, stačí hodiny s prstem a kladívkem místo kukačky, pročež ještě nedoznělo ani první z pěti „Au!“ a moje šelmičky už měly jasno v tom, že to bude báječný příběh. Dlužno podotknout, že měly pravdu.
I když je to jen taková hříčka, která má daleko k dějové komplikovanosti románů Děvčátko Momo a ukradený čas, či Nekonečný příběh, nijak to nesnižuje její kouzelnost. Autorova hravá stylistika nepotřebuje ke štěstí mnoho, jednoduchá zápletka si bohatě vystačí s pouhými čtyřmi figurami, přičemž dvě z nich jsou ještě k tomu zvířata. Navíc jakmile obsadíte do hlavních rolí mluvícího havrana a kocoura, nemůžete zákonitě šlápnout vedle. To ví každé malé dítě, jak mi bylo vysvětleno. Za mě i za potomky tedy spokojenost na několik večerů, přičemž oni si užívali hašteření protagonistů a já zase Endeho slovní útoky na zkomercializovanou společnost. Co víc si od dětské literatury přát?

yaoiyuri
22.12.2017

Endeho znám jako autora Nekonečného příběhu a to, že je i autorem knihy, která se stala základem pro seriál mého dětství, je milé překvapení :)

zuzana13
29.03.2015

Doporučuji. Podle toho je seriál, který je krásný.

Market = )
04.02.2014

Oproti Příběhu, který nikdy nekončí (prostě Nekonečnému příběhu), vás Punč přání na první pohled neodradí počtem stran (Nekonečný příběh je bezva, ale na dítě je myslím opravdu trochu moc objemný...). A vážně se mi to líbilo. Přiznám se, že po letech bohužel už nevím proč přesně, ale knížka, kde je mluvící havran přece ani nemůže být špatná :-D.

Šárka_D
11.08.2013

Knížku jsem četla příbližně v 10 či 12 letech, tehdy se mi moc líbila a co si pomatuju, byla i dost vtipná.

p.anomisss
25.07.2011

Sranda. Můžu jen doporučit.

Michael Ende

Michael Ende