Malý bílý koníček

Dobrodružné fantasy pro děti o Marušce Merryweatherové, která se spolu se svou vychovatelkou musí odstěhovat z Londýna na venkov. Tady na ni čeká zcela nový svět, plný tajemství, jež po kouskách odhaluje.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26279/maly-bily-konicek-26279.jpg 4.5183

The Little White Horse (1946)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Computer Press (CPress)

NightShade

Kdybych první četla knihu, určitě by to bylo fajn. Jako dětská kniha je to naprsoto svkělé, kdy se zobrazuje, jak dobro vítězí nad zlem. Marušce pomáhají zvířátka, jako by byli lidé. Bylo zde o mnoho víc zápletek, než ve filmu. Určitě ji později budu předčítat maličkým. Moc se mi líbí, že kapitoly jsou rozdělené ještě na podkapitoly. Maličké ilustrace jsou také povedené. Přišlo mi, že čím víc se kniha blížila ke konci, tím rychleji děj ubíhal. Postavy byly naprosto dokonale promyšlené a každá z nich měla skvělý charakter. Oči mi jen klouzaly po řádkách samy. Svoje kouzlo má. Určitě potěší hodně malých holčiček.

Naias

Celý príbeh bol v podstate o napravovaní chýb z minulosti, či už spred stoviek alebo spred dvadsiatich rokov, čo by bolo fajn, len keby to nebolo čím ďalej tým viac sladené a čierno-biele. Malo to pôsobivú a zo začiatku ozaj čarovnú atmosféru, ktorá sa žiaľ postupne začala vytrácať. (A nechýbalo ani klasické pripomenutie, ako Angličania Francúzov „milujú“.)
Pri čítaní ma trochu rušilo, že prekladateľka má mierny problém so spisovnou slovenčinou a dokonca si občas mýli aj význam slov (sklo nebýva kryštálové, ale krištáľové a lucernou sa nesvieti, ale kŕmi sa ňou dobytok).
A jedno som nepochopila – načo tam vlastne bol ten biely koník?

IngeeK

Kniha mého dětství. Už jako malá jsem se k této knize ráda a často vracela, z knihovny jsem ji měla půjčenou snad pětkrát. I když starší, pořád jsem si pamatovala příběh, který mě tak nadchnul, že jsem pak byla šťastná, když jsem dostala vlastní knihu a mohla jsem si ji po letech zase přečíst. Dnes už jsem ji četla snad po desáté v životě, ale přesto mě ten známý příběh nenudil. Poznámky jsem si k tomu zapsala jen tyto:
Přibližně do 50té stránky mi trochu nešlo přes jazyk ty hromady popisu a kapitoly rozdělené do podkapitol, ale brzy jsem si zvykla a příběh pak už jel jak po másle. Později v knize byly už některé popisy i příjemné a krásně vybarvující. Například popisy bohatých jídel mi dělaly opravdu chutě. :)
Další, co mi přišlo spíš líto, že v českém vydání má kniha poměrně dost tiskových chyb, které mě trochu rušily ve čtení...
Film jsem neviděla, jen jsem kdysi zhlédla seriál (je v nich rozdíl?), ale vůbec mě nenadchnul, spíš mi bylo líto, že už to bylo něco jiného, než příběh, který jsem z dětství tak dobře znala.
Jinak je to nádherný pohádkový příběh, milý a trochu snový a hlavně nezapomenutelný.

Morgaine07

Úžasný obal a fantastický příběh o Marušce. Knihu jsem moc chtěla poté co jsem viděla film kletba měsíčního údolí. Knihu jsem přečetla o Silvesterua ani chvilku jsem se nenudila.

helusa2

Dovolím si ještě jeden komentář, neboť mi to nedá, abych se s Vámi nepodělila o zážitky z druhého přečtení - tentokrát jsem knížku četla před spaním dětem.
Moc jsem chtěla, aby ji děti poznaly, zvlášť poté, co jsme se koukli na film Kletba Měsíčního údolí. Byla jsem z něj nesmírně zklamaná, protože postavy byly vykresleny úplně!!! jinak než v knize, děj nebyl jen osekán (to je ve filmu pochopitelné a nutné), ale velmi pozměněn a některé zásadní postavy tam prostě vůbec nebyly...
Když jsme začali číst, byla jsem na rozpacích, zda ten starobylý jazyk a velice popisný styl děti zvládnou... Dneska je doba rychlá a zkratkovitá... Ale vlastní krev nezklamala :-D Děti se spontánně ptaly na slova, kterým nerozuměly a zcela mě odzbrojila ta nejmladší, když uprostřed sice barvitého, ale celostránkového popisu prostředí prohlásila: "Tam to muselo být nádherné..." :-D
Doporučuji tedy především pro společné chvíle a čtení - určitě to stojí za to!!! Chytlo to nejen jemnou a citlivou prvňačku, dvanáctiletou rozjitřenou puberťačku, ale i desetiletého chachara, co má jinak nejradši Rychlé šípy :-D

