Kapsa plná žita

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita… O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností… Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná – dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší – dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám… Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20564/big_kapsa-plna-zita-qnE-20564.jpeg 4.5528

Slečna Marplová 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

A Pocket Full of Rye, 1953

Kniha Kapsa plná žita

Kontryhelka

Další legendární a výborná detektivka od paní Agathy. Opravdový požitek nabízí opět skvělé rozuzlení a odhalení pachatele na konci.

babystar
22.11.2021

Klasická Agatha. Několik mrtvol bez zbytečné krve a hrůz, spletité rodinné vztahy, rozumný vyšetřovatel a nakonec slečna Marplová s její znalostí lidských povah a sympatiemi k mladým lidem.

tom8157
16.10.2021

Už během četby se tato kniha zařadila mezi mé nejoblíbenější "Agathy". Děj je svižný, plný zajímavých postav a kniha je napsaná velmi čtivě. Jediná věc, která mě trochu mrzí je, že slečna Marplová zde vystupuje spíše okrajově.

aralka
22.08.2021

Jako oddechovka skvělá, Agatha nikdy nezklame!

VůněKnih717
14.08.2021

Agatha Christie je geniální :-) ještě jsem od ní nenarazila na knihu, která by mě nebavila...

Vesmich
02.08.2021

Toto je jedna z mých nejoblíbenějších, jak ta Agatha umí toho darebáka tak krásně vystavět! Také mám ráda ten život v těch panských sídlech - pokojská, služebná, panská, kuchařka...jak bych toto všechno využila!!!!

dalia1769
04.06.2021

Velmi dobrá detektivka, napínavá, typická Agatha Christie.

jihej
30.05.2021

Výborně vymyšleno, splňuje přesně to, co od Agáthy Christie očekáváte!