Matylda

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3241/matylda-3241.jpg 4.6445
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Matilda, 1988

Kniha Matylda

Barabora
28.12.2020

Hezká knížka chvílemi mi bylo Matyldy líto jak se k ní její rodiče chovají. Naštěstí tam byla hodná paní učitelka která měla Matyldu ráda. Naopak mě pobavila ředitelka Kruťáková jak v knize tak ve filmu. I když v knižním spravování byly jiné jméma než ve filmu ale mě to nevadilo. Určitě můžu doporučit.

Anička2011
09.09.2020

MOC se mi líbila. Matylda byla super.

EliškaHavlová
08.09.2020

Moje jedna z nejoblíbenějších dětských knížek. Příběh je velice originální a zábavně napsaný. Mám ráda i filmové zpracování, které si liší především ve jménech. Nemám co vytknout.

podzim22
02.09.2020

Teď jsem dočetla dětem (6,9 a 10), netoužily po ničem jiném, než abych četla:) (to se nám u Roalda stává často)

TerJac
07.08.2020

Vzpomínka na dětství, tohle můžu opakovaně, stále. Úžasná kniha, asi jako všechny od tohoto autora.

Knihomolka506
30.07.2020

Asi moje nejoblíbenější kniha v dětství od autora! Hrdinka příběhu miluje knihy stejně jako já akorát ji ve čtení rodiče bohužel vůbec nepodporovali a jejich hlášky, že čtení je hloupost jsou podle mě ve příběhu špatné, protože si z toho nějaké dítě může odnést jen to, že čtení je dalo by se říct ztráta času. Na druhou stranu postava učitelky dokázala, že to tak být vůbec nemusí.

tefka
20.07.2020

Kniha se mi moc líbila. V nějakých uryvcích mi přišla napínavá. Také se mi líbilo, že tam byla i záporná postava (slečna kruťáková).

Adíček
15.07.2020