Hamlet, dánský princ

od:


KoupitKoupit eknihu

Shakespearův Hamlet již po čtyři staletí působí jako „zrcadlo“, které nastavuje každé době „její pravou tvář“. Hra sama však dokazuje, jak složité toto Shakespearovo zrcadlo je. Spíš než o zrcadle bychom měli mluvit o zrcadlení, složitém a proměnlivém divadelním dění, které nastoluje víc otázek, než dává odpovědí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296942/hamlet-dansky-princ-3Nr-296942.jpg 4.22422

Orig. název:

Hamlet, the Prince of Denmark

Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Atlantis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (163)

Přidat komentář
krevetinka
04. listopadu

Tohle bylo parádní, několikrát jsem se i zasmála, bavilo mě to! Shakespeare to prostě uměl - barevnost a rozmanitost jazyka a filozofické úvahy o životě, to mu nikdo nezapře.

StephenKingje
20. října

Úžasně dílo, u kterého jsem se chytl hned ze začátku. Skakespearův jazyk je neuvěřitelný a způsob, jakým si s ním hraje, je mistrovský. Navíc užásný překlad Martina Hilského. Co více si přát?

HODNOCENÍ: 10/10

Haubíslav
20. října

Četl jsem v češtině i v angličtině a musím říct, že to jsou docela dva odlišné světy.
Co se mi na příběhu líbí nejvíc je to, kolik se toho skrývá pod pokličkou. Pokud se zamyslíte nad jednotlivými postavami, i nad postavami vedlejšími, objevíte různá, tragická tajemství.

ondra1995
04. října

Nemůžu říci, že bych knihu nedokázal odložit, ale některé části jsou opravdu vydařené. Místy je těžší rozumět. Závěrečné vyvrcholení se odehraje velmi rychle.

kykiryki28
27. září

HAMLET je za mě nejlepší Shakespearova divadelní hra. Prostě klasika...

Pjefa
11. září

Klasika, kterou mám fakt ráda! Některé části dokážu číst dokola a dokola a neustále mě něčím překvapují a fascinují. Zároveň je zajímavé porovnání překladů této knihy. Každé uplně jiné, ale každé svým stylem pěkné. Určitě doporučuji! :) Hlavně pokud máte zálibu ve čtení divadelních her.

Edice
10. září

Nebylo to něco, co bych hltala anebo pravidelně vyhledávala, ale několikrát jsem byla porůznu překvapená a uznávám, že mě kniha vlastně i bavila.

Lujza031
09. září

Četla jsem na střední a klidně si přečtu i dnes. Poutavé a smutné. Viděla jsem hru i v divadle, došlo mi, že je téma stále aktuální a zajímavé.

hu_87
06. září

Uvažuju, že si jí přečtu znovu.

TheMelorry
26. července

Klasika, která neomrzí. Z příběhu o Hamletovi a království Dánském přímo mrazí.

Adele02
21. července

Prostě Hamlet. Z těch intrik až mrazí.

meluzena
02. července

Kratičké dílko s řádně zašmodrchanou zápletkou a tragickým finále.
Nadčasové myšlenky mohou po čtyřech stoletích znít trochu pateticky, nicméně ve skvělém překladu Martina Hilského patos ztrácejí a zní jako hluboké, vskutku nadčasové pravdy (pokud se nechcete zaškobrtávat na archaických výrazech a větné stavbě, směle sáhněte právě po tomto překladu do současné češtiny).

Michal156
01. července

Velice dobré drama. Jen je třeba číst v překladu od prof. Hilského. Poprvé jsem četl v překlasdu od J. V. Sládka a kniha nebyla zdaleka tak čtivá.

marketa262
26. května

Pokud si dobře pamatuju, jde o mé druhé drama - první bylo Harry Potter a prokleté dítě. Obecně dramata, ačkoli mám divadla velmi ráda, nevyhledávám a moc je nemusím. Tato kniha mi však vzala dech! Naopak se mi divadelní zpracování velmi líbilo, vykročila jsem ze stereotypu, a monology postav byly výborné! Kniha určitě vede k zamyšlení.

ellen3414
17. května

Hamlet je mega savage.

