Percabethka Percabethka komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Úžasný a dojemný příběh, přečetla jsem za jeden den a jistě se k němu znovu vrátím :)

08.04.2016 5 z 5

Dětství a mládí Ježíšovo Dětství a mládí Ježíšovo Jakob Lorber

Úžasná kniha

04.04.2016 5 z 5

Bella a Sebastián Bella a Sebastián Nicolas Vanier

Ze začátku jsem se do ní nedokázala začíst, ale asi v půlce mě začala bavit. Jen tam byly na můj vkus moc podrobně rozepsané nudné pasáže o přecházení ledoců, průsmyků aj.

11.03.2016 4 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Předchozí díly byly úžasný, ale tenhle se mi moc nelíbil, navíc mi nepřišel jako sci-fi, ale jako nějaká romantická blbost.
*SPOILER*
Doufám, že nějak oživí Marvina, měla jsem ho ze všech nejradši...

20.02.2016 3 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Úžasná knížka, daleko lepší než Závoj smutku a Dálecká generace :)

05.02.2016 5 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Skvělý, jen mi tam hrozně vadil překlad sonického šroubováku - Sonáč? Jako vážně? :/ 11th je sice proslulej svejma žjóva slovama, ale tohle bylo moc :D

05.02.2016 4 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Chudá holka a bohatej kluk, co se nejdřív snaží zabít a přitom jsou do sebe zamilovaný. Super :/
Hlavní hrdinka navíc zrovna nečiší inteligencí.
Pokud chcete řeckou mitologii, přečtěte si radši PERCYHO JACKSONA :)

02.02.2016 odpad!

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvělá série

02.02.2016 4 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Myslím, že úplně chápu, proč si jí Rowlingová tak oblíbila ♥

02.02.2016 5 z 5

Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska Václav Čtvrtek (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Je krátká, ale přitom krásná. Četla jsem jí snad 30krát

31.01.2016 5 z 5

Malý kouzelník a velká pětka Malý kouzelník a velká pětka Uwe Kant

Když jsem ještě neuměla číst, nutila jsem mamku, aby mi jí četla pořád dokola :D milovala jsem jí :*

31.01.2016 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Téma knihy se mi líbilo, navíc jsem ji měla přečtenou za jeden večer, ale hlavní hrdinka mi nesedla... Lehce nelogická oddechovka :)

31.01.2016 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Užasná, smutná, dojemná. Rozbrečela mě a ne jednou. DOPORUČUJI :)

24.01.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kdybych měla možnost oživit jednu jedinou postavu ze všech knih, které jsem kdy četla, pak bych si vybrala Heathcliffa - abych si s ním mohla osobně vyřídit, jak se choval k ostatním! :D Vím, že ho částečně ovlivnilo to, jak ho Kateřinin otec rozmazloval a ostatní se k němu naopak chovaly hrozně, ale i tak. Nesnášela jsem ho a Kateřinu taky. Ostatní postavy jsem měla ráda, ale protože se celý příběh týkal hlavně Heathcliffa a Kateřiny, knihu to nezachránilo. A nepřidávala tomu ani ponurost, která celou knihu protkávala. Za mě jedna z nejhorších knih co znám.

24.01.2016 1 z 5

Brána času Brána času Pierdomenico Baccalario

Moje první fantasy série ♥ četla jsem jí, když mi bylo 8 a pamatuju si, že jsem brečela ještě několik dní potom, co jsem dočetla 6. díl, kvůli tomu, že v ČR není další pokračování :'( :D

23.01.2016 5 z 5

Londýnská mise Londýnská mise Peter Schwindt