Matylda

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3241/matylda-3241.jpg 4.7270

Matilda (1988)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

knihovniceS

Pěkně napsaný příběh, který pobaví dětské i dospělé čtenáře.

Sorrow

Je to roztomile dahlovské, ale Karlíkovi nebo Obrovi Dobrovi se to nevyrovná :)

psomil

SUPRÓZNÍ KNIHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je zábavá vtipná trochu i smutná a hlavně napínavá.

Merynkaw

Krásný příběh života s pohádkovým koncem. Děti i mě kniha velmi bavila. *****

Taťka Hraboš

Další z mistrovských kousků fantastického pana Dahla pro děti. Jen jsem měl při četbě prvních kapitol obavu, aby se naše děti neinspirovaly tím, co Matylda dokázala provést svému otci :-).

knihomolkačenka

Tuhle knihu MILUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale jména ve filmu jsou úplně jiná. Např. Slečna Dobromyslná -
Slečna Krásná.

Elulilinka1

Super kniha na deštivý den. Dá se zhltnout i za den. ( Teda aspoň mě se to podařilo) .
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla neboť mě neskutečně pobavila. Jenom škoda, že není vícedílná. Ale určitě doporučuji!!!

unicorn1

Mě se to hrozně líbilo. Nejradši bych si to přečetla ještě jednou. :-D

M122

Tohle je srdcovka. Znám i film, ale ten zdaleka není tak povedený jako kniha. Mohlo tam toho být více nebo třeba přesnější. Pro děti, které začínají číst je to myslím, dobrá volba. Knihomolská pohádka. ;-)

Stardeann

Moc se mi líbila hlavní hrdinka knížky a konec mě nadchnul.

Percabethka
24.12.2016

Roztomilá knihomolská pohádka :) příběhy od Roalda Dahla mám moc ráda a tenhle podle mě patří mezi ty nejhezčí, právě kvůli knihomolce Matyldě.

frankenstein
25.11.2016

kniha sa veľmi páčila bola úžasná a fantastická.

marta0912
12.11.2016

Dahl píše s skvělé pohádky - dobře poddaná překrásná dětská fantazie skromně a prostě napsaná.

Helianthus
30.10.2016

Krásná knížka nejen pro děti. Mohu jen doporučit :-)

lenamor
06.10.2016

Krásná knížka nejen pro děti :-) Nechybí kladné i záporné postavy a napínavý děj

tbruck
07.08.2016

Knížku jsem po delší době vytáhla v rámci čtenářské výzvy a zavzpomínala na dětství, kdy jsem jí přečetla nesčetněkrát. Podle mě jedna z nejlepších dětských knížek!

Anonymka1
12.07.2016

Super kniha. Dobře se četla

reader.007
25.05.2016

Na jednu stranu je to jedna z nejlepších dětských knížek pro čtenáře do 10 let, kterou jsem četla, je přímo neuvěřitelně čtivá. Ale... míra sadismu u pasáží ve kterých řádí ředitelka Kruťáková mě skutečně nutila valit oči a jedna malá stránka uvnitř mé hlavy není vůbec nadšena z představy, že je dcera bude číst taky. Ovšem Dahl si prošel tvrdou zkušeností anglického internátního školství, tak asi není divu, že ke škole jako takové nepřilnul a neviděl ji nijak idylicky.

kaja77
28.04.2016

synovi - 8,5roku se kniha moc líbí. chvílemi až řehtá smíchy. já na to koukám okem dospěláka a tak mi to přijde takové přitažené za vlasy - hlavně tedy postava ředitelky Kruťákové :) pro děti je ale kniha bezva

Lessana
07.04.2016

Pamätám si obdobie, kedy som Matildu čítala - obdobie, kedy som objavila čaro knižiek...
Víkend, ráno, všetci ešte spia a ja s knihou v posteli alebo za kuchynským stolom. :)

petruska.z
10.03.2016

Skvělá kniha, nicméně pro moje děti byla až moc drsná. Je zajímavé sledovat, jak děti nejsou schopné pochopit chování dospělých popsané v knize, jak jej nechtějí poslouchat a jak několikrát chtěly, abych knihu přestala číst, protože jim je Matyldy moc líto. Nakonec jsem však trikem - přečtením posledního odstavce předem - děti přesvědčila, že všechno dobře dopadne a musíme knihu přečíst. Nakonec jsme byli všichni rádi, ale pro citlivé duše je to moc drsná kniha.

LordMikes
11.12.2015

Bylo to dobré jako Prevítovi.

Katashi
14.09.2015

Velice pěkná kniha, byť jsem na ni už krapet starý. Knihu jsem četl v originále, je psána srozumitelným, hravým jazykem, ale taky je to snad první kniha, u které jsem měl pocit, že se toho ve filmu stálo krapet více než v knize. Škoda, že jsem na knihu nenarazil dříve než na film, protože jsem si stále vizuálně představoval De Vito jako Matildina otce, přitom ilustrace Quentina Blakea byly perfektní.

ivzu77
06.09.2015

Vtipné kniha se zajímavým příběhem. Četla jsem ji dětem a moc se nám líbila.
Doporučujeme pak shlédnout i film: Matilda

bosorka
08.08.2015

Dahla miluju jak pro to, co píše pro dospělé, tak pro jeho skvělé dětské příběhy. Které mají přesah, vždy je v nich troška magie, ale hlavně hodně lidskosti. Matylda je perfektní a příjemná holka s otevřeným srdcem, kterou by každý chtěl za kamarádku. A i proto vždycky píchne u srdce chování jejích vlastních rodičů. Proto dobře, že je to pohádka. Děti byly z Matyldy taktéž nadšené, všichni svorně dáváme za pět hvězd.

kajčamach
29.07.2015

Tahle knížka je od výborného spisovatele Roalda Dahla. Moc se mi líbila.

Schwestrn
30.06.2015

Krásná knížka. Moc se mi líbí styl, jakým R. Dahl píše. :)

kacka11
10.05.2015

je krásná, hezký začátek i konec

Ryuzaki
01.04.2015

Skvělá knížka se skvělým příběhem, pěkně se čte... co víc si přát?

lovina
17.03.2015

Krásná, čtivá knížka pro děti i dospělé.