Malý bílý koníček

Dobrodružné fantasy pro děti o Marušce Merryweatherové, která se spolu se svou vychovatelkou musí odstěhovat z Londýna na venkov. Tady na ni čeká zcela nový svět, plný tajemství, jež po kouskách odhaluje.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26279/maly-bily-konicek-26279.jpg 4.4195

The Little White Horse (1946)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Malý bílý koníček

NightShade
19.08.2018

Kdybych první četla knihu, určitě by to bylo fajn. Jako dětská kniha je to naprsoto svkělé, kdy se zobrazuje, jak dobro vítězí nad zlem. Marušce pomáhají zvířátka, jako by byli lidé. Bylo zde o mnoho víc zápletek, než ve filmu. Určitě ji později budu předčítat maličkým. Moc se mi líbí, že kapitoly jsou rozdělené ještě na podkapitoly. Maličké ilustrace jsou také povedené. Přišlo mi, že čím víc se kniha blížila ke konci, tím rychleji děj ubíhal. Postavy byly naprosto dokonale promyšlené a každá z nich měla skvělý charakter. Oči mi jen klouzaly po řádkách samy. Svoje kouzlo má. Určitě potěší hodně malých holčiček.

Naias
16.06.2018

Celý príbeh bol v podstate o napravovaní chýb z minulosti, či už spred stoviek alebo spred dvadsiatich rokov, čo by bolo fajn, len keby to nebolo čím ďalej tým viac sladené a čierno-biele. Malo to pôsobivú a zo začiatku ozaj čarovnú atmosféru, ktorá sa žiaľ postupne začala vytrácať. (A nechýbalo ani klasické pripomenutie, ako Angličania Francúzov „milujú“.)
Pri čítaní ma trochu rušilo, že prekladateľka má mierny problém so spisovnou slovenčinou a dokonca si občas mýli aj význam slov (sklo nebýva kryštálové, ale krištáľové a lucernou sa nesvieti, ale kŕmi sa ňou dobytok).
A jedno som nepochopila – načo tam vlastne bol ten biely koník?

IngeeK
30.03.2018

Kniha mého dětství. Už jako malá jsem se k této knize ráda a často vracela, z knihovny jsem ji měla půjčenou snad pětkrát. I když starší, pořád jsem si pamatovala příběh, který mě tak nadchnul, že jsem pak byla šťastná, když jsem dostala vlastní knihu a mohla jsem si ji po letech zase přečíst. Dnes už jsem ji četla snad po desáté v životě, ale přesto mě ten známý příběh nenudil. Poznámky jsem si k tomu zapsala jen tyto:
Přibližně do 50té stránky mi trochu nešlo přes jazyk ty hromady popisu a kapitoly rozdělené do podkapitol, ale brzy jsem si zvykla a příběh pak už jel jak po másle. Později v knize byly už některé popisy i příjemné a krásně vybarvující. Například popisy bohatých jídel mi dělaly opravdu chutě. :)
Další, co mi přišlo spíš líto, že v českém vydání má kniha poměrně dost tiskových chyb, které mě trochu rušily ve čtení...
Film jsem neviděla, jen jsem kdysi zhlédla seriál (je v nich rozdíl?), ale vůbec mě nenadchnul, spíš mi bylo líto, že už to bylo něco jiného, než příběh, který jsem z dětství tak dobře znala.
Jinak je to nádherný pohádkový příběh, milý a trochu snový a hlavně nezapomenutelný.

Morgaine07
12.02.2018

Úžasný obal a fantastický příběh o Marušce. Knihu jsem moc chtěla poté co jsem viděla film kletba měsíčního údolí. Knihu jsem přečetla o Silvesterua ani chvilku jsem se nenudila.

helusa2
04.02.2018

Dovolím si ještě jeden komentář, neboť mi to nedá, abych se s Vámi nepodělila o zážitky z druhého přečtení - tentokrát jsem knížku četla před spaním dětem.
Moc jsem chtěla, aby ji děti poznaly, zvlášť poté, co jsme se koukli na film Kletba Měsíčního údolí. Byla jsem z něj nesmírně zklamaná, protože postavy byly vykresleny úplně!!! jinak než v knize, děj nebyl jen osekán (to je ve filmu pochopitelné a nutné), ale velmi pozměněn a některé zásadní postavy tam prostě vůbec nebyly...
Když jsme začali číst, byla jsem na rozpacích, zda ten starobylý jazyk a velice popisný styl děti zvládnou... Dneska je doba rychlá a zkratkovitá... Ale vlastní krev nezklamala :-D Děti se spontánně ptaly na slova, kterým nerozuměly a zcela mě odzbrojila ta nejmladší, když uprostřed sice barvitého, ale celostránkového popisu prostředí prohlásila: "Tam to muselo být nádherné..." :-D
Doporučuji tedy především pro společné chvíle a čtení - určitě to stojí za to!!! Chytlo to nejen jemnou a citlivou prvňačku, dvanáctiletou rozjitřenou puberťačku, ale i desetiletého chachara, co má jinak nejradši Rychlé šípy :-D

Adelaide777
20.10.2017

Krásný a dojemný příběh, který nás zavede do světa plného kouzel a tajemných bytostí :-)

helusa2
14.10.2017

To bylo tak kráááásnéééé!!! Pohlazení pro duši... Je to pohádka s velkým P, dojemně jednoduchá, jednoduše předvídatelná a předvídatelně dojemná - ale nádherná a čistá... Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla :-)

gleti
05.07.2017

Přiznám se, že jsem knihu koupila po shlédnutí seriálu, což bohužel ovlivnilo mé pocity. Protože, jestli se mi seriál líbil, tak kniha je ještě lepší. Sympatičtí hrdinové a nádherné prostředí Je obohaceno větší než malou porcí poezie a tajemna.

zfilmováno sirotci

Autoři knihy