Esej o tragédii

Pro fanoušky knih Proč? 13× proto a Hledání Aljašky. Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: „Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.“ Ale přítel je to poslední, co Tim hledá — doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole. Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse. Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193965/big_esej-o-tragedii-rjJ-193965.jpg 4.1244

Vydáno: , Host

The Tragedy Paper, 2013

Kniha Esej o tragédii

ava.s
28.04.2021

Nejsem v cílové skupině. Kniha je určena čtenářkám o víc než polovinu mladší než jsem já. Kniha se ke mě dostala omylem, když jsem "swapovala" nějaké knihy. Předání bylo domluveno a já se zasekla na pár hodin u doktora a jiné čtivo jsem neměla, tak jsem se do knihy pustila a mile mě překvapila. Číst tuto knihu před 20 lety, byla bych vyloženě nadšená.

Kniha je čtivá, velice poutavě napsána a i když víte, kam vše směřuje není ztrátou času. Příjemný příběh pro náctileté, který není slátaninou, naopak i já jsem našla pár zajímavých myšlenek, což jsem ani nečekala.

mysterygirl
19.08.2019

Původně jsem chtela dat 4 hvezdy. Četlo se to krasne,ale bohuzel, ten konec mi prisel nedotazeny, tak nejak o nicem

verisek93
30.08.2018

Jedna z těch knih, ke kterým se prostě časem vrátíte. Knihou vás provází jak Tim, který vypráví svůj příběh a vy se nemůžete dočkat, až dojde do konce a zjistíte jak to tenkrát všechno vlastně bylo, tak Duncan, kterému je tento příběh směřován. Střídání vypravěčů a skoky v čase mi tady kupodivu vyhovovaly a všechno to dohromady dává moc slušný celek.

rodak
18.05.2018

Čekal jsem tedy bouřlivější zápletku ,ale i tak to stálo za to.Prostredi školy a učitel mi připomínalo vzdáleně Pottera.

SilvaK
24.01.2018

Pekný príbeh, pekne napísaný.

Dendam
26.11.2017

Nebyl to příběh, z kterýho bych si sedla zadek, ale hrozně dobře se četla. :)

MayaBu
30.08.2017

Možná se autorka moc vrtala v té eseji, možná jsem si pod souslovím „zapovězená láska“ představovala víc než jen Timovy zamilované myšlenky a pár scén s Vanessou, možná mi vadilo, že Duncan „něco věděl, ale ne všechno“, protože by mi přišlo zajímavější, kdyby se k příběhu Tima a Vanessy dostal jako cizí osoba, ale proč by mu potom ty CD Tim nechával, že. Prostě si myslím, že ta kniha byla dobrá, ale asi mohla být lepší.
Ale to jsou detaily, nehledě na ně děkuji za sněhové vánice, které jsem v horkém letním počasí ocenila a za příběh, který mi bude v hlavě ještě chvíli doznívat. Navíc ta krásná obálka..

Adi.h
29.07.2017

Kniha mě mile překvapila. Líbí se mi nápad a celkově, jak je kniha napsaná. Měla jsem ji přečtenou velmi rychle a byla jsem zvědavá, jak vše skončí.