Příběh draků

V království Gored žijí lidé s draky v míru už čtyřicet let, vzájemná nedůvěra však přetrvává. Draci jsou schopni brát na sebe lidskou podobu, ale přestože mají neobyčejně pronikavý rozum, lidské emoce jim zůstávají záhadou. Dívka Serafína, nadaná hudebnice, nechová důvěru ani k jedné z obou stran. Když je zavražděn příslušník královské rodiny a podezření padá na draky, v ohrožení se ocitá i její vlastní tajemství, které by ji mohlo stát život… Existuje hodně knih o dracích. Debut spisovatelky Rachel Hartmanové nad nimi ale vyniká. Trnitá cesta Serafíny za poznáním a přijetím sebe sama se vám vryje pod kůži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170187/big_pribeh-draku-UjX-170187.jpg 3.8473

Serafína (R. Hartmanová) 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Seraphina, 2012

Kniha Příběh draků

Vlci.Sestra

Můžu říct, že jsem nedočetla málo knih, ale tahle je jednou z nich. Do příběhu jsem se vůbec nemohla začít a byl moc zaměřený na hudbu.

vaskajiras
23.12.2020

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale když proti sobě postavím tento krásný příběh a to, jak je dle mého nedoceněný a poněkud opomenutý, nemohu jinak a volím plný počet.

Kde začít? Soudě podle mnohých rozhořčených komentářů, není to kniha pro každého. V první řadě by potenciální čtenář měl vědět, do čeho jde. Rozhodně tedy nečekejte dechberoucí bojové scény, neohrožené hrdiny, plno draků dštících oheň a lidská města lehající popelem. Tento příběh je prostě jiný, citovější. Tím nemyslím, že by se zaměřoval hlavně na milostnou linku (i když i ta tvoří jeho nedílnou součást), jde především o bohatý vnitřní svět hlavní hrdinky a její lásku k hudbě, o odlišnou psychologii lidí a draků, o myšlenky, city, morálku, o to, kdo je vlastně zrůda, o právo na lásku, na život...

Ano, tato kniha je poněkud popisná, pro někoho snad až příliš, ale to je dáno především její mnohovrstevnatostí. Nicméně trpělivý čtenář ji neodloží a kromě toho, že pronikne do propracovaného světa (náboženstvím a historií počínaje, filozofií, politikou a místopisem ani zdaleka nekonče), dočká se i nečekaných zvratů, intrik a napětí.

Zkrátka: Kdo touží po neobvyklé fantasy o dracích, s jazykem prodchnutým hudbou, jemným humorem a sebeironií, se zajímavými postavami a prostředím, po knize nabízející podněty k zamyšlení, vřele doporučuji. Ale kdo prahne po ději, který vám napumpuje adrenalin do žil, ruce pryč! :D

Lionis
15.11.2020

Rozhodně zajímavé.
Do příběhu se člověk musí dostat, protože má ohromnou hloubku. Každá stránka jako by měla několik další stránek příběhu a děje, které se pod ní ukrývají. Někteří lidé píší, že je to celé takové zdlouhavé, s čímž nemůžu souhlasit, ale ani plně nesouhlasit.
Za mě je to kniha, která má tak hluboký skrytý děj, že když se do něj člověk plně neponoří, může mu přijít zdlouhavá, protože ta pravá akce, nění přímo na papíře. Některé knihy to mají tak, že mají tu vždy pro všechny viditelnou akci na papíře a pod ní se odehrává další příběh, který však většinou není tak hluboký jako tu. To se mě na této knize hrozně líbí.
Rozhodně doporučuji lidem, co se do ní chtějí v klidu hluboko ponořit a vnímat vše, co se v knize skrývá. A že toho je.

niki-chan
12.11.2020

Velmi velké překvapení. Čekala jsem tuctovou YA, ale tento příběh byl mnohem více. Děj i místa byly dobře popsány, příběh se dobře četl a vymyšlený svět byl zajímavý. Takhle bych si YA fantasy představovala.

Miri294
13.09.2020

Když jsem si knihu poprvé půjčila, odložila jsem ji v půlce. Děj mi přišel zdlouhavý a nudný. Asi po dvou letech jsem se rozhodla dát jí znovu šanci a první polovinou jsem se prokousala. Ta druhá byla lepší, nápad není špatný, kniha mě však moc nezaujala. Dračí tématiku miluji, ale druhý díl číst nebudu.

LussyP
09.08.2020

Velmi popisný jazyk (přirovnala bych s nadsázkou k Hobitovi).
Young adult příběh zasazený do fantasy světa, který je krásný a rozmanitý. Je v něm spousta problémů i ze světa lidí jako třeba rasismus, pohrdání, pomstychtivost, ale také láska.
Velmi praktický je seznam postav uvedený vzadu, pokud nemáte eknihu jako já :).

Ashi
18.07.2020

Pomalý rozplizlý děj a furt se tam řeší hudba.
Miluji knížky o dracích, ale tohle jsem opravdu odtrpěla a vůbec ale vůbec mě neláká číst pokračování.
Rozhodně to není lepší než Eragon.

Malinali
11.05.2020

Kdo nerozumí hudbě, toho bude tohle čtení štvát. Čekala jsem od knihy trochu víc, děj se děsně táhne...