Matylda

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3241/matylda-3241.jpg 4.6501
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Matilda, 1988

Kniha Matylda

MaxíkD.

Poslouchal jsem i audio knihu. Špatná kniha nebyla.

Ronnie68
12.08.2021

Skvělá kniha ... nebo pohádka ... se šťastným koncem ... určitě něco na tohle téma jsem viděla i zfilmováno ... ale opravdu tahle kniha mě bavila ... četla se jedním dechem ...

smazenaryba
18.06.2021

Kúzelné. Čítanie Dahlových kníh s deťmi, to sú pre mňa jedny z najkrajších chvíľ. Prečítali sme spolu už kadečo, ale žiadne knihy moje dievčatá nepútaju tak, ako tie Dahlove. Zapájajú sa, žiadajú si vysvetlenia, rekapitulujú a sledujú Blakeove ilustrácie, ktoré sú absolútne nedielnou súčasťou čítania.

A samotná Matilda, akoby sa aj mohla malým dievčatám nepáčiť.

Vďaka pán Dahl. Vďaka vám za to, že budeme mať krásne spoločné spomienky, ktoré s nami budú celý život.

roso.mak
22.04.2021

Začátek vypadá velmi slibně, ale fantasmagoričnost příběhu a nereálnost postav z ní dělá další z knížek, které dělají z dětí blby a které jsem sama jako dítě odkládala nedočtené.

A to u téhle knihy mohu tvrdit s jistotou, protože film, který je skoro do posledního písmene stejný jako kniha, jsem viděla v " přesně tom pravém věku "a už tehdy jsem byla zklamaná.

Hugoline
26.03.2021

Skvělá knížka, plná emocí, už se těším až ji budu číst dětem.

bea.mari
16.03.2021

Je to moc hezká knížka a člověk se tam doví zajímavé věci, třeba že koňovi srdce bije 40 krát za minutu. Mojí nejoblíbenější postavou byla slečna Dobrotová. Jenom nechápu, proč se ve filmu jmenovala slečna Krásná. A slečna Kruťáková se ve filmu jmenovala Hromasová. Ale byla stejně zlá a krutá jako v knížce.

Simouš
03.03.2021

Roald Dahl je srdcovka. Při čtení Matyldy ale přišla chvíle, když už toho schematismu bylo najednou moc a ohromně mi vadilo znovu číst o tom, jak je veškeré zlo ztělesněné slečnou Kruťákovou, která měla "býčí šíji, široká ramena, silné ruce, šlachovitá zápěstí a silné nohy" a "nikdy nebyla žádná krasavice". Na druhé straně ztělesněním všeho kladného je slečna Dobrotová, které "nemohlo být víc než dvacet tři nebo dvacet čtyři let. Měla krásný oválný obličej jako madona, modré oči a světle hnědé vlasy. Byla obdařena štíhlou a křehkou postavou a člověk měl pocit, že když upadne, rozbije se na tisíc kousků jako porcelánová figurka." Prostě tahle rovnice nepohledý člověk = zlo se musí jednou omrzet.

Nedonutí mě to ale srazit víc než jednu hvězdičku, protože je to prostě pořád Dahl.

Barabora
28.12.2020

Hezká knížka chvílemi mi bylo Matyldy líto jak se k ní její rodiče chovají. Naštěstí tam byla hodná paní učitelka která měla Matyldu ráda. Naopak mě pobavila ředitelka Kruťáková jak v knize tak ve filmu. I když v knižním spravování byly jiné jméma než ve filmu ale mě to nevadilo. Určitě můžu doporučit.