DracoMalfoy
08. dubna

Bylo to vtipné, smutné a dramatické, a to i přesto, že jsem znala konec. Troufám si říci, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ráda si od tohoto autora. přečtu něco dalšího. Určitě doporučuji do povinné četby.

verulik196
04. dubna

Poměrně čtivé a zajímavé drama. V rámci povinné četby (ale určitě i mimo ni) skvělá volba.

Kuža007
03. dubna

Dokonalé drama o pomstě.

Marůš13
01. dubna

Druhá knížka, kterou jsem od Shakespeare četla a byla úžasná! Nečekala jsem, že se mi to bude tak dobře číst. Shakespeare se dostává na můj list oblíbených spisovatelů. Velice doporučuji.

Kira128
20. března

První setkání se Shakespearem a bylo naprosto neskutečné. Opravdu se mi to líbilo.
Mockrát děkuji povinné četbě, která mě k němu dohnala.
Teď už konečně vím, kdo je to ten "známý" Hamlet, a mohu společně s mými přáteli čtenáři obdivovat Shakespearovu tvorbu.

petrous90
13. března

stará dobrá klasika :)

lukas.com
25. února

Kniha, na jejímž konci čeká více otázek, než jich bylo na začátku. Úžasná kniha

blonde_elis
16. února

Skvělé dílo, četla jsem ho jako povinnou četbu a bohužel trochu ve spěchu, takže možná kdybych si na Hamleta někdy v budoucnu našla víc času a otevřela ho znovu, zvládla bych to všechno zpracovat ještě trochu lépe. I tak ale Shakespeare je prostě zlatá klasika, která na mě udělala dojem.

RemiBlack
12. února

2018/7
Dobré, známé, fajn mít přečteno. Ale ten jazyk!

Simona02
04. února

Jedna z najznámejších divadelných hier slávneho spisovateľa Williama Shakespeara. Skvelá tragédia a aj po stovkách rokov stále dokáže ohromiť čitateľa. Byť, a či nebyť.. to je otázka!

Eaa
28. ledna

Klasika od Shakespeara no... ale do čtení jsem se musela nutit. Ale je pravda, že některé myšlenky mě donutily k zamyšlení.

Lokina
09. ledna

Být či nebýt...jedna z nejznámějších vět. U mě to bylo, mám či nemám Hamleta si vzít k maturitě? Rozhodla jsem se, že Hamlet je dílo, které jen tak něco nepředčí a jen tak nějaké dílo jako je Hamlet, nebude v dohledné době napsáno. Četla jsem Hamleta delší dobu, musela jsem mít čas všechno to pobrat, ale když jsem to dočetla, nelitovala jsem. Hamlet je těžké dílo, plné hutných myšlenek a citátů a každý si tam něco najde.

Pohodová
07.12.2017

Chystám se si někdy tuto knihu precist

LucyDvorska
28.11.2017

Trošku zamotaný příběh, chce to mít klid na čtení a hlavně se soustředit. Jinak je kniha zajímavá a v tiché místnosti, kde se na knihu můžete soustředit, i čtivá. Čtena jako povinná kniha k maturitě, ale časem si ji ráda přečtu znovu.

Yarwen
08.11.2017

Jednoduchý, ale slavný klasický kousek o cti, zradě a pomstě. Četl jsem a čekal, kdy přijde to nadšení a zážitek jako u Romea a Julie, ale nic nepřišlo. Navíc s blížícím se závěrem paní Smrt máchá se svou kosou až v příliš širokém záběru, tohle Shakespeare na můj vkus trochu přepískl. Dávám nakonec 52% s tím, že to, co knížku vytahuje nad průměr, jsou kapky moudrosti, jež autor tu a tam v textu utrousil a z nichž některé jsem si opsal do svého "deníčku moudrých vět".