Adelaide777
20.10.2017

Krásný a dojemný příběh, který nás zavede do světa plného kouzel a tajemných bytostí :-)

helusa2
14.10.2017

To bylo tak kráááásnéééé!!! Pohlazení pro duši... Je to pohádka s velkým P, dojemně jednoduchá, jednoduše předvídatelná a předvídatelně dojemná - ale nádherná a čistá... Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla :-)

gleti
05.07.2017

Přiznám se, že jsem knihu koupila po shlédnutí seriálu, což bohužel ovlivnilo mé pocity. Protože, jestli se mi seriál líbil, tak kniha je ještě lepší. Sympatičtí hrdinové a nádherné prostředí Je obohaceno větší než malou porcí poezie a tajemna.

Rosa123
16.05.2017

Knihu jsem dostala jako malá a maminka mi jí večer četla, já si jí zamilovala i doteď - příběh je kouzelný, autorka perfektně popisuje jednotlivé postavy, krajinu či interiér zámku. Můžu ji přečíst kolikrát chci, a nikdy mě neomrzí :-)

Anett05
17.04.2017

Naprosto kouzelná kniha. Tento příběh mě naprosto unesl. Doporučuji všem holčičkám přečíst.

Richelle
09.03.2017

Když jsem byla malá, četla mi jí maminka před spaním. Kniha se mi vždycky líbila, ale mamce se líbila víc než mě. Přímo si jí zamilovala a chtěla mi jí číst každý večer. Teď, po letech jsem vzala knihu opět do ruky a začala číst. Přečetla jsem si jí a pamatuji si ji tak, jako když jsem byla malá. Krásná kniha.

dancadragneel
06.03.2017

Kniha mého dětství, která mě prostě okouzlila. Je to kouzelný příběh, který by si měla přečíst každá malá dívka.

Lanisa1966
04.02.2017

Milý holčičí příběh. Doporučuji všem náctiletým.

HermionaKnihom
28.07.2016

Tahle knížka je prostě úplně kouzelná.

Sluncie
16.05.2016

Stylem psaní je to ta nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla.Barvitá,veselá,napínavá,plná naděje a poznání.I když se mj věk blíží ke třicítce,totálně jsem si knihu zamilovala a číst ji jako malá holčička,byla bych v naprostém okouzlení.Doporučuji!!!

Terča.K
01.05.2016

Tato kniha patří do knih mého dětství a dá se říct, že sem díky ní začala číst. Pohádkový příběh odehrávající se na anglickém venkově v 19. století je zvláštní právě dobou, v jaké se odehrává. Mám ji moc ráda a proto dávám pět*

Percabethka
02.02.2016

Myslím, že úplně chápu, proč si jí Rowlingová tak oblíbila ♥

PLACEPOPY
11.11.2015

Moje nejmilovanější knížečka a tak dokonale napsaná.

aliss123
18.08.2015

Úžasná, kouzelná knížka pro malé slečny. Poprvé jsem se k ní dostala, když mi bylo dvanáct a zamilovala jsem si jí. Příběh pohádkový jak má být :)

Nesssie
29.06.2015

Toto je úžasná kniha. Dokud jsem neobjevila knihy od Jacqueline Wilson, byla to moje nejoblíbenější kniha.

makovapanenka
03.05.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Páájí
29.04.2015

Kniha mého dětství..

elyonka9643
19.04.2015

Roztomilá knížka. Příjemné čtení.

Hoshi
02.03.2015

Miluji tuto knihu a doporučuji ji každému, kdo by se chtěl vrátit do dětských let. Až budu mít děti, bude to jedna z knih, které si spolu budeme číst a doufám, že si ji pak budou číst samy.

rarášek
31.12.2014

Miluju knihu, miluju seriál. obojí je úžasné :)

Turiel
10.12.2014

No podle mě ta nová verze knihy relativně čtivá, zajímala by mě, ale ta starší verze knihy podle které byl natočen seriál v roce 1994. A děj je také o tom, že Marie Merryweatherová cestuje se svým bratrem ke strýci. A jejich dobrodružství.

Karča H
29.10.2014

Podle mě byl film mnohem zajímavější. Jinak moc hezká kniha.

Aniday
24.08.2014

milý příběh, milé místo, milí lidičkové, milá zvířátka... a tak to v pohádkách má být 8)

Elen telemna
20.07.2014

Moc hezká knížka. Nejvíce se mi tam líbil malý bílý koníček. Vždycky, když tam o něm bylo něco napsané, přála jsem si, aby nikdy neodešel. Malý bílý koníček je moje oblíbená postava.
Příběh to byl hezký s krásnou a nezapomenutelnou atmosférou.

Monika2001
01.07.2014

Tuhle knihu jsem začala číst asi když mi bylo 9, a od té doby patří do mých top.