Percabethka Percabethka komentáře u knih

Je úžasné, jak Riggs dokázal podle těch fotek vytvořit tak skvělý příběh... ❤

Eldest Eldest Christopher Paolini

Líbilo se mi, že se v tomhle díle z Eragona vesničana stavá Eragon intelektuál. Přemýšlí nejen o světě kolem sebe, ale i o svém nitru a všechno je to skvěle popsané. Také bylo super, že se stal z Eragona vegetarián ❤

Eragon Eragon Christopher Paolini

Je úžasné, že to Paolini napsal v tak mladém věku. Má oblíbená série ❤

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Knížku jsem četla, protože mě zajímal Martinův styl psaní a na Hru o trůny nemám žaludek. Styl se mi líbil, příběh celkem taky, ale na pohádku to bylo vážně dost morbidní a melancholické.

03.02.2017 3 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Byla to moje první kniha od Christie a moc se mi líbila. Bylo mi jasné, že ti, kdo vypadají podezřele, vrazi nebudou, tak jsem našla tu nejméně podezřelou postavu a čekala jsem, že to bude ona. No, nebyla... :D Rozhodně si od ní musím ještě něco přečíst ❤

03.02.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Lehce depresivní kniha, která je jedním velkým podobenstvým všech špatných politických režimů a je až děsivě aktuální... Díky délce, rychlému spádu a živosti jsem jí měla přečtenou hned. A myslím, že o ní budu ještě dlouho přemýšlet :)

30.01.2017 5 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Je to vážně hrozná blbost. NEČTĚTE!!
Dostala jsem se k části na vřesovišti, ale dál se to vážně nedalo... Měl mě zarazit už ten název. Romantické knížky normálně nečtu – nemám je ráda – a tohle mi mínění o nich ještě snížilo...

20.01.2017 odpad!

Kdo nevěří, ať tam běží! Kdo nevěří, ať tam běží! Jiří Žáček

Mám s věnováním od Žáčka ❤

20.01.2017 5 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Netuším, pro jakou věkovou kategorii to bylo napsané, ale já jsem v ní jistě nikdy nebyla a ani nebudu :D jsem ráda, že se mi jí podařilo prodat, tak snad udělá budoucí majitelce větší radost než mně :)

19.01.2017 1 z 5

Zamilovat se Zamilovat se Evelyne Stein-Fischer

Tahle knížka je skvělá v tom, že je tak hnusná - konečně jsem si na ní totiž mohla vyzkoušet, co bych žádné jiné knížce nikdy neudělala :D vyřízla jsem střed stránek, okraje slepila a vyrobila si tak z knížky tajnou schovku na spoustu věcí :) Na nic jiného ta "kniha" není, rozhodně ne na čtení, ale jako tajné místečko v knihovně je nedocenitelná :)

19.01.2017 odpad!

Nádherná kniha ♥ Je vtipná, milá, pořád se v ní něco děje a není tam postava, kterou bych si neoblíbila :) A je tisíckrát lepší než film... Tolkien je prostě genius ♥♥♥ Jen mě mrzí, že jsem jí tak dlouho odkládala a přečetla jsem si jí až teď.
Jdu na Pána prstenů :)

15.01.2017 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Tak jsem si říkala, že nudnější než první díl to už být nemůže... No, spletla jsem se :D O prvním dílu se dalo říct, že je originální a něco se tam děje, druhý díl...
SKORO SPOILER
Serafína se nám vydala hledat ostatní polodraky. "Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které jí na cestě čekají?" Ano! A víte proč? Protože jí tam VŮBEC žádné nástrahy NEČEKAJÍ!! A když už to vypadá, že konečně přichází napínavá část, autorka to okamžitě utne a Serafíně někdo pomůže... "Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je?" Ne, protože zaprvé nevstupuje do myslí lidí, ale polodraků, a za druhé je to polodračice, její kamarádka z dětství - takže náhradu za Luciena nečekejte :D
Serafína mě navíc vážně štvala, postavy se chovaly nelogicky a překlepů tam bylo opět požehnaně - i když za to autorka nemůže...

11.01.2017 1 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Serafínu jsem začala číst asi osmkrát, ale nikdy jsem se nedostala dál než za 50. stranu. Když jsem ale teď k Vánocům dostala druhý díl, rozhodla jsem se, že jí prostě dočtu. Ze začátku mě zase nebavila, ale když se tam konečně začalo něco dít, celkem mě to chytlo. Moc se mi líbil svět, myšlenková zahrada i nápad se sáry bez emocí, ale celkem mě rozčilovala Serafína - líbilo se mi, že byla inteligentní a navíc napůl drak, ale někdy se chovala vážně trapně... Hlavně co se Luciena týče :D
K překladu: Zajímalo by mě, proč se ze svaté Kláry v půlce knihy stala zničehonic svatá Clare... :D Tak buď to přeložím, nebo ne, ale překládat jméno jen do poloviny knihy je vážně divné...

06.01.2017 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Asi se připojím k menšině, ale kniha se mi vůbec nelíbila. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a vážně mě rozčílil ten konec...
SPOILERY - ALE JEN MALINKO :D
Každý někdy v životě přijde na rozcestí, kdy se může dát prostě jen jednou cestou, protože je to tak správně. Nemůže si vybrat jednu, a když si jí užije a dojde na konec, jednoduše se vrátit na rozcestí a dát se tou druhou. Alyssa si podle mě měla vybrat buď Zacha nebo Morfea, ale rozhodně ne oba -.-

27.12.2016 1 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížečka ❤ měla jsem jí přečtenou za pár minut, ale ty citáty byly naprosto úžasné... Malý princ je jedna z mých srdcovek, četla jsem ho snad tisíckrát, a v téhle knížce jsou úryvky z těch nejhezčích v částí :)

27.12.2016 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Je to hrozná blbost... měla jsem jí přečtenou za dva dny a byla jsem ráda, že to mám za sebou. Samantha byla nejen hloupá, ale i celkem zlá (vím, že to bylo proto, aby se mohla polepšit, ale stejně...), takže jsem v knize nenašla žádnou postavu, kterou bych si oblíbila. A styl psaní mi taky moc nesedl. Ale na filmovou adaptaci se těším, protože Zoey Deutsch je super :D

24.12.2016 2 z 5

Smála jsem se od začátku do konce :D navíc se mi líbilo, že Jonasson do knihy zakombinoval i dějiny 20. století :)

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Skoro celou dobu jsem se u knihy nudila a ještě mě vážně štvala Meggie. A vlastně nejenom ona - asi jediný, kdo se nechoval "divně", je Elinor :) Do dalšího dílu se pustím jen proto, že hlavní roli hrají v příběhu knížky...

24.12.2016 2 z 5

Co má Jonasson s těmi atomovými bombami vážně nechápu :D Ve Staříkovi to byla sranda, tady... dobře, Zabijáka Anderse jsem nečetla, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se tam taky všechno točilo kolem jednoho určitého přístroje fungujícího na jaderné bázi... Přesto byl ale příběh čtivý a vtipný a i když na Staříka podle mě neměl, moc se mi líbil :)

Matylda Matylda Roald Dahl

Roztomilá knihomolská pohádka :) příběhy od Roalda Dahla mám moc ráda a tenhle podle mě patří mezi ty nejhezčí, právě kvůli knihomolce Matyldě.