Malý bílý koníček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružné fantasy pro děti o Marušce Merryweatherové, která se spolu se svou vychovatelkou musí odstěhovat z Londýna na venkov. Tady na ni čeká zcela nový svět, plný tajemství, jež po kouskách odhaluje.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26279/maly-bily-konicek-26279.jpg 4.4230
Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Computer Press (CP Books)
Originální název:

The Little White Horse, 1946


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Malý bílý koníček

Klarkare
15.10.2021

Krásna fantasy knižka, veľmi ma zaujala.

De.De.
20.12.2020

Knihu mám doma již pár let, občas ji přečtu.
Viděla jsem jak seriál z 94let, nese stejný název jako kniha, tak i film z 2008, ale ten původní název už nenese, nýbrž je název kletba měsíčního údolí.


Fortuna7
26.10.2020

V celé knize se řešila minulost. Kniha měla pomalé tempo a když měla Maruška nové šaty, byl jejich popis na stránku. Ale když si řeknu, že to je opravdu hodně stará kniha, vlastně se mi to docela líbilo...

MirkaLuc
13.08.2020

Možná, že z anotace vás kniha moc nezaujala, ale mně se kniha opravdu líbila. Byla pěkná, milá, napínavá a konec autorka napsala opravdu hezky (trochu pohádkově). A celkově mi přišlo, že příběh je tak trochu pohádka. Kniha se mi dobře četla, takže si myslím, že je vhodná i pro mladší čtenáře než jsem já. Knížku vám můžu jen doporučit, protože mi opravdu nepřišla špatná (právě naopak). A pokud jste četli knihu Anna ze Zeleného domu a líbila se vám, tak kniha Malý bílý koníček se vám bude také líbit. Protože styl psaní autorek si je podobný, hlavní hrdinky mají podobné vlastnosti a prostředí si v obou knihách zamilujete. Dokonce mi přišlo, že Malý bílý koníček je pohádková (a trochu fantasy) verze Anny ze Zeleného domu. A proto obě knihy hodnotím stejným počtem hvězdiček, ale Malý bílý koníček se mi líbil asi o trochu (o maličkou trochu) více.
~
9*/10*

Ridley
27.03.2020

Tuhle knihu jsem našla založenou v knihovně. Už je tam několik let....teď mám na čtení víc času a tak se na ni dostalo...a musím říct, že lituji toho, že jsem si ji nepřečetla dřív. Ano je to příběh pro holčičky, ale je úchvatný....napětí, dobrodrůžo, romantika i tajemno

Medasek
08.08.2019

Kniha měla zajímavý příběh. Taková typická pohádka o boji dobra se zlem.

NightShade
19.08.2018

Kdybych první četla knihu, určitě by to bylo fajn. Jako dětská kniha je to naprsoto svkělé, kdy se zobrazuje, jak dobro vítězí nad zlem. Marušce pomáhají zvířátka, jako by byli lidé. Bylo zde o mnoho víc zápletek, než ve filmu. Určitě ji později budu předčítat maličkým. Moc se mi líbí, že kapitoly jsou rozdělené ještě na podkapitoly. Maličké ilustrace jsou také povedené. Přišlo mi, že čím víc se kniha blížila ke konci, tím rychleji děj ubíhal. Postavy byly naprosto dokonale promyšlené a každá z nich měla skvělý charakter. Oči mi jen klouzaly po řádkách samy. Svoje kouzlo má. Určitě potěší hodně malých holčiček.

Naias
16.06.2018

Celý príbeh bol v podstate o napravovaní chýb z minulosti, či už spred stoviek alebo spred dvadsiatich rokov, čo by bolo fajn, len keby to nebolo čím ďalej tým viac sladené a čierno-biele. Malo to pôsobivú a zo začiatku ozaj čarovnú atmosféru, ktorá sa žiaľ postupne začala vytrácať. (A nechýbalo ani klasické pripomenutie, ako Angličania Francúzov „milujú“.)
Pri čítaní ma trochu rušilo, že prekladateľka má mierny problém so spisovnou slovenčinou a dokonca si občas mýli aj význam slov (sklo nebýva kryštálové, ale krištáľové a lucernou sa nesvieti, ale kŕmi sa ňou dobytok).
A jedno som nepochopila – načo tam vlastne bol ten biely koník?

1